Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Domáca lekáreň

2 skúsenosti

Domáca lekáreň je súbor receptov, návodov, rád a informácií o prírodných produktoch alebo postupoch, ktoré sa dajú použiť doma. Či už pri chorobe, posilnení imunity alebo na skrášlenie:

Súvisiace články

Viac o domácej lekárani na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s domácou lekárňou

Máš skúsenosť s domácou lekárňou?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
cessy
14. apr 2015

Žihľava

Ja každý rok suším žihľavu. Robím z nej fantastický sirup na zimné obdobie....

Šálka žihľavového čaju posilní imunitu, detoxikuje, podporuje krvotvorbu, pôsobí pritizápalovo a tiež dobre pôsobí u mužov na prostatu. Čajík prelieči pečeň, žlčník aj obličky. Pripravujeme ho vždy čerstvý, voňavý, teplučký.
1 poďakovanie
slunce3
4. feb 2015

Skorocel- všade dostupná burinka

U nás nesmie chýbať skorocel, či už sušený na čaj alebo sirup (aj kúpený), na kašeľ a odhlienenie nič lepšie. Super aj pri zápale dutín a aj ako podporná liečba pri zápale pľúc, priedušiek... Burinka, všade dostupná, má v sebe veľkú silu, odhlieňuje aj žalúdok v prípade zatekajúcich hlienov, čo spôsobí, že po pití čaju vás neboli brucho zo soplov.

Či si ho natrháte a nasušíte samé alebo kúpite v lekárni sypaný je fuk, svoj účel perfektné plní. Tak isto aj sirup, domáci alebo kúpený, je viac značiek, chuťovo je mňam, deti s ním moc problém nemajú. Do čaju odporúčam pridať citrón a med, ináč páchne ako slama, aj tak chutí. Ale s týmto vylepšením chutí ako zelený čaj.
1 poďakovanie