Športový kočík od narodenia + využiteľný aj pre o rok a pol staršiu sestričku - Cybex Priam, iný (do 600 eur)?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

mám 14mesačnú dcéru (behá od 9m) a o 4 mesiace nám pribudne súrodenec. Nerada by som kupovala súrodenecky kočík, a preto zvažujem variantu šporťáku od narodenia - s tým, že by sme prípadne využili aj pre staršiu, mladšie v šatke/nosiči.

Kočík, ktorý momentálne máme, nejde do úplného ľahu. Pokukujem po Priame (bazár), alebo aký iný športiak vhodný aj na dedinu, ktorý ide do úplného ľahu? Cena max 600€.

Ahoj,

Cybex Priam je fakt fajn aj s tým úplným ľahom. Len neupresňuješ tú dedinu veľmi - vyslovene terénny model to fakt nie je, jazda je tvrdšia. A tak ťa musím varovať, že ak ho myslíš na pravidelne aj iné ako len klasické lepšie či horšie chodníky, budeš asi trochu sklamaná. Ak budú prechádzky pomerne klasické a ty Priam fakt že chceš (však je to jeden krásny kočík), kľudne doň choď.

Cybex Priam 3

Ja by som skôr pozerala po športiaku ako Emmaljunga NXT60 F, čo je kvalitný malý veľký kočík super aj na nerovnosti. Pre malé bábätko by som každopádne do tohto, aj do iného čisto športiaku použila nejaké vložné hniezdo alebo vymedzovaciu vložku, nech v ňom nie je stratené. Inšpiráciou by mohla byť Stokke® Stroller Infant Insert/Newborn Insert, alebo vložka 3v1 B-Snooze.

Emmaljunga NXT60 Flat

Ja sama som od narodenia využívala športový kočík Stokke Scoot, ktorý s vložným hniezdom Softbag je pre bábätko naozaj pohodlný. Môžem ho vcelku odporučiť aj preto, že vyššie verzie kúpiš z bazáru za peknú cenu a s kolesami s pneumatikami. Len varujem, že mne ťažisko v protismere až tak nesadlo, takže možno dobré vyskúšať, či si s tým ok (alebo premyslieť, či máte v okolí veľa obrubníkov).

Stokke Scoot V3

Možnosťou - takou ľahšou, ak potrebuješ niečo ľahké a praktické - je aj Valco Snap Ultra Trend, ku ktorému by som ale na dedinu dokúpila Sport nafukovacie kolesá.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli