Kočík pre dvojročné dieťa spiace na bruchu, aj na nerovný terén, môže byť bazárový

Zodpovedané
24. aug 2020

Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť...

Synček spáva na brušku, preto hľadám kočík, ktorý má rovnú plochu na spinkanie a vyhovie aj väčšiemu dieťaťu. Mohol by zvládnuť aj nerovný terén, a nevyhýbam sa ani bazarovej kúpe. Máme Britax Go Big, ale ten teda nevyhovuje, má sklon, čiže sa z kočíka šmýka von. Máme Concord Wanderer, ktorý vypodkladám naskladanou dekou, aby nespal pokrivený...

Ďakujem za odpoveď!!!

Ahoj,

tu je trošilinku problém. Kočíky s presne 180 stupňovým sklonom sú takmer neexistujúce. Už Go Big má sklon veľmi pekný v ležiacej polohe.

Britax Go Big

A nájsť niečo ešte rovnejšie, plus dokonca aj dostatočne priestranné pre dvojročné dieťa spiace na brušku, to je skoro nadľudský výkon. Aj moji veľmi často spávali na brušku a musím povedať, že aj pri sklone to zvládli (najmenší dokonca v staršom Maclarene, kde sklon bol určite výraznejší, než u tvojho kočíka). Tak je ťažko radiť, lebo si nie som istá, či aj tak vyhoviem. Možno potom vybraný choď ešte niekde do predajne odskúšať, či je to podľa tvojich predstáv.

Začala by som každopádne tým, že pri staršom dieťati už moc nezvažuj otočný model. Pozeraj rovno na kočíky neotočné. Bude tam viac priestoru. Čo sa dĺžky ložnej plochy týka plus dostatočného ľahu, mne príde, že taký Britax B-Motion Plus by bol vhodný.

Britax B-Motion 4 Plus

Z otočných je pomerne rovný ľah Mamas&Papas Armadillo Flip XT, no je to skôr mestský model.

Mamas&Papas Armadillo XT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli