Bolesť pŕs v tehotenstve - ako to prebiehalo u vás?

mims1520
2. apr 2020

Ahojte dievčatá.
Som 5tt+5 dní tehotná (podľa poslednej ms) k lekárovi sa chystám niekedy budúci týždeň. Chcela by som sa opýtať, ako ste to mali s bolesťou pŕs. Umna spolahlivo ukazujú akúkoľvek hormonálnu zmenu a preto som aj podľa nich vedela že sa zadarilo. Boleli extrémne. Momentálne bolest trosku ustúpila, stále sú však bolave. Chcela by som sa opýtať, ako ste to mali vy. Či bola bolest premenlivá (jeden deň viac druhý menej), alebo stala. Od kedy nastúpila a kedy prešla. Či trvala celé tehotenstvo, Alebo to prešlo pomerne skoro. Pýtam sa preto lebo moje prvé tehotenstvo skoncilo mikropotratom cca v 6tt. Z dňa na deň som stratila všetky príznaky vrátane bolesti prs. Preto ich možno pozorujem vo zvýšenej miere. Aj keď si plne uvedomujem , že nieje nič čím to môžem ovplyniť a hlavne je byt v pohode a pozitívna 🙂 Ale zaujima má, ako ste to s prsiami mali mali vy.

Ďakujem

dollyzv
2. apr 2020

Ja som asi do cca 6tt mala len citlivé bradavky,začali bolieť až potom. Teraz som v 10tt a bolia dosť veru,mám pocit že každým týždňom viac..už teraz sú minimálne o 2 čísla vacsie

mims1520
autor
2. apr 2020

@dollyzv ja som to mala úplne opačne. Začali pár dni pred MS ktorá neprišla chvalabohu, stupňovalo sa to najviac v podstate tieto dva týždne. Teraz sa mi zdá akoby sa to trosku znormalizovalo. Každé ráno má nadrapuje na vracanie . Ale keďže mám prázdny žalúdok vyjde zomna maximálne nejaká slinka. Na nevoľnosti mi príde ešte riadne skoro

andreagartnerova
2. apr 2020

Som teraz skoro v 15tt a boli ma stále od začiatku tehotenstva. Toto je moje druhé tehotenstvo, ale mám pocit, že čo časom prešlo. Aj po pôrode ma vôbec neboleli ak nepočítam rozbeh kojenia čo bolo bolestivé.

mims1520
autor
2. apr 2020

@andreagartnerova ja mám pocit že najviac tu bolest cítim po zobudeni keď sa postavim, alebo si dám dole podprsenku. Keď som trosku v pohybe idem sa prejsť vtedy to nevnímam. Ale inak des. Ale zdá sa mi akoby sa to trosku stabilizovalo. Preto verím že to neznamená nič zle, len že telo sa s tým vysporiadava. Že najviac to bolo pri tej najväčšej hormonálnej zmene keď začalo stúpať hcg

andreagartnerova
2. apr 2020

@mims1520 aj mňa najviac bolia ráno, myslím, že to je ok. Asi keď si tie hormóny zvyknú už to prestane len mne býva ešte teraz zle tak som zvedavá do kedy.

mims1520
autor
2. apr 2020

@andreagartnerova posledné dva dni má začalo extrémne nadrapovat. Takto pred obedom. A keďže mám prázdny žalúdok ešte tak len nejaké sliny pustím. Ale príde mi to ešte extrémne skoro!

andreagartnerova
2. apr 2020

@mims1520 mne tiež bolo zle už asi týždeň po vynechaní ms, ono sa to bude stupňovať lebo ti hcg bude stúpať už len vydržať 😊

mims1520
autor
2. apr 2020

@andreagartnerova čokoľvek čo bude znamenať že to prosperuje zvládnem 🙂 aj nevoľnosti aj únavu všetko

dollyzv
2. apr 2020

@mims1520 mne v jeden týždeň prsia splasli,na pár dní,až som sa zľakla či sa niečo nestalo a potom sa to vrátilo. Mne začalo byť zle už týždeň po meškaní. A drží ma to doteraz...musela som stále jesť aby ma nenadrapovalo,nič iné mi nepomáhalo,len to aby mal stále žalúdok čo rozkladat.takže od začiatku priberám,no posledných pár dní už nezaberá na nevoľnosti ani jedlo,a či hladná alebo nájedená nadrapuje má cca každú pol hodinu :/

veronika1234512345
2. apr 2020

Mňa tiež boleli prsia a bolia do dnes. Som v druhom trimestri bolesť je o dosť menšia ako v prvom, ale na dotyk sú citlivé stále.
Pokiaľ viem veľa žien stratí príznaky v druhom trimestri 🙂

mims1520
autor
2. apr 2020

@veronika1234512345 ja som ešte len 5+5 . Zdá sa mi akoby sa tá bolest stabilizovala. Predtým sa to naberalo. Preto mám trosku strach. Ale začala
Som brat Medrol (od reproimunologicky) ktorá má moj imunitný systém okabatit aby nebojovalo proti plodu. Takze môžno je to aj tým že telo sa už neburi ale plod akceptuje

veronika1234512345
2. apr 2020

@mims1520 možno je to tým áno 🙂 hlavne myslí pozitívne to je polovica úspechu 😉
Pretože co sa ma stat sa stane bez ohľadu na všetky opatrenia.
Mojej známej tak tiež zo dňa na deň presla bolesť pŕs a všetko v poriadku, v marci porodila ❤️

mims1520
autor
2. apr 2020

@veronika1234512345 už to tak beriem. Nič iné sa Ani nedá robiť 🙂 idem deň po dni. A je to už v rukách niekoho iného

veronika1234512345
2. apr 2020

@mims1520 presne tak.
Ja som sa tiež tešila každý úspešný deň, že mám za sebou. Veľmi som sa sledovala a sledujem. Ale keď som prekročila ten kriticky prvý trimester trosku to zo mňa opadlo 🙂 neboj sa bude dobre všetko 🙏❤️

mims1520
autor
2. apr 2020

@veronika1234512345 joj verím že to dotiahnem do úspešného konca. Áno aj ja mám take míľniky že meškajúca MS ✔️ Pozitívny test ✔️ Kontrola sono a srdiecko - tam sa chystám budúci týždeň . Keby som za sebou nemala zlu skúsenosť tak to vôbec neberiem takto že sa pozorujem a nesnažím sa určiť čo je a čo nieje normálne

veronika1234512345
2. apr 2020

@mims1520 🙂 ja to chápem podľa mňa každá jedna žena ktorá si tým prešla, ze prišla o bábo by sa takto bála.
Ja som síce taku skúsenosť nemala (chvalabohu) ale my sme sa o dieťa snažili 3 roky takže pre nás je to vymodlene 🙂
Ale veľmi ma partner podporoval a vždy vravel, že je všetko v poriadku a ja som si tak hladkala brucho a vravela babu, že mu verím, že to zvládneme že ostane so mnou a tak 🙂

mims1520
autor
2. apr 2020

@veronika1234512345 je to tak. Vymodlene aj pre nás 🙂 áno áno aj ja sa mu prihovaram, že keď ostane bude najšťastnejšie dieťatko pod slnkom. Ja verím že mi bude dopriate a keď uvidím srdiecko že to zomna odpadne

veronika1234512345
2. apr 2020

@mims1520 každým dňom s týždňom to bude lepšie to mi ver. Silno vám držím palce 🙏❤️

kristi40270
2. apr 2020

Zvlastne mňa napríklad vôbec prsia nebolia je mi to až divne

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 ale mna boleli a prestali resp bolia ale menej. Zatiaľ den. Preto neviem či je to okej. Že či si telo zvyklo alebo či má boleli na začiatku lebo zrazu sa niečo dialo v tele alebo či je Okej že deň bolia a deň nie 🙂

kristi40270
2. apr 2020

Mne zas býva nevoľno nechuti mi jest ale mala som aj také dni kedy mi bolo dobre a potom sa to zas vrátilo. Napríklad teraz som si už myslela ze nevoľnosť ustupuje pomaly a včera som už zvracala aj dnes mi je blbo 🙂

kristi40270
2. apr 2020

Takže sa hneď nestresuj ale chápem ta aj ja mam a obavy napr teraz som v 12tt+2 a k lekárovi idem až 15 tt... A už sa neviem dočkať kedy uvidím drobčeka a uistim sa ze je všetko v poriadku.

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 mám presne zlu skúsenosť že mi z dňa na deň ustúpili všetky príznaky , na clearblue digitál stále svietilo +2-3 dvakrát po sebe v priebehu týždňa takze hcg nestupalo a presne tak aj bolo skoncilo to mikropotratom. Preto sa toho trosku bojim. Ale ráno má nadrapovalo riadne už druhý deň po sebe takze verím že len tie prsia si zvykli

kristi40270
2. apr 2020

To je biochemické tehotenstvo ci?

kristi40270
2. apr 2020

Mne raz meskal menzes takisto pozitívne testy a mala som len mierne zvýšené hcg vtedy som brala nejaké tabletky na úpravu menzesu a lekár mi povedal ze to hcg je stoho a ze niesom tehotná

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 test je taký pochybujem žeby som nebola tehotná

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 nie nebolo to biochemické. Hcg mi krásne stúpalo ale len do cca 6tt. Potom sa to zastavilo a prišli nato na sone

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 okrem toho meškám zhruba 12 dni. Naliate bolave prsia (už nie až tak bolave) pocity na ms, veľká únava . Myslím že všetko typické pre tehotenstvo

kristi40270
2. apr 2020

To áno bude to ôk ja čakám tiež na ďalšiu kontrolu a teším sa aj.. A zo začiatku som sa tak bála ze dom si robila testy ci mi náhodou neklesá hcg ale teraz si už hovorím ze bluznim prečo by sa malo niečo stať kým niesu komplikácie je to dobre.. Stále myslím nato kedy príde na svet drobček

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 závidím ti v dobrom
Že už si takto pokrocila. Ja som stále na začiatku. Veľa veci tu mám ktoré sa ešte môžu posrat, je to take citlivé ešte. Verím ale že led uvidím srdiecko odlahne mi , potom po 3 mesiacoch zas trosku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre