Športový kočík ľahký, s vyššou nosnosťou, úplný ľah a pre vyšších rodičov (na dokočíkovanie). Joie Litetrax, Joie Versatrax, Kinderkraft Grande?

Zodpovedané
9. aug 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť - hľadám športový kočík pre vysokých rodičov (175 a 183 cm), ktorý by bol polohovateľný do ľahu (korýtko nechcem), aby som mohla dieťa v ňom dokočíkovat, takže aj vyššia nosnosť. Nech je priestranný a hlavne pohodlný pre dieťa, s vačšou strieškou, keď by sa dalo. A tiež by mal byť ľahučký.

Pozerala som po Joie Litetrax 4, Joie Versatrax, Kinderkraft Grande. Rada si nechám poradiť aj iný.

Veľmi pekne ďakujem.

Ahoj,

ak chceš ľahučký, určite treba vylúčiť otočné modely. Ak taký kočík vyslovene nepotrebuješ (sú automaticky ťažšie, menej skladné a aj menej priestranné, keďže otočné sedadlo uberá na priestore) - a aj celkovo Joie kočíky, ktoré síce nie sú ťažké, ale vyslovene ľahučké nie sú (na svoj typ sú skôr ťažšie, ale zasa aspoň pevné).

Joie Versatrax

Joie Crosster

Joie Brisk

Joie Pact

Joie Litetrax 4

Joie Litetrax 4 Air

Z tvojich favoritov by preto najskôr sadol Kinderkraft Grande.

Kinderkraft Grande

Ja by som sa, najmä v tejto cenovej kategórii, určite pozrela na TFk Dot. Je to kvalitný, ale ľahký, kompaktný a priestranný model, čo aj napriek nepolohovateľnej rukoväti sadne aj vysokým rodičom (rúčku má vyššie).

TFK Dot 2

Ďalej by stál za zmienku aj Gesslein Smiloo Happy - taký lacnejší model. Strieška má časť sieťovanú, ale má pod 8 kg.

Gesslein Smiloo Happy

Alebo naopak drahší, ale ultra priestranný a s vysokou nosnosťou Valco Snap Trend.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli