Hlboký kočík do mesta, s odpruženými nafukovacími kolesami, do cca 400 eur, vysokí rodičia

Zodpovedané
22. júl 2020

Ahoj Eli,

na október čakáme naše prvé bábätko a potrebujem Tvoju pomoc. Chcela by som na začiatku kúpiť iba hlboký kočík, ale vidím, že každý ponúka iba kombinované kočíky. Vajíčko sme už dostali od sestry (Peg-Pérego značku), športový kočík chcem nakúpiť iba neskôr, niečo kvalitnejšie a ľahké.

Moje preferencie, čo sa týka hlbokého kočíka sú, aby mal odpružené a nafukovacie kolesá (+aby to nevŕzgalo), aby mal dostatočne veľkú vaničku - lebo budeme kočíkovať v zime. Potrebujeme tiež, aby sa zmestil do výťahu. Madlo by malo byť nastaviteľné, lebo obaja s manželom sme vysokí (176 cm + 184 cm). Cenová hranica je max. okolo 400 EUR.

Ďakujem Ti vopred za všetky rady. Pekný deň 🙂

Ahoj,

ako sama vravíš a vidíš, obvykle sú na začiatok u nás predávané kombinácie. Čisto hlbokých kočíkov, čo by sa dali kúpiť samostatne je veľmi málo. Mimo nejakých velikánskych retro kúskov sú to len obmedzené počty modelov, kde sa dá kúpiť samostatne podvozok a doskladať to vaničkou. Preto začnem tým, čo tu v Poradni často spomínam - príprav sa na KOMPROMISY. Z tých pár modelov, čo sa dajú zohnať, ešte obmedziť výber požiadavkou konkrétne nafukovacích kolies, veľkej vaničky, ale zároveň kompaktnosti do výťahu, plus pre vysokých rodičov. Bojím sa, že ti tak úplne nevyhoviem, lebo žiaľ ponuka je taká aká je.

Druhou vecou, ktorou budem pokračovať je rozmer vaničky. Vravíš, že kočíkovať budete v zime. Len si to predstav, bábo bude vtedy mikro pidi midi, čerstvo narodený mrňous. Aj s fusakom, dečkou, zimným oblečením a ktovie čím ešte, čo sa dá do vane strčiť (napr. mojkáčik?).
To stále bude malý balíček a zimné bábo si fakt vystačí aj s malou vaničkou, takže by som sa nesústredila na prioritu VEĽKÁ. Priemerná, bežná vanička absolútne postačí. Budúcu zimu nie je šanca, že by si rok aj niečo staré dieťa ešte vozila v korbičke.

Ďalej, píšeš, do mesta, do výťahu. Prečo požaduješ dobre odpružené nafukovačky? Pridajú kočíku na váhe, bude ťažší, a nie na dedinu, na terén, proste do mesta na chodníky. Taký odpružený kočík s nafukovačkami je obvykle robustný ťažký model z kombinácie. Aj tu by som zvážila nakoľko vlastne potrebuješ super odpružený ťažší kočík a nakoľko skôr uprednostniť ľahší mestský kočík, keďže to bude do mesta.

Prepáč za tak dlhý výklad, ale vidím že ako prvorodička máš nejakú predstavu, ktorú splniť je ťažké, a k tomu aj tak v konečnom dôsledku nebudeš až tak úplne spokojná, mám taký pocit.

Takže by som sa posunula a začala najprv tým, čo vlastne chceš ty, a bola by to asi jediná taká dostupná vyššia voľba - Bexa (Fresh) Light. Len je to teda, ako som vravela, ťažší a väčší kočík, takže tak ho treba aj brať. Ale je odpružený, vyšší, s kolesami s pneumatikami.

Bexa Light

Prípadne niečo ako Inglesina Sofia, kľudne aj z bazáru- Tam dieťatko pohojdáš - ale kočík to bude väčší.

Inglesina Sofia

Potom poradím možnosť vyskladania podvozku a vaničky, čo je zasa len pár modelov, napr. od značky Mutsy. Informuj sa na vyskladanie hlbokého kočíka napr. v kociky.sk, ta viem, že to bolo možné.

Alebo (žiaľ nižšieho) modelu Cam Dinamico Up, ktorý ale umožňuje nastaviť rukoväť, ako aj vanička je veľmi veľkoryso priestranná. Za mňa veľmi fajn začiatočná možnosť.

Cam Dinamico Up

A nakoniec spomeniem ešte dva (ale už kombinované) kočíky, ktoré by som obzerala na tvojom mieste ja - keďže chceš odpruženie, väčšie kolesá, väčšiu vaničku. A to ABC Design Salsa 4, čo je fajn investícia na minimálne prvé dva roky.

ABC Design Salsa 4

Alebo Joie Versatrax, ktorý je ešte aj príjemne skladný. Tam už bude aj športová časť, ale vieš čo, vôbec tam nie je taká zlá.

Joie Versatrax

Veľa som napísala, prepáč. Snáď som aspoň trochu pomohla. Len som tým chcela, že treba trochu upraviť nároky, najmä s tou ohraničenou sumou, alebo sa zamyslieť napr. nad bazárovým (hoc kombinovaným) modelom na začiatok a doplniť neskôr lepším športiakom.

Držím palce!

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli