Aký krém proti striám ste používali?

5esicko
19. apr 2015

Ahojte, aky krem sme pouzivali v tehotenstve aby sa vam nevytvorili strie? poprosim nazov resp. znacku, s ktorou ste boli spokojne 🙂 popripade info o tom, ze to aj tak nepomoze 😝 😀 🙂

vodnicka
19. apr 2015

Ahoj ja som bola tehu ked som mala 21 a 37 rok.a cele dva tehu som si mastila najhorsie partie v tehu s detskym olejom s azulinom co obsahuje mam to vyskusane a strie nemam dodnes to mi poradila kamoska s detstva ,ze hned od zaciatku az do konca tehu .Mam 42 rok.a strie nikde 😉

ivanka12311
19. apr 2015

Ahoj ja som používala krém proti striam Bioderma,kombinovala som ho s krémom Elastic q..mohla som sa aj 3krát za deň krémovat, poviem ti keď sa máš popraskat tak sa popraskas,môžeš sa krémovat aj neviem akým drahým krémom. Lekárnička mi povedala to isté len vyhadzujem za to peniaze, genetika robí divy..stria no to je to posledné čo by ma v tehotenstve trápilo..

mija777
19. apr 2015

Ak je genetický predpoklad na výskyt strií, niekedy ani tie krémy nezaberú. No podľa mňa natieraním v tehotenstve niktorá nič nepokazí. V prvom tehotenstve som natierala hlavne bruško (ElastiQ) a určite pomohlo, lebo na brušku ani jedna stria a tam kde som to zanedbala sa pár malých objavilo. Tentokrát používam Bepanthen proti striám a kombinujem s obyčajným hydratačným telovým mliekom. Natieram sa kedy ma napadne - aj viackrát za deň. Tajne dúfam, že to bruško zvládne aj tentokrát bez ujmy 🙂

palomka
19. apr 2015

ked ma tvoja mama strie, budes mat aj ty. Nezalezi na tom , aky krem budes pouzivat 🙂

ilie
19. apr 2015

Ja používam arganový olej,nemám nič

seahorse27
19. apr 2015

Olej zn. Saloos a ani jedna stria 😎 V prvom tehu som striedala značky - bioderma, elasti Q a neviem, co ešte a mala som zopár strii, ale vtedy som pribrala o 5 kíl viac ako teraz, tak asi to aj s tým súvisí...

mirkava
19. apr 2015

Modru indulonu 😊 a super nemam vobec ziadne pozostatky tehotenstva na brušku 😉

maca283
19. apr 2015

Ja som používala mandlove mlieko just a žiadna stria a použivam ho aj teraz a dokonca je vinikajúci aj po opalovani

1martincanka1
19. apr 2015

Nemyslim si, ze strie su geneticke.. ide o elasticitu koze daneho cloveka, ako sa koza vie/nevie prisposobovat vahovym prirastkom.. ak sa clovek natiera, je predpoklad, ze koza je hydratovana a elasticka a tym padom sa tymto prirastkom bez problemov prisposobuje.. moja mama strie ma pretoze pred 27.rokmi, kedy ma cakala sa nenatierala nicim.. ja sa natieram bio kokosovym olejom raz - 2x denne na prsiach, brusku aj stehnach a zatial nemam problem.. som v 6.mesiaci s dvojickami..

axelka
19. apr 2015

Ja som používala telový olej proti striám od Eucerin a môžem povedať že splnil to čo mal 🙂 Ale na každého zaberá asi niečo iné lebo tých olejčekov a krémov je strááášne veľa.

mishelita
19. apr 2015

zrovna zacinam 6-ty mesiac a kazdy vecer si natieram nielen brusko, aj prsia plus boky a zadok s weledou olejom proti striam a nemam zatial ani jednu, musim poklopat, ale mozno nejake pridu. moja mama nema ani jednu striu a to sme tri 😀

mizu89
19. apr 2015

ja som si kupila v avone krem na strie a nemam nic 🙂

kengurica
19. apr 2015

.....poznam baby, co dali za kremy proti striam majland....a zbytocne. Taktiez poznam baby, co sa nenatierali nicim a strie nikde. Naozaj to zalezi od elasticity pokozky....
A nechcem strasit, ale strie sa najcastejsie objavia v 8-9 mesiaci, ked sa viac pribera, a predsa len, v 8 mesiaci to brusko natahuje ovela vacsia zataz akom v 5.... Ale samozrejme sa objavit nemusia vobec...ako,som povedala, ak ma niekto pokozku menej elasticku, tak sa potrha.
Mam kamosku, ktora pocas tehu strie nemala, v 7.mesiaci sa jedneho pekneho rana zobudila, a uz to rano take pekne nemala.....cele boky a brusko plne tmavocervenych trhliniek.....sice potom pekne schudla, ale hovori, ze bikiny uz v zivote neoblecie......
A ozaj casto to byva tak, ze "aka matka, taka Katka"......ak ich ma mamka, je dost pravdepodobne, ze bude mat aj dcera. Zrejme to suvisi s genetickou predispoziciou.....

albao
19. apr 2015

lekarensky olivovy olej, 2 tehu bez strii a to mam k nim geneticke preddispozicie ...

totatimeka
19. apr 2015

ja som sa fakt že občas natrela kokosovým alebo olivovým olejom a nemám žiadne strie... moja mama strie má ale zase ona má 5 detí a nepýtala som sa jej pri ktorom tehotenstve sa jej objavili

petrao2
19. apr 2015

Ja pouzivam obycajne hydratacne telove mlieko a kupila som si tehotensky mas na podporu (podopretie) bruska...snad to pomoze pretoze mne vonave kremy a kokosove oleje nerobia dobre,mavam migreny a ked som sa natreta napr.kokosovym olejom hned mi je zle a musim to zo seba hned zmyt 🙂

cucoriedkacucoriedka
19. apr 2015

Ziadny🙂 a nemam ani jednu.genetika:)

1234lubka
19. apr 2015

babylove z dm nabrucho...a pod zadkom a na prsia som si nedavala a tam mam trosku strie 😉

nancy1974
19. apr 2015

hlavne čo najviac premasťujúci krém alebo mlieko poprípade olej. Po dvoch deťoch nemám ani jednu striu a pritom moja mama ich má parádne. Ja sama mám veľmi suchú kožu a preto keď som cítila že ma koža svrbí a ťahá tak som si ju aj niekoľko krát za deň mastila. Najlepšie pre mňa boli telové mlieka s mandľovým olejom.

tova
20. apr 2015

Ja som nepouzivala NIC. tehotna som bola s dvojickami tak som si povedala , strie je samozrejmost a nepomoze nic. nechala som to tak, nekremovala. Ku konci bolo brucho cervene, svrbelo ale to zmizlo, vtedy som natrela 1,2 krat denne hocicim ale to uz bolo ponad velkosti 40tt jedneho dietata. Mam aj ekzemy od narodnia a suchu kozu. Neviem aky som mala obvod, ale deti pri narodeni mali 3.2kg a 3.5kg a obe 52cm. Cize brucho velmi velke a strie ZIADNE! Ked uz budes citit brucho napate, po 30tt tak mozes natierat, nic tym nepokazis aj ked nezaberie, ale neprehanaj s drahym kremom kludne aj kokosovym maslom.

ukulela
20. apr 2015

ja som si spomenula, ze sa treba poriadne namastit mozno raz do tyzdna. a akurat som asponpominala otvorene kremy. niekedy stacila aj obycajna indulona a strie sa mi neporoboli. a to som pribrala 22 kg.
specialne drahe kremy akokosove oleje su /podla mna/ zbytocnost.

anamorma
20. apr 2015

Elastic Q ....velmi dobry krem
Teraz sa mi ale nechce kupovat novy a tak sa natieram regeneracnou indulonou 😝 zatial ziadne strie nevidim. (Klop klop klop) 🙂

cukricek12
20. apr 2015

ja som pouzivala Elasti-Q,ale nepomohol mi.Ja som mala cele tehu male brusko,ale ku koncu sa velmi zvacsilo,takze potom sa mi spravili strie.

milota164
27. apr 2015

ja som pouzivala Bepanthen krem proti striam , super premasti a hydratuje pokozku, pomaha pri tvorbe kolagenu takze pokozka je pruznejsia

modrofuzik11
1. máj 2015

mne tiez pomahal krem bepanthen proti striam. je vlacny, jemny a pekne premastuje. odporucam

jaruska8
1. máj 2015

Elancyl...

pe
9. jún 2015

Najlepší je Bepanthen proti striám, skvelé zloženie, príjemná vôňa, dávkovač, radosť sa natierať 🙂 pokožku hydratuje, vyživuje, regeneruje, bude hebká, pružná, nebude tak "praskať" - natierať treba nielen bruško, aj nohy - stehná, zadok, prsia, chrbát, tie namáhané partie... a 2 x denne, Bepanthen sa rýchlo vstrebe, nie je mastný a môžete sa po ňom hneď obliecť

rivenka
19. jún 2015

Dermacol, taka fialova tuba, nazov si nepamatam...strie ma obisli ale ci prave vdaka kremu...ktovie 😉

zuzana231
19. jún 2015

Ahoj, ja som mala pocas tehotenstva tri kremy - dermacol, z DM drogerie ich značku a elastiQ, už neviem v akom poradi. Natierala som sa hned od zaciatku každý večer, vpodstate celý trup - prsia, kríze brucho, zadok stehná. A nespravili sa mi strie.

rudkocam
19. jún 2015

Moja koza ma tendenciu praskat. V prvom tehu som natierala arganovym olejom. Popraskalo, ale veľmi malinko. V posledných mesiacoch trebalo natierat ešte viacej. Teraz pouzivam 2x denne bioil a chystam sa zvysit to na 3x denne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre