Málo plodovej vody

mika15
20. júl 2013

Ahojte mamicky...chcem sa opytat pri poslednej poradni mi moj doktor povedal ze mam malo plodovej vody...aj ten ultrazvuk tak divne vyzeral ako by malinkej bolo vydno len kosti lepku a tak...co mam robit aby som mala viac plodovej vody...je na to nieco alebo ako? dakujem za rady

jeemima
20. júl 2013

nemyslim ze sa to da ovplyvnit...a je to zvalstne lebo medzi 20-22tt byva najviac plodovej vody....ale ak ti nehovoril k tomu viac asi to nie je vazne...niekedy sa to stava ked ma babatko problem s oblickami (necika a preto je malo plodovje vody) ale keby to bolo ono tak asi by to tvoj lekar riesil viac.

xlucia
20. júl 2013

@mika15 voda sa da doplnit v nemocnici, sama to nevies ovplyvnit

smuhyta
20. júl 2013

Aj ja som mala stale malo plodovej vody...cakam dvojky v jednom obale takze baby maju malo miesta...ale teraz uz dva tyzdne chrochnim v nemocnici mam infuzku 24hod. denne vypijem omnoho viac vody az 3,5l a uz sa mi to ustalilo...ale mala som dlho dlho malo vody

mika15
autor
20. júl 2013

@smuhyta taze moze byt ze aj ked zacnem ovela viac vody pit tak sa mi to moze doplnit?? je pravda ze obcas dost malo vody vypijem...

smuhyta
21. júl 2013

No to neviem nie som odbornik..ale ja som mala stale malo...a od 31 tt som v nemocke ...ale to preto ze budeme rodit uz coskoro..musis sa inf. u lekara..ty cakas dvojky ci jedno babo???

mika15
autor
22. júl 2013

Jedno babetko ale cez vikend sme tiez skončili v nemocnici a tu mi povedala ze máme dosť plodovej vody
@smuhyta

smuhyta
22. júl 2013

@mika15 a co vam bolo ked ste skoncili v nemocke...inak ake stroje ma tvoj doktor..ty sa snaz leanosit vela spat a vela tekutin

mika15
autor
22. júl 2013

@smuhyta neviem aký ale má aj 4d ultrazvuk ...ta chytili sme zápal močového mechúra ale chvála bohu že sa nič vážnejšie nestalo

smuhyta
22. júl 2013

@mika15 no tak teraz pekne si davat pozor..inak ja posledne bva mesiace mam mikozi ci ako sa to vola po slovensky povedane sampiony haha daju mi cipky mi to prejde a za tyzden znova
Doktor ma potom moderny stroj drobec mozno viac vypil vody a ty zas malo dodavas..ja ako som v nemocke pijem az mi je to divne 3litre

ninusiak86
22. júl 2013

@mika15 Ahoj, nechcem ťa strašiť, ale ja som takto musela ukončiť tehotenstvo v 32. tyždni, kôli nedostatku plodovej vody. Dieťatko v takom prípade musí ísť von. Budú ťa pozornejšie sledovať, a ak sa to nezlepší, tak ti mozno hrozí predčasný pôrod ako mne. Našťastie sme ok, pobudli sme síce mesiac dlhšie v nemocke a v inkubátore, ale sme tu. Držím palce

kellishowa
24. júl 2013

Dobry den, potrebujem poradit kedze som v uk a tu sa pomoci nedovolam, na vsetko musim byt objednana. Som v 24tt a dlho som zadrziavala moc. Ked som sa konecne dostala na zachod, vykonals potrebu, o 5 min neskor sa zomna pustila nejaka tekutina asi tak poldeci, bolo to cire, ziadny hlien..neviem ci to bol unik mocu no velmi sa bojim ze to bola plodova voda. Stalo sa mi to po 2,5 hodinovom lete lietadlom a 3 dni predtym som bola u porodnika ktory mi povedal ze sa neotvaram a mam dost vody no proste ze vsetko je ok. Mala mi vzdy tlaci na mechur ale toto sa mi este nestalo prosim poradte mi. Dakujem

ivana149
24. júl 2013

mne už v nemocnici povedali, ž mam vela plodovej vody a ked som sa lekarky opýtala či je to zle, tak odpoved znela, že všetkeho vľa škodi, no a nakoniec plodovej vody bolo akurat len mimi bolo vačšie ako predpokladali 🙂

castania
24. júl 2013

@kellishowa plodova voda pochybujem, to by tí pokracovalo a cítila by si to i nadalej...je taka vodička, co si dáš na vložku, a sfarbi sa, ked to je plodovka, neviem ci to je ale voľné dostať v lekární...Dufam to bol len nejaký nahromadený výtok alebo hlien a,si v poriadku , drz sa ....

mika15
autor
25. júl 2013

@ninusiak86 nene nakoniec mam dost plodovej vody boli sme v nemocnici a tam povedali ze plodovej vody mam dost... mozno bola mala len v dakej bubline alebo co..ale vsetko je v poriiadku 🙂

kellishowa
25. júl 2013

Tak som do tej nemocnice nakoniec sla a bol to unik mocu 🙂 je mi to sice divne lebo moc by som asi mala citit ze? Ale vsetko skontrolovali a vsetko je ok 🙂) ach ta mala mi ale robi stresy🙂 uz nech je na svete 🙂

lusia84
18. sep 2013

@mika15 ja mam teraz menej plodovej vody...v nemocke ti uz ale isto povedali,ze raz to moze byt tak a raz tak a mnozstvo plod.vody sa meni a su rozne stupne mnozstva plod.vody...a isto uz vies aj to,ze mnozstvo plodovej vody ty ovplyvniť nevies 😉

biancal
18. sep 2013

my sme dopadli presne ako @ninusiak86 , mala sa mi narodila v 30tt , mala som malo plodovej vody, nebola dostatocne vyzivena a nerastla.. miery 950g, 34cm 😒 drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

julinkaaa11
29. okt 2013

@biancal ahoj...ja som prave prisla z poradne a tiez mi dr. vravela, ze maly je mensi ako ma byt a tiez ze mam malo plodovej vody som v 29 tyzdni a maly ma 1044g...zajtra idem este na odbery krvi- lebo ja mam este leiden V.- trombofilny stav...a o 7 dni na kontrolne sono. Hrozne ma dr. znervoznila a bojim sa aby nenastali komplikacie. ☹
Chcem sa ta spytat, kde si rodila?
Ja by som chcela v Saci, ale nieje detska jiska v novej nemocke v Ke? Ake mala tvoja dcerka po narodeni komplikacie? alebo ake mozu nastat?

biancal
29. okt 2013

@julinkaaa11 Ahoj, ja som mala cisarsky v novej nemocnici, odporucala by som ti radsej tam, je tam neonatologia, cize keby nastali nejake komplikacie, hned maju k dispozicii inkubatory, pristroje, inak by museli aj tak prevazat bud letecky alebo sanitkou do novej nemocnice. Tiez som chcela v saci, nuz nestihla som 😀 Dcerka nemala komplikacie ziadne, no az nato ze sa narodila s vahou 950g, odzaciatku dychala sama, kvoli tomu mi aj pichali 2 dni pred cisarskym kortikoidy, aby nebola na plucnej ventilacii, pretoze to moze mat za nasledok komplikacie napr.ocneho charakteru, poskodzuje to sietnicu atd, jedna znama musela ist so syncekom na operaciu ociek kvoli tomu. Samozrejme, nechcem ta strasit, a dufam ze vam vsetko dobre dopadne. Ja som vobec netusila, ze vedia zachranit aj take male deticky 🙂 Bud rada, ze ti nato prisli vcas a uz ta sleduju, moja gynekologicka ma totalne zanedbala ,keby som sama nesla na pohotovost kvoli silnym bolestiam hlavy, na nic sa nepride a nedopadlo by to dobre. Mala nemala dostatok kyslika-nerastla, preto sa aj taka malicka narodila. Drzim palce 🙂 Kludne sa pytaj ak ta este nieco zaujma 🙂 Este by som doplnila, nechcem ta vsak strasit, ale treba byt pripraveny na vsetko,ze komplikacie mozu nastat napr. krvacanie do mozgu, zlyhanie srdiecka, alebo ked je babatko uplne nezrele a slabucke, tak moze sa stat aj to najhorsie, boli tam aj take pripady ked sme tam boli my :( V kazdom pripade drzim palce, uz si sledovana lekarmi a to je hlavne 🙂

julinkaaa11
29. okt 2013

@biancal jejda..tak to je strasne...este ze si sla na tu pohotovost 😒
A v ktorom tyzdni sa mala narodila? Ta nova nemocnica to je na terase? Ja Ke velmi nepoznam...
Ale teda je to fakt zazrak..mas velku bojovnicku doma.
Ja viem ze to zavisi aj od kazdeho dietata a ze sa moze stat hocico...ale neostava mi len dufat, ze vsetko bude ok..
Keby som vedela, co mozem urobit pre to, aby sa to zlepsilo, tak urobim hocico.
Neviem ci som nahodou nepila malo tekutin a pod. ( aj ked si myslim ze nie), tak teraz ma manzel povinne nalieva cajom, mineralkami s magneziom a pod. 🙂 tiez sa dost zlakol.
Upokojuje ma naozaj len to, co si napisala, ze sa na to prislo a ze teraz to budu pravidelne sledovat....ale to bude strasne dllllhy tyzden ☹

julinkaaa11
29. okt 2013

@biancal aha...vlastne viem...narodila sa ti v 30 tt. prehliadla som to.

julinkaaa11
16. nov 2013

@biancal ahoj,tak my sme stale v nemocnici,nalievaju ma magneziom rano vecer.za 2tyzdne sme skocili z 1044g. na 1600g.je to normalne?a pritom co sa tyka vody,tak z lahkeho oligohydramnionu sa stav zhorsil na tazky oligo. Neviem teda ci sa tesit tej vahe,aj ked mam pocit ze ho umelo nafukli.pichli mi aj hned na zaciatku kortikoida.som v 31tt.tak snad este potiahneme.

biancal
16. nov 2013

no pekne pribera 🙂 to je super, len je to no, nezdrave, ja si myslim :( mna tiez napichali kortikoidmi,ale len jeden den, a hned bol cisarsky, ved to je uz pekna vaha, preco to radsej neukoncia?

biancal
16. nov 2013

@julinkaaa11 pekna no, myslim oproti mojej, v 30t mala 950g 😀

julinkaaa11
17. nov 2013

@biancal ja neviem co je lepsie,ci este cakat kym sa bude dat a budu do mna nalievat magnezko,alebo sekcia. A uz treti den sa malemu hrozne casto cka. On ckal aj predtym,ale teraz sa mi zda ze je to po kazdom jedle co zjem a aj po kazdej infuzke a aj v noci casto.Ja neviem,asi sa uz az priliz sledujem. 🙂

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre