Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

6tt a zafajčené prostredie

baska1930
14. mar 2019

Ahojte baby prosím vás som v 6.týždni robím čašníčku v zafajčenom prostredí. Myslite že keď poprosím lekára aby má vypísal na PN tak má výpise? 😐 Lebo mi býva fakt zle keď prídem domov z roboty. Blbe komentáre si nechajte. Ďakujem

baska1930
autor
14. mar 2019

@blondina_1 nie nie hovorím o tej pani čo tu má múdre komentáre non stop fokuska či jak sa vola

baska1930
autor
14. mar 2019

Ako načo to komentujete vôbec keď ani neviete aký sú ty zamestnávatelia 🤦🏻‍♀️ Sa zobuďte si myslite že v dnešnej dobe bude niekto platiť za nic nerobenie no to ste na omyle vy čo robíte kancelárske krísi to máte iné 🤦🏻‍♀️

beky1813
14. mar 2019

@baska1930 precvic si pravopis a potom prskaj

beky1813
14. mar 2019

@fokuska vraj mas múdre rady nonstop 🤣 zbytocne radit

fokuska
14. mar 2019

@baska1930
@beky1813
Kym som nepracovala v Kauflande a nebola na MK, tak som skutocne netusila aki hlupi ludia existuji 😞
Aj ked som urazila teraz 90% kona, ale kto nie je schopny hovorit a pisat normalne po slovensky a pochopit jednoduche instrukcie a porozumiet rozdielu medzi A a B, tak je pre mna hlupak.
Aj som rozmyslala ze prestanem prispievat a zdielat svoje "mudre rady", ale asi by som sa velmi nudila 😂

Chcem uprimne pomoct, poradit, ale niektore obmedzene mozgy to nikdy nepochopia. A tak im asi aj treba, ked ani nechcu aby im niekto otvoril oci - poskodia len sebe, svojmu zdraviu, materskej, prijmu atd...

evaachesa
14. mar 2019

@fokuska odpadnem veru 🤣 to je tak ked niekto necita s porozumenim ... pripadne staci sa trooosku logicky zamysliet 🙂 ale komu niet rady, tomu niet pomoci 🤷‍♀️ zbytocne vysvetlovat ...

veronikaszabova
14. mar 2019

@fokuska palec hore!

veronikaszabova
14. mar 2019

@fokuska a mozme cakat o par dni tu istu temu, lebo tu su vsetci moc drzi ;)

baska1930
autor
14. mar 2019

Múdre mamičky 😂

baska1930
autor
14. mar 2019

Načo to vôbec komentujete keby ste sa o deti tak starali ako sa o telefón staráte

veronikaszabova
14. mar 2019

@baska1930 o moje deti je postarane, ale dakujem za odporucanie 🙂

beky1813
14. mar 2019

@baska1930 aj o moje deti postarane, nic neboj 😃 keby si bola sikovna, aj ty dokazes robit viac veci naraz

diewcatqoo
14. mar 2019

Odpadnem :D :D toto snad ani nie je pravda :D mudre mamicky, co ste si dovolili radit hluposti. Hanbite sa :D
Skoda, ze diskusia sa dalej nevyvija, dieta uz spi a nemam sa na com zabavat 🤨

janynyna
14. mar 2019

@baska1930 prečo sa neopytas priamo lekára?

magnolia555
15. mar 2019

@fokuska ahoj, čítala som si, čo si radila tým dievčatám a aj ja som to takto chcela riešiť, že som písomne oznámila, že som tehotná, že mi nemá zamestnávateľ poskytnúť inú pozíciu, nemá ma kam prehodiť a tým pádom ostávam doma s mojím platom. No to sa začalo iné peklo, po takmer 10tich rokoch bezproblémovej spolupráce. Vyhrážky, vyťahovali na mňa úplne banality, poprepisovane smeny a nikto ma na ne neupozornil, tak som sa zľakla,aby ma ešte nevyrazili kvôli tomu, že na mňa niečo našijú. Hlavne keď mi rukami prejde veľa peňazí,tak som radšej ostala doma na PN. Ale ja mám problém aj s tlakom a to dusno v práci mi teda veľmi nepomáhalo. Ani by ma nenapadlo, že sa budú ku mne takto správať po toľkých rokoch...

fokuska
15. mar 2019

@magnolia555 Ako ti prepisovali smeny, ked si mala sediet doma a nebyt v praci?

diewcatqoo
15. mar 2019

Problem slovakov je v tom, ze si nechavaju srat na hlavu. Ved ak je to raz zakonom dane a zamestnavatel s tym nesuhlasi, kaslem nanho a poslem mu tam inspekciu. Detto s nevyplatenim mzdy.. kopu ludi robi tak, ze sa nechava osierat súkromníkom o plat - niekedy nemaju vyplatu aj 3m. Ja tomu nerozumiem. Raz by mi nedosla vyplata, hned by som dala podnet na inspektorat prace a nepohla by som v robote ani prstom.
Slovensko sa nikdy nevyhrabe z tej riti, v akej je, kym sa nezmeni zmyslanie ludi aj v tomto smere.

magnolia555
15. mar 2019

@fokuska nie prehodili tak, že som o tom nevedela a mala by som absenciu. Dobre radíš babám,ale ja som to vzdala. Takéto špinavosti nemám rada,ale aspoň kolegyňa bola taká zlatá a keď si to všimla tak mi volala.

magnolia555
15. mar 2019

@fokuska asi by som to celé nemala brať tak osobne,predsa je to práca a svet sa nezrúti. Aspoň nová skúsenosť do budúcna 😉

fokuska
15. mar 2019

@magnolia555 Vobec ti nerozumiem. Ked si ziadala o upravu pracovnych podmienok, ake ti dali pisomne vyjadrenie? Ostala si teda doma, alebo si dalej pracovala?
Nedava mi to vobec zmysel, ak si ostala doma, tak ake smeny ti mohli prehadzovat, o ktorych si nevedela, ved ty si nemala chodit do prace.

Nova skusenost by mala byt ta, ze si nenecham so sebou robit co chcem, no ale dobre.

magnolia555
15. mar 2019

@fokuska to sa ťahalo dva mesiace. Teraz v stredu som už ostala doma. Vyjadrenie písomne? Nič. Veď ja práve som človek, ktorý si nenechá kadiť na hlavu,ale toto bolo pre mňa jednoduchšie. Len Ti píšem svoj názor, že asi aj pre tie dievčatá čašníčky napríklad je to jednoduchšie ako sa naťahovať so zamestnávateľom. Každá minca má dve strany. Včera som bola na 3D sone a maličkemu sa dobre darí a nakoniec to ani neľutujem. Iba ma vytočilo také správaniev práci. Prajem Ti pekný deň

fokuska
15. mar 2019

@magnolia555 No nemalo sa to natahovat 2 mesiace, ved ak su to nevyhovujuce podmienky, tak nevyhovuju hned a nie, ze 2 mesiace este normalne robim.
A samozrejme, ze PN je jednoduchsia - najma pre zamestnavatela, ale treba si uvedomit ze PN znamena liecebny rezim a mat obmedzene vychadzky a prijem klesne prilbizne o polovicu. A preco ma byt zena obmedzovana nezmyselnymi vychydzkami (ak je zdravotne v poriadku) a ma jej takto klesnut prijem? Len preto, ze zamestnavatel je blbec?