Ako si mám rátať týždne po IVF?

nikol9m
7. máj 2019

ahojte som tehotna po ivf sa nam podarilo na druhy krat ale vobec netusim kedy mi zacina novy tyzden posledny raz som bola na ultrazvuku 29.aprila už bolo srdiečko spytala som sa doktorky v ktorom tyzdny som povedala ze som 7 tt ,, na dalsi ultrazvuk idem 21 maja.. tak chcela by som vediet kedy mi zacina novy tyzden poslednu menstruaciu som mala 13.marca dakujem na ivf sme boli 2 aprila uhniezdit sa malo 3 aprila

mima172
7. máj 2019

@nikol9m https://www.babyweb.sk/tehotenska-kalkulacka?re...
Mali by ste byť v 7tt. Nakoľko 13. marec bola streda, tak nový týždeň Vám začína vždy vo štvrtok.

hanka7951
7. máj 2019

@nikol9m tehotenstvo sa rata od prveho dna poslednej ms, takze ty by si dnes mala byt 7tt+6..odporucam stiahnut si nejaku aplikaciu na to 🙂 pripadne kukni tehotenske kalkulacky na nete

andrea_82
7. máj 2019

Pri ivf je výhoda, že presne vieš, kedy bolo embryjko oplodnené. Od toho dňa odpočítaj dva týždne a tento dátum používaj, ako začiatok cyklu, ako keby to bol dátum poslednej menštruácie. A od neho začni rátať týždne. Mne to takto prerátali pri pôrode syna.

anavianavi
7. máj 2019

Rata sa od vkladu + dni, kolko uz malo embryo. Ak bol vklad 2.4 (utorok) a vkladali 5 dnove embryo, tak sa zacina od 28.3 (stvrtok).

nikol9m
autor
7. máj 2019

@anavianavi embryo boli 3 dnove

andrea_82
7. máj 2019

@anavianavi Ale do tehotenstva sa zarátavajú aj tie dva týždne pred oplodnením, kedy vlastne ešte nie si tehotná.

nikol9m
autor
7. máj 2019

@anavianavi ja neviem 29 aprila som bola povedala mi docentka co mi vkladala ze som 7 tyzdni

nikol9m
autor
7. máj 2019

@mima172 ale ved 29 aprila som bola na ultrazvuku a povedala ze som 7 tyzdny takze to bol pondelok vo stvrtok som sla do 8 ? a teraz stvrtok pojdem do 9 ?

mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavianavi
7. máj 2019

@andrea_82 Ak dobre citam, otazka bola, kedy zacina novy tyzden, nie v ktorom tyzdni si. Novy tyzden zacina od vkladu + 3 dni, cize ja by som povedala v sobotu. Tehotenstvo sa zacina ratat od toho dna + 2 tyzdne alebo poslednej MS. Rozdiel je 2 dni. Vklad nebol presne po 2 tyzdnoch od MS, ale trosku neskor. Aj prirodzene moze dojst k ovulacii/oplodneniu neskor. Nateraz to staci ratat takto a do 12tt podla ultrazvuku urci lekar presnejsie, podla toho ako bude babo rast.

mima172
7. máj 2019

@nikol9m Týždne tehotenstva sa rátajú od prvého dňa poslednej menštruácie. V podstate sa za tehotenstvo rátajú už i týždne, kedy tehotná ešte nie ste. Vlastne odkedy dozrieva vajíčko, ktoré v ideálnom prípade oplodnené 🙂
Zjednodušene povedané, ak máte ovuláciu ukážkovo, tj v strede cca 28 dňového cyklu, tak v čase ovulácie (ak dôjde k oplodneniu) ste už v 2tt tehotenstva.
Podľa mojich výpočtov ste 29.04.2019 boli cca v 6tt +5, tj v siedmom týždni 🙂 Čiže malá oprava, teraz ste vlastne v 8tt (7tt + 6).

petinka30
27. feb 2020

Ahoj prosím o pomoc z počtom. Na 2x sa to podarilo. Čakám na 1 ultrazvuk.
Vklad som mala 13.2. A vklafali 5 dňové rozmrazené embrijka. V koľkom asi som? 😕🙄

petinka30
27. feb 2020

Ahoj prosím o pomoc z počtom. Na 2x sa to podarilo. Čakám na 1 ultrazvuk.
Vklad som mala 13.2. A vklafali 5 dňové rozmrazené embrijka. V koľkom asi som? 😕🙄

A hej a menues skončil 1.2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre