Joolz Day 3 X Cybex Priam - ľahký, spratný kočík na čo najdlhšiu dobu, aj na terén a cestovanie, vysokí rodičia

Zodpovedané
20. apr 2020

Dobry deň🙂

Budeme mat septembrové dieťatko a rozmýšľame medzi týmito dvoma kočíkmi. Bývame v meste, ale rodičia bývajú na dedine, takže by kočík mal zvládnuť aj taký ten dedinský terén. Sme vysokí obaja, 180cm+.

Chceme tak isto niečo ľahké, aby sme mohli cestovať. Veľa lietame a kočík bude lietať s nami. Chceli by sme mat jeden kočík - ak je to možné - ktorý bude multifunkčný, a nemusíme mať v byte 3 kočíky.

Takze - hľadáme ľahký a spratný kočík, čo vydrží čo najdlhšie 🙂
Ďakujem

Ahoj,

Joolz Day3 aj Cybex Priam sú dva krásne, predovšetkým mestské modely aj na nerovnejšie povrchy, kde možno trošku viac oceníš príjemné a citeľné odpruženie Day 3. Na druhú stranu, Day je kočík podstatne nespratnejší, väčší, čo na cestovanie, ale nie je akurát najpohodlnejší.

S Priamom zasa, na druhú stranu, kde-čo prejdeš, aj keď teda jazdne je trochu tvrdší - ale jeho prednosťami je teda okrem nižšej váhy a trochu lepšej, jednoduchšej spratnosti aj priestrannejšie sedadlo (Day mi príde kratšie a aj plytšie, čo je na korýtko trochu nevýhoda). Stále som predsa len trochu viac naklonená Priam-u.

Ako obaja vyšší rodičia oceníte polohovateľnosť rukoväte, ale nečakaj ultra vysokosť sedáku u Priam-u. Len to spomínam, ako nejaké negatívum by som to nebrala. Celkovo verím, že s Priamom vydržíte dlhšie, aj kvôli veľkosti sedadla. Upozorňujem tiež, že obvykle so starším dieťaťom na cestách budeš neskôr pravdepodobne preferovať niečo ešte skladnejšie, neotočné - takže skladnejšie, ľahšie a zároveň tým pádom aj ešte priestrannejšie. Najmä pri lietaní je taký model veľká výhoda, pretože tiež nie je tak ľúto peniažkov, ktoré sa “vyhodia”, ak letecká spoločnosť pri cestovaní kočík poškodí.

Preto jedným z návrhov, ktorý by som dala, je zaobstarať si niečo malé, štýlové, neotočné a mať na cesty letecky skôr niečo také. Alebo potom niečo ešte menšie, niečo ako M&P Ocarro (nie je najľahší, ale aspoň spratnejší). Je to vždy o kompromisoch - čoho sa dokážeš vzdať, aby tá druhá potreba bola naplnená lepšie.

Joolz Day3

Cybex Priam 3

Mamas&Papas Ocarro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli