Aké ste mali prvé príznaky tehotenstva? 😊

renusko09
15. mar 2019

Ahojte maminy a snažilky 😊 chcem sa vás opýtať aké ste mali prvé príznaky v tehotenstve a kedy vám začali príznaky a čo vám pomohlo k otehotnieniu 😊 troška si zaspomínať na ten krásny čas treba 😊 tak šup píšte vaše príbehy 😊

maronkovam
24. mar 2019

Meškala mi menštruácia, ale mala som pocit, že príde keďže pred každou som mávala nával tepla a slabú bolesť v krížoch. Ale keď neprišla ani po 10 dňoch tak už som vedela a lekár mi to potvrdil. Moje tehu bolo nie celkom podľa mojích predstáv. Všetko co som zjedla tak som aj vyvrátila a v druhej polovici tehu som dostala k tomu aj pálenie žáhy. Inak sa to dalo nemala som žiadne bolesti v krížoch ani pri pôrode. Len manžel vravel, že sme si mali zabezpečiť kravu, pretože denne som 2l mlieka vypila.

lullaby126
24. mar 2019

My sme obe planovali ale vzdy to par mesiacov trvalo, kym sa podarilo 🙂 pri oboch okrem meskajucej menstrucie (co som nebrala az tak vazne, lebo ma to par krat predtym oklamalo) to bolo najma caste mocenie, jemna unava. Testy som si robila vzdy az po tyzdni meskania viac menej uz ako istotu 🙂 nevolnosti prisli az okolo 7-8tt, neviem co pomohlo k otehotneniu na take ze prestat riesit neverim, jednoducho sa stretli dve spravne bunky v spravnom case 🙂 pri oboch som si sledovala cyklus pri prvom aj teplotu, pri druhom uz nie lebo pri skoro dvojrocnej sme boli radi ze prespala ten vhodny vecer 🙂

roxana1992
24. mar 2019

Ja mam tiez take priznaky ale baby testy su negatívne. Menstruacia prisla ale bola slaba ak to bola menstruacia to neviem.
A tie bolesti hrozne daco....
Tak teraz neviem ci som tehotna alebo nie

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebo
24. mar 2019

Moje príznaky - sklenené oči, únava, časté močenie, boľavé prsia, nachladnutie a všade som cítila moč. Len som vyšla von a už som cítila, že kde sa niekto vymočil. Keďže som nevedela 10 rokov otehotnieť, tak som skúšala všetko možné. Od pitia večer 2 dcl červeného vína aby sa prekrvila maternica, alebo tinktúru imela bieleho, cez pitia byliniek a robenia si zábalov čo mi odporučila bylinkárka, pitie kyseliny listovej a milovania sa podľa Dr. Jonáša. A možnože pomohlo zmeniť len lieky na štítnu žľazu. Už ani neviem, čo všetko som skúšala. Tieto veci mi tak utkveli v pamäti.

lucka12399
25. mar 2019
bejusicek
25. mar 2019

mne bolo hrozne teplo vecer som skoro zaspala a ked sme isli už spat do spalne bola som cela rozhorucena mala som vacsi apetit a jemne ma pichalo v podbrušku ale inak nic viac na zaciatku skor take, že som si myslela že dostanem menzes... vecer pred testom mi bodava bolest presla z lavej strany vajecniky do krizov a na druhy den som si nasla // 🙂 tie naozajstne priznaky prisli až o asi dva tyzdne kedy ma zacalo napinat ale nezvracala som zvracat som zacala od 8tt do 14tt potom uz bol so zvracanim klud.. byvala som unavena a cez den som obcas spala... a este jedna vec ma napadla asi ako uplne prvy priznak 🙂 veeelmi sa mi grgalo po vsetkom 😀 kazda mame ine priznaky mna len dlhgo pichalo v maternici a potom som mala jemne menzesove bolesti take sekundove ale len pár krát... hovori sa, že pri dievcatkach byva dlho a velmi zle a nieco asi na tom bude lebo cakame chlapceka 🙂

lucia710
25. mar 2019

@renusko09
Moje prve priznaky sa prejavili cca tyzden pred MS. A to take klasicke ako citlive prsia, nafuknute brusko , pobolievanie ako kazdy mesiac pred MS a v praci sa mi tocila hlava a bolo mi nejak slabo. Vobec som to ale nepripisovala tehotenstvu pretoze boli vtedy horuce dni a v praci sme mali hrozny vzduch, tak som si myslela, ze mam len nizky tlak co bolo tiez u mna bezne. Ked mi vsak v den D neprisli a mne do toho bolo zrana zle, tak hovorim mm ze som tehotna a on, ze ale co by si bola. Tak som este pockala 4 dni kedy mi byvalo zle a urobila som si test. Vobec ma neprekvapilo, ze bol pozitivny lebo som bola o tom na 100% presvedcena. Manzel nechcel verit ani testu az ked mi to potvrdil doktor :D

chillibubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matik13
25. mar 2019

Ze som druhý krat tehotná som vedela uz po dvoch týždňoch. Cítila som taký celkový nepokoj, bola som akoby nafúknuta, pobolievalo ma podbruško a boleli prsia ako pri menzese. Urobila som si test a síce bola druhá čiarka veeeeeeeeelmi slabú ka, dnes sa tešíme z 8-mesačnej dedičky 👶♥️😊

katarinastr
25. mar 2019

Prvý príznak - totálny kolaps. Nevedela som o svete, nedokázala som sama stáť na nohách ani 5 sekúnd, všetko ma bolelo. Takýto stav som mala našťastie len 2 dni. Obvodná lekárka mi odporúčala, aby som zašla na gynekológiu, keď mi bude lepšie a tam sa jej slová potvrdili. Asi mesiac na to som mala neskutočné bolesti v krížoch. Nemohla som sa ani otočiť na bok na posteli, vstať bolo utrpenie. Ortopéd ma nepotešil, že vraj sa to bude postupne zhoršovať. Našťastie sa mýlil a do mesiaca to prešlo :D

lima_elvie
25. mar 2019

Ahojte, po roku aj pol neúspechu negatívnych testoch a kopu pokusoch sme si s manželom povedali a dosť kašlime nato. Potom som jedného dňa objavila appku pre mobil tzv. Menštruácny kalendár kde znacilo plodné a neplodné dní tak sme to skúsili a vyšlo to no vyšlo jak vyšlo v 8 tyzdny sa môj sen skončil.
Trošku sme počkali a som v tom zase 🙂 je to ešte len 6 týždeň ale merkujem na seba vo veľkom síce ma bolia prsia a mam pocit že nevojdu do podprsenky a kŕče ani nehovorím ale ináč je všetko ôk až nato že vraždila by som za čokoládu a mentolove cukríky 😀

zuzka8829
25. mar 2019

Po 2 a pol roku,zistení,že mám nepriechodné vajcovody,absolvovaní ivf(umelé oplodnenie2x) z toho jedno úspešne,ale potratila som v 9TT. Bola som na kyretazi 17.7.2018 a potom som povedala manželovi,že chce to pauzu od liekov,injekcií,snaženia sa,sledovania. Navrhla som mu dovolenku v mojom vysnivanom Španielsku s tým,že si to užijeme. Zaplatili sme si all inclusive,zabávali sme sa,na nič nemysleli,veľa sme toho pochodli. Menzes som mala dostať 13.9 presne v polovici dovolenky,ale prekvapivo meškal 2 dni. Tak ma to aj potešilo,reku užijem si ešte bazén,more,slnko. Potom prišiel menzes,ale krátky(2dni) a slabší ako inokedy,ale neriešila som to.17.9 mi skončil menzes a 19.9 som mala také ruzovkaste spinenie(jednorazové) tiež som to neriešila
20.9 som mala v ľavom vaječníku silné pichanie až také,že som sa musela zohnut a čakať kým ta bolesť prejde. Podľa mojej gynekologicky to bola ovulácia,ale podľa mňa to bolo zahniezdenie. Akosi som to tak cítila. Aj som sa pousmiala pri tej bolesti. Pretože nikdy som pri ovulacii nemala takú prudkú bolesť trvajúcu asi 1 minútu a potom nič. Tak som nato zabudla a týždeň pred príchodom ďalšej menštruácie som začala byť unavená,vyhodil sa mi herpes a v noci som chodila na WC. To už mi nedalo a spravila som si test. Na veľké prekvapenie bol pozitívny. Týždeň pred menzesom som mala takúto čiarku na teste. K lekárke som však išla až 2 týždne po vynechani menzesu. Stále som totiž tomu akosi neverila,že to naozaj vyšlo. Pretože podľa lekárov šancu na prirodzene tehotenstvo som mala nulovú. A momentálne sme 27+4 a tešíme sa na našu lásku Karolinku. 😍

paulina_00
25. mar 2019

Ja som zistila ze som tehotna az v 3mesiaci vychadzalo to presne na 12tt .. menstruacia mi chodila normalne ako mala len posledny mesiac boli velmi cudne 😀 a priznaky? Bolesti v podbrusku s navretie prs .. tam kde som si sadla alebo lahla tam som spala 😂 a teraz som v 34tt 😊😊🍀

roxana1992
25. mar 2019

@paulina_00 ahoj mozem sa opytat testy si mala pozitivne?

paulina_00
25. mar 2019

@roxana1992 testy som si urobila az ked som to zistila v tom 12tt a ano hned mi ukazali pekne ciarky a aj 3+

roxana1992
25. mar 2019

@paulina_00 dakujem za odpoved 🙂 vsetko dobre prajem

comika
26. mar 2019

@zuzka8829 drzim palce!! ❤ prajem vela zdravia

zuzka8829
26. mar 2019

@comika ďakujeme 😘💙

anonym4
27. mar 2019

Pri prvej dcére mi 4 dni meškala MS a bola som veľmi rozcítená, chodila mi vždy načas a bolo mi to podozrivé.. Taktiež v prsiach napäté aj vaječníky boleli (ale to ma aj vždy pred MS)... Teraz, akurát čerstvo som to zistila, ešte mi ani nestihla meškať, ale prsia extrémne bolestivé s výtokom + čiastočne fialové bradavky, strašne som bola unavená a prespala celý deň a zjedla som vajce na tvrdo, čo neznášam a chutilo mi... vtedy mi zapla žiarovka :D, že aha, sakra... Tak som v sobotu 3 dni pre MS testovala a boli dve čiarky, hoci jeden duch a ako to tak býva, každý deň sú silnejšie... Prvý raz som otehotnela cez HAK + po dvoch vážnejších operáciach vaječníkov s malou pravdepodobnosťou tehu :D a teraz? fungovali sme s manželom takto dva roky, že bez ochrany a keď mal pocit, že bude vrcholiť v priebehu pár minút, dal ochranu... no, ale asi sa našiel nejaký potmehúd a ušiel :D už druhý deň som mala mať MS a čiarka ráno silnejšia.. Neplánovali sme, ale ešte sa ani netešíme, keďže to je ešte skoro 🙂

dana_m
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dana_m
9. máj 2021

@renusko09 Milujem čokoládu. Takže tak som zistila, že som tehotná, že keď som vtedy prešla v obchode okolo regalu so sladkosťami, tak ma naplo. 🙂

marrriana542
30. júl 2021

Tlak a pichanie v prsiach, výtok , trochu nafúknuté brucho ako pred ms, moc mi nechuti jest.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre