Akútna toxoplazmóza v 1. trimestri

lilyen2011
26. nov 2019

Je tu nejaka mamicka, alebo buduca mamicka, ktora ma/prekonala akutnu toxoplazmozu v 1.trimestri? Ale iba akutne, nie prekonane pred tehu. Ako ste dopadli? Su deticky zdrave? U koho sa liecite a ako? Idete na amnio, ci riesite 3d sono? Ja som 10+3 a kedze mi na ingektologii potvrdili akutnu toxoplazmozu, mam nasadeny rovamycine 3mg/24h. Kedze dr na gynde hned rozpraval len o ukonceni hladam mamicky co su na tom rovnako

deti95060810
26. nov 2019

mne zistili pri treťom tehu. ....Tiež na infekčnom mi dali lieky - myslím že tie isté čo aj tebe a to bolo všetko...My sme už tehotenstvo ukončiť nemohli - bolo to okolo 30 tt alebo po 30 tt....
už žiadne iné vyšetrenia nerobili. Dcéra sa narodila zdravá.

lilyen2011
autor
26. nov 2019

@deti95060810 ja ukoncit ani nechcem, len asi potrebujem citat, ze je nadej na zdrave babo aj ked je toxo akutna.

renatka1985
27. nov 2019

Ja som absolvovala amnio, do vysledkov som brala rovamycine, po negativnej amnio som rovamycine vysadila. Dieta je zdrave.

renatka1985
27. nov 2019

@lilyen2011 pravdepodobnost prenosu sice existuje, ale je naozaj nizka. ja ti odporucam, pre pokoj v dusi, absolvovat amniocentezu. Vsetko bude istotne ok, neboj 🙂
mne lekar na genetike povedal, ze v poslednych rokoch sa im mnozia pripady zien, ktore chodia na amnio s akutnou toxo ale ze za celu prax (30+ rokov) zaznamenal len jeden jediny pozitivny nalez.

lilyen2011
autor
27. nov 2019

@renatka1985 no jedine co ostava je cakat... ano prenos toxo je minimalny, ale vraj poskodenie v 1.trim je najrozsiahlejsie preto mam taky strach... mozog a centralny nervovy system😣😭

renatka1985
28. nov 2019

@lilyen2011 ano to je pravda. Ides teda na amnio?

lilyen2011
autor
28. nov 2019

@renatka1985 9teho mam termin u genetika.. pisala som si s jednou mamickou co mala tiez toxo, ale o babatko vcera prisla,cize radsej si uz nic neplanujem. Beriem to teraz den za dnom ako to ide. Beriem lieky, lezim a cakam co bude

renatka1985
28. nov 2019

@lilyen2011 a prisla o babo v suvislosti s toxo? lebo tam moze byt milion inych dovodov. Zaklad je mysliet pozitivne, si mama, citis to vo vnutri, ci je vsetko ok - a urcite je neboj!
ktory si tt?

lilyen2011
autor
28. nov 2019

@renatka1985 neviem co sa stalo vraj to prislo velmi rychlo. Teraz som 10+5

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre