Kočík pre jarné bábätko, s konštrukciou do horšieho terénu - 2kombi do 700 eur

Zodpovedané
14. nov 2019

Krásny dník,

potrebujem poradiť pri výbere kočíka, lebo začínam byť celkom dosť zúfalá 🙂 Hľadám kočík pre bábätko, ktoré sa má narodiť na prelome február/marec. Hlavná požiadavka je asi na podvozok a konštrukciu, keďže bývame na dedine a k domu máme asi 250m štrkovú cestu - a s kočíkom plánujem zvládať aj (lepšie) poľné cesty. V zime už určite bude bábo v športovej, časti tak na tú by som sa chcela zamerať viac. Cenovo by som sa chcela zmestiť (za dvojkombináciu) do 700€.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 mne osobne príde ako lepšia ľahšia voľba aj na nejaký ten terén - kvôli väčším, no predsa len nenafukovacím kolesám, dobrej váhe (pod 12 kg) a odpruženiu, ktorí je fakt cítiť. Športiak je tam jednoduchší, ale dostatočne priestranný a super sú striešky i nákupný košík. Nevýhodou by bolo skladanie, kedy musíš oddeliť športiak pred zložením konštrukcie - ale nie je to nič svetoborné. Keby vyššia váha nezavážila, kočík je v ponuke aj v prémiovej Diamond edícii s nafukovacími kolesami Salsa 4 Air.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Ak by skladnosť a ľahkosť boli tvojimi požiadavkami, tak Jané Kendo by mohol by tým, čo hľadáš. Concord Camino tiež vidím ako realistickú možnosť. Valco Snap Ultra Trend s dokúpenými Sport kolesami by bol praktickým riešením, ak terén nebude brutálny (štrk s nafukovačkami dáte úplne v pohodke). Keby, naopak, pevnejší kočík bol tvojou preferenciou, ja by som pozrela aj Teutonia Trio, čo je síce trochu nad rozpočet (cca 850 eur, v niektorých eshopoch po registrácii 5% zľava), ale nejakou dostupnejšou autosedačkou by sa to vyrovnalo - a teda na nerovnosti vyzerá výborne.

Jané Kendo

Concord Camino

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Teutonia Trio

A ak by ti nevadilo neotočné sedadlo, modulárny Casualplay LOOPi by bol super, čo sa týka výdrže sedadla ako aj rôznych terénov a využití.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli