2kombinácia pre májovo/júnové dieťa do 700e, priestranná vanička, kompaktný a ľahší model (schody, MHD) + terén

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

už niekoľko dní vyberáme kombinovaný kočík podľa internetu a stále tápeme v tme. Potrebovali by sme trochu pomôcť s výberom, nakoľko nepredpokladám, že si kočíky budeme môcť ísť tak skoro obzrieť do obchodov.

Naše požiadavky na kočík by boli:

  • dvojkombinácia do cca 600-700€ (uvažujeme prípadne aj nad kúpou drahšej značky z bazáru do tejto ceny)
  • dostatočne veľká vanička na zimu (keďže predpokladám, že ešte začiatkom zimy v nej budeme voziť veľké bábo aj s fusakom)
  • mal by byť spratný do kufra menšieho auta (Citroen C3/Škoda Fabia)
  • nemal by byť príliš ťažký - bude potrebné každodenné nosenie po schodoch, do vchodu paneláka aj ku výťahu idú schody (tu by sa teoreticky dala využiť tzv kočikáreň v pivnici, takže podvozok by ostal tam, a nosili by sme len vaničku) - ale mal by byť vhodný na nakladanie do MHD
  • dôležitá je aj vhodnosť do terénu (s kočíkom budeme chodiť na prechádzky často na lúku, štrkovú a poľnú cestu), a mal by sa dať "ľahko" tlačiť do kopca
  • kolesá môžu byť nafukovacie
  • v športovej časti určite nekorýtkové sedenie
  • mal by byť otočný
  • dostatočne veľký nákupný košík
  • výška rodičov je 163/185 cm, a sme skôr priestorovo výraznejšie typy :D
  • snažíme sa nezameriavať len na dizajn kočíka, ale skôr na funkčnosť

Čo sa týka značiek, uprednostňujem radšej nie poľské kočíky, v prípade poľskej značky by ma musel kočík na 100% presvedčiť.

Osobne sa mi celkom pozdávajú Britax Go Big 2, Easyewalker Rudey, ABC Salsa 4, Joie Versatrax (ale aj také Maxi-Cosi Lila XP, aj keď to je už trochu mimo cenovej kategorie).

Autosedačku plánujeme kúpiť napríklad Cybex, Britax, Maxi-Cosi, prípadne inú lepšiu značku, ktorá bude kompatibilná s podvozkom.

Vopred veľmi pekne ďakujeme za pomoc - dvaja zúfalí budúci rodičia 🙂

Ahoj,

začnem tým, že ťa upokojím, že dvaja z mojich synov sa narodili na začiatku mája (4. a 6.) a vydržali vo vaničke veľkostne do 7 a pol mesiaca. A to boli vaničky absolútne priemerné až menšie (73, 73,5 cm). Takže až tak sa na vaničku netreba zameriavať, a vždy maj na pamäti to, že deti sú pokojnejšie v trošku tesnejšom prostredí. Veď aj v maternici sú natesno.

Z kočíkov, čo ty spomínaš, to aj veľkosťou vaničky (možno okrem priemernej EW Harvey

Easywalker Harvey

Na každodenné nosenie cez schody, do MHD a mamine 163 cm...hmmm. Nie som si istá, lebo ja by som v takom prípade skôr riešila niečo menšie, nižšie, ľahšie.

Vyslovene terén - tam budeš potrebovať väčší, robustnejší kočík a Britax Go Big2 je určite na toto vhodnou odpoveďou. Len potom tá MHD, váha, skladnosť budú riadnym kompromisom.

Britax Go Big2

Z tých menších, kde zasa tá terénnosť nebude nič super špeci, by som ja osobne riešila niečo ako Jané Muum.

Jané Muum V2

To trojkombináciu zoženieš pod 700 eur. Nezabudni sa pred kúpou v eshopoch registrovať, niektoré ponúkajú regstračnú zľavu. Akurát tento model nie je moc kompatibilný s Maxi-Cosi adaptérmi, teda, existujú, ale u nás ich moc nezohnať. Ale ich autosedačky nie sú bezpečnostne zlé.

A potom poradím, možno nie najskladnejší, ale ľahký a veeeľmi super jazdne Bugaboo Buffalo.

Bugaboo Buffalo

Bazárový, alebo outletový a neskôr ho ešte aj predáš, ti poslúži pekne. Ja by som asi riešila ten, ak by som mala priznať farbu - terén aj ovládateľnosť je supeeer, veľkosť vaničky tiež sedí a proste… krásny a kvalitný kočík. 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli