Bolesť pŕs v tehotenstve - ako to prebiehalo u vás?

mims1520
2. apr 2020

Ahojte dievčatá.
Som 5tt+5 dní tehotná (podľa poslednej ms) k lekárovi sa chystám niekedy budúci týždeň. Chcela by som sa opýtať, ako ste to mali s bolesťou pŕs. Umna spolahlivo ukazujú akúkoľvek hormonálnu zmenu a preto som aj podľa nich vedela že sa zadarilo. Boleli extrémne. Momentálne bolest trosku ustúpila, stále sú však bolave. Chcela by som sa opýtať, ako ste to mali vy. Či bola bolest premenlivá (jeden deň viac druhý menej), alebo stala. Od kedy nastúpila a kedy prešla. Či trvala celé tehotenstvo, Alebo to prešlo pomerne skoro. Pýtam sa preto lebo moje prvé tehotenstvo skoncilo mikropotratom cca v 6tt. Z dňa na deň som stratila všetky príznaky vrátane bolesti prs. Preto ich možno pozorujem vo zvýšenej miere. Aj keď si plne uvedomujem , že nieje nič čím to môžem ovplyniť a hlavne je byt v pohode a pozitívna 🙂 Ale zaujima má, ako ste to s prsiami mali mali vy.

Ďakujem

kristi40270
2. apr 2020

@mims1520 ja som si hovorila to isté čo ty a teraz si už zas hovorím napr keď budem v tom 16 tt tak budem kludnejsdia a tak to je v hlave všetko asi treba byť vkude pozitívny ja sa teším keď už budem mať proste bruško veľké. To isté mi hovorila švagriná že potom príde už bábätko a zas sa oňho budeš báť.. Do toho 3 mesiaca je to vraj najrizikovejsie ale nič by sa nemalo stať musíme sa tešiť tak sa drzte obaja <3

veronika342
2. apr 2020

@mims1520 ja som tiež 5tt+5 a prsia bolia tiež sa mi zdá, že trošku menej 🙂 dnes som bola na prehliadke a všetko bolo v poriadku 🙂 tak sa neboj, určite je dobre 😊 zle mi tiež nie je 😊

mims1520
autor
2. apr 2020

@kristi40270 je to tak. Raz som počula dobrý for že cely život sa točí okolo ženskej frndy. Najprv kedy to konečne dostane, potom sa boji či to dostane, potom to nechce dostať 😂 a tak to asi bude aj s babom. Vecne “problémiky” verím že máš pravdu a bude všetko okej

mims1520
autor
2. apr 2020

@veronika342 hádam áno 🙂 neviem ani kedy sa objednať na prvé sono uprimne. Ale budúci týždeň to už musím riešiť . Mna bolia teda určite menej ale stále boja. Stále som unavena . Stále mierne boleszi ako na ms sem tam. Nafúknutá. Takze príznaky neustúpili všetky ale tie prsia pri nich som sa ozaj pozastavila

olivia_0309
2. apr 2020

Ahoj☺️ Mňa začali prsia bolieť tiež ešte predtým ako mala prísť MS, pripisovala som to PMS. Potom som 4dni pred očakávanou MS zistila že som tehotná a prsia ma prestali bolieť v nejako 20tt. Ani napaté ich nemám už tak, ani také naliate. Dovtedy som nemohla bez podprsky ani spať. Kúpila som si v H&M také bezšvíkové s vyberateľnými vložkami, lycrové a sú pohodlné že neviem že mám niečo na sebe😉 Veľmi to pomohlo. Mne sa od začiatku zvačšili prsia hneď o dve čísla, kým mi nezačalo rásť bruško (okolo 18tt) všetci sa smiali že mám bábo v prsiach😂 No teraz troška povolili a už nie sú také tvrdé a napnuté,akoby jemne padli a spím konečne bez podprsky. Ale manžel má radosť aj tak😉😊 Neboj ono sa to mení každý deň, a nemusia ťa vždy bolieť rovnako. Niekedy som ich mala bolestivé aj na pohľad,niekedy som sa osuškou nemohla dotknúť bradaviek a niekedy som mala pocit akoby mi horeli a pálili ma. Som v 25tt a je to úplne vpohode😉 Drž sa a nestresuj sa, každé tehotenstvo je iné, tak ti prajem bezproblémové tehuľkovanie nech to dobojuješ do úspešného konca v zdraví, a užívaj si aj tie nevoľnosti, únavu aj citlivosť pŕs a všetko ostatné menej príjemné,lebo to patrí k tomu🍀 Veľa šťastia✊🏼🙏🏼

mims1520
autor
2. apr 2020

@olivia_0309 ďakujem pekne za názor ! Mna to iste prsia začali bolest tesne pred ms ktorá neprišla a boleli doteraz tak že som kapala keď som si dávala dole podprsenku. Ale dnes prestali, preto má chytilo zle tušenie či hormóny tehotenské sú stále prítomne. Ja by som sa vôbec nestazovala nato ak by boleli cely čas ak by to znamenalo prosperujúce tehotenstvo. Keďže som ešte len 5+5 resp 5+6 čo chvíľa tak mi to prišlo skoro. Stále bolia ale omnoho menej. Pevne verím že len sa telo adaptovalo na hormony

mims1520
autor
3. apr 2020

Dievcataaaaaa bolesti sa vrátili 🙂) nikdy by som nepovedala, že niečoho takého budem mat radosť 😂 ale na 95% je bolestivosť naspäť. Takze vyzerá to tak že to s prsiami bude premenlivé. tak že raz menej, raz viac. Chuderky podľa mna bolia aj od toho ako som s nimi včera nadskakovala (test úrovne bolesti 😂). Ďalšia vec je že som o 2 ráno dostala taký vlci hlad, až má brucho bolelo. Pevne verím že to
Sú všetko dobre znamenia a babo sa má dobre 🙂 Sranda že od 2 rana som bola mega hladná ale zas som nevedela v hlave prísť nato, načo mám chuť . Zdalo sa mi že na nič. Ale
Hlad bol poriadny

veronika342
3. apr 2020

@mims1520 na sono už môžeš ísť 🙂 ja som už videla fazuľku ❤️ aj mňa pobolieva podbruško, to sa maternica rozťahuje a veru je tak, lebo minulý týždeň som mala gestačný vak 3,7 mm a teraz už 18 mm 😊 mňa skôr trápilo, že mi nie je zle, ale doktor mi vysvetlil, že to je normálne, každá máme iné tehotenstvo. Hlavné je, že je všetko v poriadku. Tak už sa nesledujem a užívam si to 🥰❤️

mims1520
autor
3. apr 2020

@veronika342 mám trosku komplikovanú situáciu. Gynekologickú mám v Košiciach, momentálne žijem
V Nitre. Navštevovala som car preto mi presúvanie karty ani nenapadlo. Ani neviem ako to riešiť uprimne. A k tomu všetkému ešte pandemia 😩

veronika342
3. apr 2020

@mims1520 to ti verím :( CAR je teraz zavreté, že?

mims1520
autor
3. apr 2020

@veronika342 presne tak. Zatvorené iba plánované odbery robili tusim. Inak nič. Takze musím vymyslieť plán hry

ancusiik
13. apr 2024

Ahojte baby som 7 tyzden, doteraz som mala prsia naliate doslova a na dotyk boleli ale dnes som vstala a pominula bolest aj velkost…vrati sa to alebo je to nejaky zly znak? Prve tehotenstvo tak stresujem co to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre