Kombinovaný kočík 2v1 s vanička aj sedadlom v jednom - S nafukovacím kolesami. Existuje?

Zodpovedané
4. dec 2020

Ahoj 🙂

Už si nám raz poradila, a veľmi dobre, tak sa na tvoje skúsenosti obraciam znovu. Po dcére nám ostal športový kočík, ktorý som si zámerne chcela nechať, lebo mi vyhovoval priestrannosťou, veľkými nafukovacím kolesami (Coletto Joggy) - no bol taký, aký som potrebovala. Trojkombi sme mali Cam dinamico Up a práve kolesá predné, penové mi strašne vadili, ako vďaka nim kočíkom triaslo pri rozbitých chodníkoch.

Teraz rozmýšľam a aj chcem kúpiť kočík 2v1. Neviem či sa vyjadrím zrozumiteľne, nie vanička a sportová časť, ale taký, ktorý má len vaničku a z nej sa spraví športové korytko zopnutím bokov. Nejaké som našla na google, no všetky mi práve kolesami nevyhovujú... malé a penové. Prosím, uveď ma do obrazu, na aké značky pozerať, aby tie kolesá boli všetky nafukovacie? Nás športiak chcem opäť naplno využívať, ale je neotočný, teda takýto 2v1 by bol hlavne ako hlboký a neskôr využitý ako športový na krátku chvíľu, kým by dieťa nebolo spokojné otočené dopredu a vedelo pekne samo sedieť.

Ešte doplním že naše chodníky sú ako morseovka - diera,diera,rovno... 🙂 Ďakujem ti za radu

P.S. Rozpočet určený nemám, pri drahšom by som spokojne pozrela bazár.

Ahoj,

ak je to len tak na začiatok a najväčšou prioritou sú tie nafukovacie kolesá (plus prípadné odpruženie, mám niečo pre teba 😉 Konkrétne by to bol Kinderkraft XMoov. Aj som ho držala a teda aj odpruženie sa zdalo veľmi obstojné. Nie je najľahší a ani najskladnejší. Ale ujde to. Cena je ozaj veľmi dostupná. Jasné, že nebude dokonalý v každom ohľade. To sa dá pri tej cene aj čakať, ale to čo potrebuješ spĺňa a na začiatok mi príde absolútne ok.

Kinderkraft XMoov

Ak by si predsa chcela ešte nejakú alternatívu, sama som mala jeden, čo sme s ním zdolávali cesty necesty, ale už sa nový nevyrába - takže ti ostáva len prehľadať bazár. Konkrétne je to GB Hardy. Ttam som bola naozaj spokojná aj so strieškou, aj so sedadlom, ktorá bolo nadmieru priestranná pre malého, čo nie je pri tomto type zvykom. Akurát tiež nejde o najľahší, najskladnejší kočík, plus tu odpruženie moc nie je (ale nám tie nafukovačky stačili, bežne sme chodili aj po lese).

GB Hardy

Je pravda, že pri tomto type z nejakého dôvodu vyrábajú kočíky s malými prednými kolieskami, takže chápem tvoje zúfalstvo, ak ich práve potrebuješ väčšie. Predné kolesá sú totiž (podstatne viac ako zadné) zodpovedné za pohodlný prechod terénom.

Tak som snáď pomohla, držím palce, nech nájdeš čo ti vyhovie 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli