Afty v 1. trimestri - ohrozí to bábo?

soni111
30. apr 2020

Ahojte často sa mi robia v ústach afty , je to nebezpečné pre bábo??končím prvý trimester...

kristi40270
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junovedievca
1. máj 2020

Nie je to nebezpecne,afty su male vriedky na sliznici a vytvoria sa hlavne ked sa narusi imunitna rovnovaha,alebo aj ked hormony sa zvyssia aj mechanickym poskodenim kefky ich mozes vytvorit a plus ine.... proste je to tym ze sa narusi sliznicny povrch,je to hnusne bali to boli to a lieci sa to tyzden.mozes to bud nastriekat jodonalom alebo tantum verde alebo su na to geliky rozunej ze okrem nejakych latok co urychluju hojenie je to ako obvaz aby bakterie a strava ti to nedrazdili.babatku to neublizi

soni111
autor
1. máj 2020

@junovedievca ďakujem upokojila si ma 🙂,často zvraciam možno aj preto , ale ja to mám od mala , nikdy herpes na perách ale za to afty často mavam

bazalka1
2. máj 2020

@soni111 ja som mala tiez v prvom trimestri skoro stale a tiez sa mi robili aj kutiky...v druhom sa mi uz postupne prestali tvorit....a teraz v tretom som aj zabudla ze som snimi mala problem nebyt tvojho prispevku 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre