Mohli rodičia namontovať kameru nad altánok bez nášho súhlasu?

Zodpovedané
25. júl 2023

Dobrý deň,

žijeme v spoločnom rodinnom dome s rodičmi so samostatnými vchodmi do 2 bytov. Spoločný je len dvor. S našou iniciatívou sme vybudovali posedenie - altánok. Rodičia veľmi nechceli, ale prispeli. Pred časom sme zistili, že na altánok je nasmerovaná kamera aj so zvukom. My sme ju odpojili, keď sme tam sedeli. Cítili sme sa ako pod dozorom. Oni to zistili, nastal samozrejme konflikt, ktorý trvá do dnešného dňa.

Môže byť kamera takto namontovaná bez nášho súhlasu?

Ako sa môžeme brániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najideálnejším riešením by samozrejme bolo, ak by ste sa v tejto veci dohodli.

Ak dohoda nie je možná, môžete súdnou cestou žiadať odstránenie kamery, resp., aby súd zakázal Vašim rodičom špehovať Vás.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk