Hluk z ihriska je počuť aj v bytoch. Koho kontaktovať, aby urobili kvalitné mantinely?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

píšem ohľadom ihriska, ktoré vybudovali pri novej škole. Mantinely na ihrisku sú nekvalitné plastové, sú zle odizolované. Ak deti/dospelí ľudia hrajú futbal, robia si prihrávky cez mantinel, prípadne len tak kopajú loptu do mantinelu, vydáva to nesmierny hluk cez 75 dB. Kľudne aj 90 dB (amatérske meranie prebehlo) aj cez týždeň aj cez víkend rôzny čas 8:00 - 20:30.

Hluk je počuť v byte aj po zavretí okna, ktoré je kvalitné plastové. Prirovnal by som daný hluk k výbuchu pyrotechniky.

Ako sa môžem brániť proti hluku?

Určite nemám záujem, aby zrušili ihrisko. Chcem, len aby sa spravila náprava mantinelov, aby všetci boli spokojní.

Mám písať spravcovi bytu, aby sa spravila petícia a nazbieralo sa nás viac?

Mám písať riaditeľovi školy či samospráve?

Predpokladám, že ak sa budem sťažovať len sám, tak nič nezmôžem.

Ďakujem

Dobrý deň,

výstavba (a voľba typu) mantinelov bola zrejme súčasťou stavebného konania, čiže teraz bude tažké docieliť zmenu.

Odporúčala by som Vám osloviť postupne všetky vymenované entity, tak najlepšie overíte, že ako bude najjednoduchšie docieliť ich výmenu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk