Plač a šponovanie bábätka. Máme dávať Coliprev a Espumisan do každej fľašky?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

máme mesačnú dcérku, ktorú nedojčím. Po odporúčaní z pôrodnice papá Hipp Combiotik 1. Najskôr mala problémy s vyprázdnením sa, bola nespokojná a plačlivá.

Na prvej kontrole nám pediater naordinoval 25 kvapiek Espumisanu do každej fľašky. Teraz papá 100 ml 7x denne. Problémy neprestavali a k Espumisanu nám odporučil aj Coliprev. Teraz po každom papan, teda okamžite po jedle veľmi plače. Veľa si prdká, ale stojí ju to veľa námahy. Celá je červená, až bordová. Šponuje nožičky. A rovnako to je aj pri kakaní. Spustí krik a plač hneď po dojedení.

Kaká aj 5x denne ale menej. Mám pocit, že nemoze vytlačiť všetko naraz. Po neutíchajúcom plači sme použili rektalnu rúrku a tak dokončila svoju potrebu, prestala plakať. Často sa vykaka okamžite po jedle, v plienke ma "praženicu".

Dlho jej potom trvá než zaspí a niekedy spí len pol hodinu. Je vidieť, že je unavená a chce spat a nejde jej to. Stále sa naťahuje. Keď sa zobudí ihneď veľmi kričí. Tak dáme mliečko a kolobeh sa opakuje.

Je to v poriadku?

V noci je to lepšie ako počas dňa. Keď plače pomáha nosenie na rukách, páči sa jej vyzlečenej na prebaľovacom pulte. Cvičíme s nožičkami, masírujem bruško s pupíkom, polohujem na bruško.

Máme zmeniť mlieko?

Ak áno, tak za aké?

Máme pokračovať s Espumisanom a Coliprevom zároveň do každej fľaše?

Je 25 kvapiek do každej fľaše v poriadku?

Máme to vymeniť za Sab Simplex?

Takmer vôbec netrávime čas bdenia bez plaču. Láme mi to srdce. Rada od doktora bola vydržať, že si črevka musia zvyknúť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, mlieko by som skúsila zmeniť. Nedá sa predpokladať, ktoré bude dcérke sedieť. Toto je však určite nesedí skúsiť môžete Sunar premium či Beba optipro. Ak by problémy pretrvávali treba rozmýšľať nad alergiou na BKM.

Espumisan a Sab Simplex obsahuju rovnakú účinnú latku simetikon. Je jedno, ktorý z nich dávate. Pokračujte v dávke 5x 25 kvapiek. Je to bezpečné.

Okrem toho kúpte probiotiká Biogaia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas