Zapáčil sa mi Peg-Pérego Booklet 50S - nemám možnosť ho vyskúšať. Je vhodný pre 2r., na dedinu?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobry den,

mam dvojrocneho syna a chcem sa spytat na tento typ sportoveho kocika (PP Booklet 50S), kedze som ho nazivo nevidela. Moc sa nevozime, cize aby bol spratny do auta a odpruzeny - nakolko byvam na dedine a treba tlmit narazy. Mne sa na nete zapacil. Ci sa tam syn v pripade nudze vyspi.

Dakujem

Ahoj,

rovno k veci. Peg-Pérego Booklet 50S - čo sa priestoru týka, je to ok. Dostatočné, nič extrémne (najmä na dĺžku, ak ti často spáva v kočíku, by to mohlo byť trochu málo) - ale tak cca priemer vo svojej kategórii. Tak na pol roka-rok to vydržíte.

Peg-Pérego Booklet 50

Konštrukčne - jedna vec, na ktorú buď pripravená, je, že toto je mestský model. Je odpružený, ale iba mierne - na tlmenie nejakých tých nárazov - ale na stálom nerovnom a náročnejšom teréne ti budú predné kolieska vydávať hluk (hrkať), ako aj konštrukciu tak časom povolíš (mohla by mať väčšiu vôľu, než by si chcela). Celkovo za mňa Book línia až tak nie, ak ju teda nemieniš používať len na rovné chodníky - ale ak ho veľmi veľmi chceš, tento konkrétny model je vcelku dobre hodnotený, tak by to nemusela byť najhoršia vôľa. Predsa len by som ho za mňa skôr radšej vyskúšala naživo a nie kupovala na blind.

Za mňa osobne, na dedinu (ak nemáte fakt fajn chodníky) by som niečo odolnejšie, pevnejšie. V podobnej cene zoženieš podstatne terénnejší Emmaljunga NXT30. Tam je mínusom asi akurát kratšia strieška (doplníš clonou) a asi aj o čosi vyššia váha, ale daná pevnejšou konštrukciou a väčšími kolesami s odpružením.

Okrem neho, možno Joie Mytrax, Coletto Joggy.

Emmaljunga NXT30

Joie Mytrax

Coletto Joggy

A ak fakt taký menší/ľahší, možno Mutsy Nexo (ten je ale užší), Valco Snap Trend Sport s nafukovačkami aspoň.

Mutsy Nexo

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Alebo potom z tých ozaj spratných, napr. kvalitnejší Baby Jogger City Mini Zip (aj väčší brat Baby Jogger City Mini GT2 nie je vôbec na zahodenie).

Baby Jogger City Mini Zip

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli