Ako riešiť poruchy príjmu potravy u dvojročného syna?

Zodpovedané
18. feb 2021

Dobrý deň,

môj dvojročný syn nikdy nebol veľký jedák, ale posledné dni sa to zhoršuje. V januári mal dva roky a nechce skoro nič zjesť. Keď jedlo vidí, naťahuje ho na vracanie. Nie vždy, ale často a veľakrát sa z jedla aj povracal.

Jeden deň nejaké jedlo zje a na druhý deň ho z neho naťahuje. Nové veci skúsiť nechce, staré už prestáva mať rád. Sám papať nechce. Skúšala som aj knižky, autíčka a pri najhoršom aj videa, ale už aj to prestava fungovať a nerieši to problém. Mám pocit, že má psychický problém, lebo laboratórne je na tom v poriadku.

Kde môže byt problém z odmietania jedla?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že Vám s týmto nedokážem adekvátne poradiť.

Jediné, čo ma napadá je preskúmať Váš vzťah k jedlu a tiež ku kŕmeniu. Preskúmať, čo z čoho by mohol prameniť jeho problém, kedže verím, že tak mladé deti si nevytvoria psychické problémy bez príčiny.

Skúsiť nechať režim stravovania na ňom a skôr len ponúkať, nenútiť a netrvať na Vašom pohľade na to, koľko by mal a čoho zjesť.
Je prirodzené sa najesť, keď je človek hladný a možno je presýtený. Znížiť na seba aj na neho nároky, teda do tej miery kým je z lekárskeho hľadiska zdravý a nie podvýživený.

Ale ako vravím, moje rady sú skôr nápady.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/