Kočík pre súrodencov - novorodenec a 2 ročný: Bugaboo Donkey, Easywalker Harvey2, iný (single-to-double)?

Zodpovedané
2. júl 2020

Ahoj,

prosím ťa poraď kočík pre dvoch súrodencov. Malé sa narodí koncom októbra a druhý bude mať rovné 2 roky. Rozhodujem sa medzi Bugaboo Donkey alebo Easywalker Harvey2 All terrain. Prípadne nejaký iný, ale aby bolo možné ho používať aj len pre jedno dieťa. Bugaboo je dosť široký s vaničkou a športovou sedačkou, ktorá je dosť úzka. Harvey zas som si nie istá, či je dobrý nápad dávať na zimu vaničku na nižšie miesto, či v nej nebude chladnejšie, keďže bude pri zemi.

Ďakujem 😊

Ahoj,

Easywalker Harvey2 je super a každopádne jeho dvojverzia je k dispozícii konkrétne pre rodičov, ktorí potrebujú ľahší jednokočík prerobiteľný na dvojkočík. To, že je ale vanička skôr pri zemi, je pravda a v zimnom období je to aj vcelku negatívum. Pravdu povediac, skôr to neodporučím, nie v tomto prípade - lebo naozaj je veľmi nízko.

Easywalker Harvey2

Bugaboo Donkey je skvelý kočík, čo neskôr isto predáš. Pravdou je, že sedadlá, keďže je to dvojkočík, sú užšie. Na prevoz dvoch detí je to ale ok, ak potrebuješ dve otočné sedadlá. Ak s tým dokážeš žiť, ja osobne by som ho silno odporučila - po dopoužívaní ho predáš. Konštrukcia aj roztiahnutého kočíka je užšia než bežné dvere, takže za vyslovene širokú by som ju nepovažovala. Skladnosť ešte by mohla byť problémom, takže akurát to mi ostáva na zváženie. Dvojročné dieťatko tam podľa mňa každopádne vtrepeš, ale samozrejme nebude mať milión priestoru okolo seba.

Bugaboo Donkey 2

Ak mám odporučiť ešte iné modely na zváženie, premysli napr. taký Baby Jogger City Select Lux, kde sedadlo pre staršie dieťa môžeš nahradiť aj lavičkou. Znovu tu ale sedáky nebudú najväčšie - u dvojkočíka proste nemôžu byť. Jazdne tiež nebude najpohodlnejší - kočíky vedľa seba (side-by-side) sú na tom ovládateľnosťou lepšie, ale pôjde to.

Baby Jogger City Select Lux

Mountain Buggy Duet z bazáru je tiež super možnosť, zasa ale s užšími sedadlami.

Mountain Buggy Duet V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli