Skladný športový kočík do terénu a do cca 270 eur

Zodpovedané
9. dec 2020

Dobrý deň,

prosím pekne o radu. Synček má pol roka, takmer 10 kg a asi 70 cm, a vanička mu je s hrubým fusakom už natesno, takže sa pozeráme po nejakom športiaku. Máme 3-kombi Bebetto Luca, ale športová časť sa nedá dať do úplného ľahu plus je aj dosť ťažký a chodíme s ním aj na stavbu, takže ho často skladáme a rozkladáme - a chceli by sme niečo skladnejšie. Bývame na dedine, chodíme s kočíkom aj na dlhé výlety všade, kde sa dá a na Bebette to už aj dosť počuť - stále niečo vŕzga, hrká...

Bolo by fajn, keby sa dal otočiť aj do protismeru, a cenovo asi do 270. Zatiaľ som pozerala napríklad Coletto Jazzy - páči sa mi nosnosťou testovanou do 25 kg aj tým, že sa dá dať do ľahu, ale moc o ňom neviem. Snáď toho nechcem tak veľa a niečo vhodné sa nájde 🙂

Ďakujem vopred za odpoveď 🙂

Ahoj,

ak sa ti páči Coletto Jazzy, tak prečo nie? Minimálne je fajn v tom, že priestorovo vydrží. Kolesá síce nemá najterénnejšie, ale to kočík ani mať nebude. Ak teda má byť skladný, mrzí ma to. Bude to vždy poriadny kompromis.

Coletto Jazzy

Vidím, že píšeš, že ideálne otočné sedadlo, ale bojím sa, že s rozpočtom, ktorý máš, skladný a v teréne dostatočne efektívny kočík žiaľ nenájdeš. Ono celkovo platí, ak kúpiš lacný kočík (lacnejšiu kombináciu predsa už máš, tak vidíš - vieš), na tých spojoch, hrkaní to proste bude cítiť.

Takže ak už lacnejší, ja ti poradím buď neotočný,a lebo potom možno riešiť kvalitnejí bazárový Concord Fusion.

Concord Fusion

Ale teda niečo pevné a dostupné - nehovorím, že bez múch - by bolo niečo ako Britax B-Motion 4 Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Prípadne trojkolesová verzia Britax B-Motion 3 Plus (ale tú už asi len bazárovú). Je to proste z dlhodobého hľadiska lepšia investícia.

Britax B-Motion 3 Plus

Z neotočných ti poradím ešte aj Coletto Joggy, čo je trochu terénnejší model než Jazzy.

Coletto Joggy

A za zváženie stojí aj Casuaplay LOOPi Allroad.

Casualplay LOOPi Allroad

Mojím osobným výberom v tejto cene, hlavne teda ak o skladnosť ide, by bol TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli