3D morfologický ultrazvuk po pozitívnom triple teste v 12tt

18. nov 2019

Ahojte, v 12tt mi vysiel triple test 1:120 na DS. Dala som si urobit aj platene trisomytesty, na vysledky este cakam. Ale chcela by som si dat pre istotu urobit 3D morfo ultrazvuk u mudr.Cunderlika (Pripadne Grochalu v Martine, aj ked to mam z Ba dost od ruky). Ale neviem ako sa nakontaktovat na mudr.Cunderlika. Kedze viem, ze ma aj svoju ambulanciu a tieto vysetrenia robi myslim na Kramaroch. Viete mi niekto poradit? Pripadne mi odporucit, bud ineho dobreho lekara, ktory mi bude vediet povedat, ci tam deformity vidi alebo nie, alebo ma nasmerovat, na lepsieho z vyssie spomenutych 😊
Dakujem ☺️

evalin88
18. nov 2019

My sme boli u Mudr Ferjanca v Gin-fiv na Zahradnickej, na genetike ste boli??? 1:120 nie je az take zle, my sme mali 1:30 a maly je uplne zdravy. Tieto testy nie su presne. TRISOMY testy sme uz mali v poriadku. Chapem ta, nezabudaj ze stres škodi babátku. Držím palce

autor
18. nov 2019

@evalin88 dakujem ☺️ Snazim sa ukludnit. Moja doktorka ma na genetiku neposlala. Aj ked som to cakala. Hned mi odporucila trisomytesty. Je to moje druhe tehotenstvo, pri malom bolo vsetko ok, tak sme boli sokovani. Ale vsetci ma upokojuju, ze nemam blaznit. Ze to bude urcite dobre.
A toho doktora pozriem. Dakujem ☺️

evalin88
18. nov 2019

Názory na Trisomy su medzi doktormi rozne, niekto odporuca, niekto nie. ja som za svojou doktorkou prisla sama ze chcem testy. Ale mne k tym vysletkom triple testu nepovedala nic. Dala mi to len do ruky s cislom na genetiku😕

mmoonna
18. nov 2019

My sme v prvom tehotenstve mali tiež všetko v poriadku a pri druhom nám tiež vyšlo riziko 1:190. Išli sme na genetiku a tam nám robili trisomy test, keďže som nechcela odber plodovej vody. testy vyšli v poriadku a ďalej som to neriešila. Malý je zdravý

evkamotka
18. nov 2019

Nemas pozitivny test, len zvysene riziko. Sanca postihnutia je 0.8%. Po trisomy by som sa na morfo uz neprehanala

alojzova
18. nov 2019

Koľko nás rokov že ti takto vysli

autor
18. nov 2019

@alojzova 32 😊

alojzova
18. nov 2019

No ja mám len 20 a ties mi vyšli zle tie druhé ešte horšie než tebe všetko bude ok neboj

autor
18. nov 2019

@evkamotka Tak mi to prezentovala lekárka.....🙂 Ale potom ma uľudňovala, že ona tieto testy berie z rezervou .... 🙂 Tak nad tým morfo teda pouvažujem, keď to bude v poriadku

autor
18. nov 2019

@alojzova dúfam, že áno. Ja tak vnútorne cítim, že je všetko ok. Tak verím, že ma môj pocit neklame 🙂

alojzova
18. nov 2019

Ja som dosť mladá riziko je menšie a preto som nešla ani na Amino ani na trisomy ultrazvuk v 20 ty bol vpohode tak si mislim že všetko je ok

mmoonna
18. nov 2019

Pozri, moja sestra mala pri dcére riziko 1:30 a pri synovi dokonca 1:5 a obaja sú zdraví. Jej lekár sa nad týmito testami rozčuľoval, že sú dosť nepresné a len čo stresujú mamičku

autor
18. nov 2019

@mmoonna vieš čo, aj je to pravda. Mne to začína pripomínať biznis so strachom budúcich rodičov

alojzova
18. nov 2019

@mmoonna máš pravdu isté máš asi po pôrode či je dieťatko zdrave

mmoonna
18. nov 2019

Baby presne tak. Sestra pri prvom stresovala, pri druhom to už ani nejako neriešila. Ja som zo začiatku tiež stresovala, aj keď som v kútiku duše cítila, že malé bude zdravé. Ale pre svoj pokoj som išla na ten Trisomy test. Keďže potvrdil, čo som aj sama cítila, ďalej som to neriešila. Držím prsty🙂

autor
18. nov 2019

@mmoonna Ďakujem 🙂 Aj ja verím, že to bude všetko OK. Aj keď semienko pochybností zostane až do pôrodu

era777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre