V ktorom týždni tehotenstva som?

14. nov 2021

Ahojte chcela by som poradiť 🙂
Som tehotná prvý krát a veľa vecí neviem 😅
Podľa čoho sa mam riadiť keď chcem "presne" vedieť v ktorom týždni som?
Podľa poslednej menštruácie mi vychádza termín 20.12.
Keď som bola asi v 20tom týždni tak doktor meral všetko a dal mi papier s výsledkami merania kde bol predpokladaný dátum 18.12.
Podľa ktorého dátumu sa mám "riadiť"?
Ak podľa toho 20.12 tak som 34+6 a ak podľa toho 18.12 tak som 35+1.
Áno je to len pár dní rozdiel, ale chcela by som vedieť či som teraz vlastne v 35 týždni alebo 36.
Za odpovede ďakujem ❤️

dadulamamula
14. nov 2021

Tak tebe to robí pár dní rozdiel, takže veľkosť bábätká a ms je to ako keby na rovnako.. Riad sa podľa ms takže si v 35 TT..
Ja som mala odchýlku vyše 2 týždňov medzi ms a podla sona.. Bábätko si aj tak deň vyberie samo 🙂 hlavne aby všetko dobre dopadlo

autor
14. nov 2021

@dadulamamula ďakujem ☺️

jazula
14. nov 2021

Mne od asi 10 tt sono ukazovalo, že bábo je popredu, ku koncu až o +2 týždne. A narodila sa 2 dni pred termínom podľa poslednej menštruácie 😉. Riadila by som sa podľa ms, presnosť sono závisí od primnohých faktorov, býva to často len odhad…

veronice
14. nov 2021

Neries iny termin ako ten co ti vychadza podla ms. Merania mozu byt nepresne a tomu dietatu je uplne jedno ktory si tt, aj tak sa vypyta ako sa mu zachce😉 mozno aj na silvestra 😁 cize tiez sa priklanam k tomu 35tt 😉

amelie2017
15. nov 2021

Tak v 20tt sa to uz nezvykne urcovat, lebo vtedy uz kazdy plod rastie a pribera individualne. Ten "tabulkovy" rast je len na zaciatku. Riad sa terminom ms. A odchylka 2 dni je nic. Ono sono sice ma nastavene, ze ta velkost hlavicky, bruska, stehennej kosti zodpoveda napr 30+4, a ty si realne 29+4, ale to uz nie je smerodajne. Lebo jedno babo sa narodi a ma 47 cm a druhe v tom istom tyzdni a dni moze mat 56.

ikonica
15. nov 2021

Ja som mala podla ms termin 11.11., podla sona 4.11. a mala sa zacala von pytat 2.11. a narodila sa 3.11. akutnym cisarakom. nejake 2 dni rozdiel vobec neries..

leuska1991
15. nov 2021

@veronice presne tak . Ten termin podla ms je smerodatejsi. Aspon mne urcite,a cakam 4dieta. Babo moze byt vacsie aj mensie ,zalezi aky su rodicia...atd...

queen_el
15. nov 2021

@veronice
@leuska1991 no lenze nie kazda zena ma cyklus ako z ucebnice, niektore maju ovulaciu posunutu aj o dva tyzdne ci tak, vtedy je ten datum poslednej ms skor zavadzajuci.
Termin porodu sa urcuje podla sona v 12tt, totiz v prvom trimestri rastu babatka rovnako, potom uz nie. Mne doktorka urcila datum porodu prave v tom tyzdni, to mam napisane aj v knizke, mne sa to sice zhoduje s datumom poslednej menstruacie ale vravim nie kazda ma presny 28-dnovy cyklus. Po 12tt by uz nemali korigovat TP, to uz rastu babatka individualne.

veronice
15. nov 2021

@queen_el samozrejme ze existuju vynimky potvrdzujuce pravidlo ale v tomto pripade ide iba o rozdiel 2 dni a to je fakt zanedbatelne 😉 ja som mala pri prvej dcere podla sona v 12tt termin 17.1., podla poslednej ms 19.1. a dcera sa narodila 22.1.

basska_b
15. nov 2021

Deti do 12tt sa vyvíjajú rovnako, preto na korekciu termínu pôrodu sa používa odhad z 12-14tt.mne takto posunuli termín o 4 dní a nevyvolávali mi pôrod zbytočne. Mne povedal gynekológ v 36+1, že zodpovedá 39+1 podľa veľkosti. Neznamenalo to, že budem rodiť skôr, naopak, rozbehlo sa to samo až v 41+3 a dieťa malo 4.5 kg, to hej. Ale vypýtalo sa na svet samo a celý pôrod išiel bez zásahov a ako po masle

queen_el
15. nov 2021

@veronice ano, tie dva dni v takom tyzdni ako je autorka, by som neriesila ani ja. Proste by som sa drzala terminu zo sona z 12tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre