Dieťa sa po pôrode napilo zelenej plodovej vody. Ako bude pokračovať jeho liečba?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

narodil sa mi chlapček, ktorý sa napil zelenej plodovej vody. Má problém s dýchavičnosťou a momentálne je v inkubátori. Papá mlieko, ťahá cumlík.

Ako to bude pokračovať?

Lekárka povedala, že je stabilizovaný.

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od toho aké budú nasledujúce hodiny. Ak sa pekne vyhreje, bude spokojný a nezačne u neho problém s dýchaním, tak sa zrejme zajtra urobia odbery a podľa toho sa bude postupovať ďalej.

Pri dýchavičnosti bude musieť byť podporený dýchaním, nasadená liečba na oddelení JIS.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas