Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pôrodnica Ružomberok

5 skúseností

Pôrodnica Ružomberok, resp. jej Gynekologicko-pôrodnícka klinika je súčasťou Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok. Pôrodnica je držiteľom titulu Baby Friendly Hospital.

Kontakt

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - Fakultná nemocnica
UVN SNP Ruzomberok
Gynekologicko-pôrodnícka klinika
Generála Miloša Vesela 21
034 26 Ružomberok
Oficiálne stránky pôrodnice

Prednosta+421 44 4382370
Primár+421 44 4382371
Vedúca sestra+421 44 4382372
Kancelária+421 44 4382381
Ošetrovňa šestonedelie+421 44 4382375
Ošetrovňa gynekológia+421 44 4382376
Pôrodná sála+421 44 4382377
JIS+421 44 4382380
Ambulancia+421 44 4382385
Staničné sestry+421 44 4382389

Predpôrodná príprava

Každú poslednú stredu v mesiaci o 13:00 hodine sa organizujú stretnutia na pôrodnici. Budúce mamičky majú možnosť prehliadky pôrodného sálu. Majú možnosť oboznámiť sa s činnosťou a personálom oddelenia šestonedelia, priebehom pôrodu32, popôrodia i prvých dní novorodenca1.

Sprevádzajúca osoba

Pôrodnica ponúka možnosť účasti otca dieťatka, či blízkej osoby pri pôrode18, v ktorúkoľvek hodinu pôrodu32. Poplatok 20 Eur.

Výber lekára

Výber ošetrujúceho lekára 50 Eur
Výber operatéra- prednosta kliniky 250 Eur
Výber operatéra- primár oddelenia 175 Eur
Výber operatéra- lekár oddelenia 125 Eur

Epidurálna analgézia

Možnosť podania epidurálnej analgézie24 počas pôrodu je za poplatok vo výške 100 Eur. Je dobré mať už pred pôrodom urobené interné vyšetrenie.

Pôrodná sála

Na pôrodníckom oddelení majú rodičky k dispozícii moderné pôrodnícke kreslá, ktoré vďaka elektronickému ovládaniu jemnej hydrauliky dokážu prispôsobiť polohu každej rodičke. Takto môžu každej mamičke prispôsobiť polohu pôrodného kresla podľa potreby, na zabezpečenie čo najväčšieho pohodlia počas pôrodu32.

Pôrodnícke kreslo v pôrodnici Ružomberok

Nadštandardná izba

Pacientkám sú k dispozícii dve nadštandardné izby, ktoré poskytujú nemocnicou určený komfort.

Pobyt v 1-lôžkovej izbe15 Eur/deň

Návštevy

Návštevné hodiny sú denne 13:00 - 16:30.

Čo si priniesť do pôrodnice

 • Tehotenskú knižku2, občiansky preukaz, preukaz poistenca, sobášny list, toaletný papier, hygienické potreby, uterák, jeden balík jednorázových plienok, 30 ks, hygienické vložky, prezuvky, kojeneckú nočnú košeľu (2 - 3 kusy), župan, kojeneckú podprsenku.
 • Ak máte záujem o epidurálnu analgéziu - potvrdenie o vyšetrení z anesteziologickej ambulancie.
 • Ak máte záujem o odber pupočníkovej krvi - potvrdenie o uzatvorení zmluvy so spoločnosťou CEPTRA.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Ružomberok na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - Fakultná nemocnica: http://www.uvn.sk/pracoviskosub/pracoviska/6/41/Porodnica
 2. http://www.uvn.sk/pracoviskosub/pracoviska/6/39/Zakladne-informacie
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Ružomberok

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Ružomberok?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
efka_k
1. okt 2019

Ružomberskú porodnicu rozhodne odporúčam

Ružomberskú pôrodnicu odporúčam všetkými desiatimi. Rodila som v noci. Sama. Lekár aj sestričky sa venovali len mne. Každú chvíľu ma kontrolovali. Po vyžiadaní Epi prišiel lekár so sestričkou. Taktiež mimoriadne ústretoví. Aj na šestonedelí boli úžasní.
Neľutujem. Každému by som priala taký pekný pôrod.
 • Milí, ústretoví, profesionálny, trpezliví, všímaví personál
 • Pekné, čisté, vynovené prostredie
 • Dobrá strava, výborná druhá večera v podobe hustých polievok
 • Žiadne
1 poďakovanie
nikuska111
31. aug 2019

Skúsenosť s pôrodnicou v RK

Do Ružomberku (RK) som išla rodiť svoje 4. dieťatko. Prvé 3 som rodila v Dolnom Kubíne a nikdy viac. Človek prejde pár kilometrov a ako v inom svete.

V (RK) som bola nadmieru spokojná. Do nemocnice som prišla s miernymi bolesťami v 36 tt. Po vyšetrení kde som bola na 4 cm otvorená ma pán doktor pohladkal a povedal, že sa nemám báť, že všetko bude v poriadku. Poslali ma na izbu, kde ma neustále chodila sestrička kontrolovať, ako sa mám.

Pôrod bol skvelý, za čo patrí veľká vďaka pánovi doktorovi a celému tímu za skvelú atmosféru.

Na šestonedelí to bolo super. Nemôžem povedať ani jedno krivé slovo na nikoho z nich.Od upratovačiek, sestričiek, lekárov, všetci boli na jednotku. Skvelý prístup, milý, láskavý, empatický.

U mňa 100%spokojnosť. Najviac vďačím 3 pánom doktorom za ich opakovaný skvelý prístup. Naozaj sú zlatí, všetci do jedného.

Dokonca som bola spokojná aj s novorodeneckým, až na jednu pani sestričku. O maličkú sa mi starali výborne, nakoľko som ju pri sebe mať nemohla, lebo bola v inkubátore 6 dní. Chodiť za ňou som mohla kedykoľvek som chcela a nikto ma nevyháňal. Úplne zlaté sestričky aj tam.
 • pristup
 • jedlo
 • lekári
 • atmosféra
 • úplne všetko TOP
 • žiadne
2 poďakovania
sonicka96
18. júl 2019

Veľmi dobrá skúsenosť ♥️

Bol to môj prvý pôrod a asi ako každá som sa bála všetkého, čo ma malo najbližšie hodiny čakať :) No v nemocnici v Ružomberku to bolo ako v nebíčku.

Prišla som tam o 3 ráno, sestrička sa so mnou rozprávala aj pomimo veci, aby som nemyslela na bolesť. Potom ma poslala na izbu, veľmi si cením, že ma nechali samú po celý čas, čo som tam bola. :)

Takže som si ľahla s bolesťami a sestrička mi pichla injekciu od bolesti, aby som sa aspoň trošku vyspala. Obed aj raňajky mi doniesli na izbu, lebo som nevládala prejsť do jedálne. Bohužiaľ, od bolestí som toho moc nezjedla, čo sa odzrkadlilo aj večer pri pôrode. 🤷

Potom o ôsmej večer som išla už na sálu, kde prišiel aj anesteziológ a pichol mi epidurálku. :) Všetci na sále boli milí a usmievaví a pán doktor, ktorý bol pri pôrode bol na jednotku, keďže vydržal so mnou tie nervy a dlhý čas pri pôrode. :)

Na šestonedelí boli sestričky taktiež veľmi milé. :) Zase mi doniesli obed do izby, lebo som nevládala prejsť pár krokov. Jediné mínus dávam pani primárke na novorodeneckom, ktorú by som ihneď vymenila, pretože je bezcitná k ženám po pôrode a nevie s nimi pokojne hovoriť a iba ich uráža.
 • Personál
 • Jedlo (banány tuti fruti :D)
 • Izby
 • Starostlivosť
 • Primárka na novorodeneckom
3 poďakovania
lulica
16. jan 2019

Pôrod v RK

Odporúčam.
 • Pôrod a popôrodné dni boli super. Personál mi pomáhal možno aj viac, ako bolo treba. Som rada.
 • Hrozná lokalita. Hluk kvôli križovatke hlavných ťahov.
2 poďakovania
monika2503
3. jan 2019

Veľmi milo prekvapená

Som naozaj spokojná a to som prvorodenú rodila v zahraničí. No teraz to bola super skúsenosť vďaka personálu a príjemnej atmosfére v pôrodnici, na sále, izbách, či na vyšetreniach. Ústretovosť a pomoc vždy, keď som o niečo požiadala. Veľa dobrých rád. Nestretla som sa s aroganciou, ani nadradenosťou, cítila som sa príjemne, ešte raz, ďakujem
2 poďakovania