Ako ste vnímali tehotenstvo pri druhom dieťati?

natalianm
21. máj 2020

ake ste mali pocity z druheho tehotenstva? Som jedina ktora ma z toho ine pocity ako pri prvom?
Prve dieta bolo maximalne vytuzene, vymodlene, vybojovane- to popisovat nebudem. Nas talizman ma uz 2.5 roka. Druhe dieta sme chceli avsak nie tak ako prve, ked som si nasla pozitivny tehotensky test zostala som viac menej v soku... par mesiacov resp. rok sme sa ,, snazili” ale vysledok neprichadzal az ked som sa nastavila tak ze, ok idem spat do prace a za par rokov sa pustime do snazenia, vtedy prislo toto prekvapko. Dnes to mam oficialne potvrdene a teda neviem si to nejak prestavit byt bez dcerky co i len par dni ... sme na seba velmi naviazane. Dufam ze cele tehotenstvo bude bez akejkolvek hospitalizacie... ake ste mali pocity vy?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalianm
autor
21. máj 2020

@veronika4495 co je to skoro?

gejbrel
21. máj 2020

nooo... my mame prveho uz 6 rocneho. Byvali sme u mojej mamci, katastrofa. Ked sme konecne kupili prerobili a zariadili byt isli na dovolenku sme sa dohodli, ze skusime aj druhe. Pol roka snazenia uz sme sa doslova nato vykaslali, ked prislo druhe tehotenstvo. Najskôr klasika sok, potom radost. Zaciatok sa mi vliekol, ale ze strasne. Potom sa to rozbehlo, ked som uz potom miestami bola az nervzna, ze musim pred sebou tlacit brucho. Teraz ma vsetko boliiii. ale neskutocne :D Panva, otacanie, pretacanie, vstavanie. Uz by som to chcela mat za sebou a porodit. Nooo... tesim sa kedy to skonci. :D a to som na zaciatku druhého tehotenstva hovorila, ze chcem aj tretie:D

ja som uz nakonci, ale prezila som ja, aj ty!!! vela zdravia bez hospitalizacie

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalianm
autor
21. máj 2020

@veronika4495 ono to ma aj vyhodu ze sa mozno menej sledujes aspon u mna to tak bude.🙂

natalianm
autor
21. máj 2020

@gejbrel ooo tak to ti zavidim. ja uz mam teraz nervy ze zas ake obmedzenia. Nemat si co obliect...🙈 z tehotenskych legin sa mi na konci prveho chceli uz grcat. no tak jasne uz len to dokopat do uspesneho konca🙏🏻drz sa a teda v dobrom zavidim ze si na konci.

martinka13
22. máj 2020

Ja som sa len modlila, aby bolo všetko v poriadku. Pri druhom tehotenstve to skočilo tragicky v 23 tt, takže tretie som mala stres z každej poradne, z každého sona. Ak je všetko v poriadku, buď šťastná a teš sa, že Tvoja dcérka nebude jedináčik a bude mať parťáka. Ty všetko zvládneš s prehľadom. Uvidíš . Keď sú deti zdravé, nie je nič, čo sa nedá....

redbee
22. máj 2020

To je skvelá správa. Vždy si spomeniem na všetky ženy, ktorým sa nedarí a majú problém s otehotnením. Dcérka aj ty si zvyknete na nového člena rodiny a určite ho budeš lubiť rovnako! My sa veľmi tešíme z ďalšieho prírastku. Rozprávaj sa s ňou o novom dieťatku a hlavne si uvedom, že bábätko vníma tvoje pocity a emócie. Ako deti tak aj tehotensvo je vždy iné. Drž sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre