1. tehotenstvo

smejkuskaa
28. jan 2024

Ahojte , toto je moje prvé tehotenstvo a rada by som sa podelila o skúsenosti žien ktoré už niečo prežili ;)
11.1 mi doktorka brala krv aby sme potvrdili tehotenstvo , výsledky pozitívne. Keďže až neskôr som zistila že som tehu, tak hneď 15.1. som išla na prvú kontrolu , robila zospodu, kde som videla na prvej fotke malú fazuľku a počula som byť srdiečko ❣️ .. na druhý deň som prišla na krv , na lačno , vzala mi asi 5-6 skúmaviek krvi keďže sa robilo viac vyšetrení . Ale dočítala som sa že taká kontrola sa robí až v 12 týždni , vtedy som podľa poslednej ms bola 8+3 a podľa dr. slov je maličké v poriadku a aj tie výsledky boli dobre. ( ale prečo hneď brala krv? ) Mám takmer bezpriznakove tehotenstvo, len som pribrala od kedy som tehotná , keby mi nemeskala ms ani neviem. 13.2 idem na ďalšiu kontrolu , tam by mala robiť sono, budem platiť 60€ .. viete mi povedať čo sa všetko bude diať ? bude možné zistit pohlavie ? mám trosku aj stres lebo sa ani necítim ako tehotná a dúfam že je všetko ok , myslela som že častejšie budem chodiť na kontroly a dúfam že už dostanem tehotenskú knižku 🤰😊

veronikaa006
28. jan 2024

@smejkuskaa ahoj. Mne brali krv 9+4 ale zajtrA 10+4 idem opäť na krv, ešte kvôli tým testom ktoré sa musia robiť presne v určitom čase.
Na Tom veľkom screeningu na ktorý ideš 13.2 ti už možno povedia pohlavie. Mojím kamoskam povedali ale mne v predchádzajúcom tehu nevedeli povedať lebo mala bola zle natočená a nechcela sa otočiť ako trebalo. Na tom usg sa kontroluje či je babo v poriadku, či nemá nejakú vývojovú vadu.
Že nemáš žiadne príznaky tak to bud rada. Ja som najprv mala nevoľnosti 24h denne a teraz mám silné bolesti hlavy.

smejkuskaa
autor
28. jan 2024

@veronikaa006 áno to ze nemám príznaky som vďačná , ale necítim sa tehotne , vždy musím pozrieť na prvú fotky sona aby som si uvedomila že fazuľka tam naozaj je 😇 v každom prípade po potvrdeni tehu som myslela že prvá kontrola bude oveľa skôr 🙂

petronellla87
28. jan 2024

@smejkuskaa mne tiež krv na prvé odbery brala hneď...v nejakom 8-9tt som vtedy myslím že bola. Ono ja som to mala tak, že ta prvá polovica tehotenstva do toho 20tt to bola taká nuda, tiež som sa necítila ako tehotná 😂 ale potom to začala byť sranda

smejkuskaa
autor
28. jan 2024

@petronellla87 ako si to myslela že sranda ? celkom dosť som zvedavá 😁

petronellla87
28. jan 2024

@smejkuskaa že už sa začneš cítiť ako tehotná 😁 už prídu prvé pohyby a bruško porastie, atď...Ja som asi divná ale ja som si tehotenstvo naviac užívala v treťom trimestri 😁

simciatko1
13. feb 2024

Ahojte, ja som v 11tt - tiez mi brali tak vela krvy min.tyzden. - 10tt. Chcem sa opytat, viete co vsetko z tejto krvy zistuju? Nabuduci tyzden idem uz do prvej poradne 🙂 čo všetko sa dozviem tam ? ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre