Ktorý kočík ma najväčšiu hlbokú vaničku?

Zodpovedané
10. jan 2019

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ktorý kočík ma najväčšiu vaničku? Mam na mysli vnútornú dĺžku, pretože to skoro ku každemu kočíku nepíšu. Pýtam sa preto, lebo bábätko v zimných mesiacov bude mať 4 - 5mesiacov a niektorým maminám sa do určitých kočíkov dieťa nezmestilo. Ďakujem

Ahoj,

v tomto prípade je nesmierne dôležité, aký rozpočet, ako i vlastnosti (terén, kladnosť, váha atď.) si predstavuješ, že kočík bude mať. Tak všeobecne by som ti poradila, ak ti záleží na veľkej vaničke, pozerať tie, ktoré majú aspoň 75 cm na (vnútornú) dĺžku a určite viac než 30 cm na (vnútornú) šírku. Ozaj veľká vanička bude mať dĺžku okolo 80 cm (a viac) - pri týchto sa výrobcovia často chvália “jednou z najväčších vaničiek na trhu”. Jediný konkrétny model s najväčšou vaničkou ti neporadím, lebo nad tých 80 cm je to už ozaj veľa a všetky tieto sú kvázi “najväčšie” a ako sama vravíš nie každý kočík má presnú vnútornú dĺžku uvedenú.

Ponúkam ti, aspoň na inšpiráciu rôznorodý výber kočíkov s takýmito priestrannými vaničkami.

Tááákže, pozerala by som sa na:

Cam Dinamico Up

Cam Fluido City

Bugaboo Cameleon 3

Neonato Puro

Stokke Trailz Terrain

Seed Papilio

Ešte pri vlastnom prieskume, keby si si nevybrala, daj pozor: V popiskoch výrobcu či eshopov, najmä viacerých poľských, býva uvedená dĺžka vonkajšia, čo môžeš byť zavádzajúce. Ideálne je vždy si kočík pozrieť a tiež sústrediť sa aj na športovú časť (to v prípade, ak ju mieniš aj používať - pretože tú budeš používať podstatne dlhšie, ako vaničku). Vanička predsa len poslúži takmer každá a ak z nej dieťatko vyrastie (a ešte nesedí), vždy ho môžeš voziť v ľahu v športiaku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli