Poraďte niečo prírodné na bolesť krížov a seknutie.

marion30
20. okt 2019

Ahojte babulky, prosím vás viete mi poradiť niečo prírodné na bolesť krížov? Od začiatku tehu ma strašne bolia co by mi až tak nevadilo ale dnes ma tak seklo že ani chodit, sedieť, ležať.. 😫 Pripadne ci sa to stáva bežne? 🤔 Ďakujem vam💓

nellka21
20. okt 2019

@marion30 ahoj mne Dr na to nedala nič, treba to pretrpieť roztahuje sa ti panva.. A bude to horšie 🤷‍♀️ postupne ako ti bude rásť bruško. Bohužiaľ niektoré ženy to boli viac iné menej

jumama
20. okt 2019

Mne pomaha na seknuty chrbat lezat na takych pichliacoch. Vola sa to iplikator. Najdi si orazky v gooogli, take cervene pichliaciky. Spavala na tom moja babka, zdalo sa mi to neuveritelne. Mal to aj lekar na akupunkture, ked som ta chodil s rozhasenym chrbtom. Nemusi na tom nahou kozou lezat, ale v tricku, pyzame. To by hadam ani babu nemuselo uskodit. inak sa hovori ze suche teplo, napriklad sa vyhriat dekou... alebo niekto si aj fenuje tie stuhnute svaly, ale to mi nikdy nezabralo a neviem, ci babu by prilisne teplo nevadilo.

renab
20. okt 2019

Suche teplo, ak by si este nasla lopuch, tak prilozit a nechat az dovtedy, kym nevyschne. Nastruhany zemiak zohriat a prikladat.

adeladulova
21. okt 2019

Mne ked sa zasekol nerv v sedacom svae a vystrelovalo mi to az do stehna v prvom trimestri, pomohla konopna chladkova- ktora potom zahriala- masť na čisto prírodnej báze😊

marion30
autor
21. okt 2019

Ďakujem vam💓 no táto noc bola hrozna stále som sa budila ani otocit😥 dnes vyskúšam určite, suché teplo mam vo forme termofor, no nezaškodí to keď je priložené stále také horúce?

marion30
autor
21. okt 2019

@renab dakujem🤗prírodné recepty milujem💓

marion30
autor
21. okt 2019

@nellka21 a to pri tom rozťahovani môže takto sekať?? To už teraz v 7tt sa tak roztahuje?

nellka21
21. okt 2019

@marion30 jaj no vidíš 7tt je ešte ozaj skoro. sekať by nemalo, maternica rastie pomaličky, samozrejme je to individuálne kedy dostane žena bolesti krížov. Ja som mala zhruba okolo 6mes až do pôrodu. Možno si si len niečo zablokovala. Ak ti to neprechádza tak zajdi za Dr, sú aj masaze pre tehotné, treba niečo skúsiť. Ale skôr by som zašla za tým lekárom nech sa na to pozrie, aby si si viac neublížila

marion30
autor
21. okt 2019

@nellka21 ďakujem moja😘pojdem

simusiatko83
21. okt 2019

@marion30 mňa boleli neskutočne kríze od 6tt do 13tt cca a to som plakala každý večer niak ľahnúť ani nič.... Manžel mi natierala kríze krémom co mu dali v lekárni ale nezabralo nič... Ani suché teplo nič.... Ženský mi povedal ze to sa posúva panva, že to treba pretrpieť.... A potom v poslednom 3mestri to môže aj nemusí začať znova

marion30
autor
21. okt 2019

@simusiatko83 ďakujem moja, nevedela som ze tak skoro to začína ja som zajtra 7tt

simusiatko83
22. okt 2019

@marion30 u každej ženy to je individuálne 🙂 niektorú tie bolesti úplne obídu, niektorým ženám to začne až poslednom trimestri a niektoré viď MY.... To máme na začiatku.... A asi aj ku koncu ako každá 🙂 držím vám palčeky nech to dotiahne té do úspešného konca 🙂

marion30
autor
22. okt 2019

@simusiatko83 Ďakujem,si milá😘

sapa20
22. okt 2019

@marion30 ahoj
Dr mi odporučil cvičiť na fit lopte.
Bolesti som mala stále. Niekedy viac niekedy menej. V žiadnom prípade si to nenahrievaj ani žiadne naplaste. Maternica sa môže až tak prekrvit , že to bude viesť k pôrodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre