Bolesti v podbrušku v 6 týždni

florentina1
9. mar 2012

Tehulky mám jemné bolesti v podbrušku, ale podla kalkulačky som v 6 tt. meška mi menštruácia 20 dni, a 3 testy mi ukázali že som tehulka. Pred týždňom som bola u doktorky, ale že vraj ešte nič nebolo vidieť,.... idem o týždeň tak dúfam, že už mi potvrdí tehotenstvo aj doktorka. Ale mám také pocity a jemné bolesti, pichania ako pred menštruáciou.... Máte niektorá s tým skúsenosti?

zuzana_m
9. mar 2012

@florentina1 Ahoj,ja som v 5.-6. tt začala mť bolesti,špinila som,nakoniec ma prijali v nemocke,lebo fakt hrozil u mňa potrat. ALE nezlakni,sa hlavne klud, na začiatku tehotenstva vraj taketo pichanie,menšie bolesti,ba aj menšie špinenie môže byť normálne,,,hlavne žiaden stres,,,to mi niekolkorat zdoraznovali ajv nemocke,,,treba byt v klude. V každom pripade to povedz doktorovi,nech sa na to mrkne.Nič za to nedáš. Drž sa 🙂

monika2712
9. mar 2012

@florentina1 tak ako som ti napisala v tej druhej teme, bolesti su normalne, pokial to nie su velke krce, roztahuje sa maternica, par tyzdnov to moze trvat.

florentina1
autor
9. mar 2012

@monika2712 áno, chápem... dúfam, že je všetko v poriadku...

1254nini
12. feb 2013

Som 5 tyzdni este nebola u lekara .nema niekto skusenost stym ze mam bolesti na pupkom proste pri pupku.pokial lezim je to ok ,ale ked stojim vtedy ma zacne nieco tlacit je to medzi bolestou a tlacenim. Neviete co to moz 🙂 ☹ e byt?

katinka4681
13. feb 2014

@1254nini: Nini to je normalne... Ja som prisla v pondelok od lekara 6+5 tt. Mala som tie normalne priznaky ako tlacenie v bruchu, boleli ma prsia a bolo mi na zvracanie... Ale nakoniec to bola supi sprava 🙂. cakame babätko. A uz som aj srdiecko videla bit 🙂. Je to nadherny pocit. Ziadna panika... Mna boli brucho kazdy den, ale vraj je to normalne, lebo sa maternica roztahuje... Ale ten strach, ze clovek moze potratit tam je... Ale treba pozitivne mysliet a tesit sa s kazdym dnom 🙂 😲

1254nini
17. feb 2014

AHOJ TERAZ MI DOSLA AZ ODPOVED MALA MA UZ 4 MESIACE ,A TY AKO SI DOPADLA
Z POZDRAVOM A BUDEM RADA AK ODPISES

petuska1245
26. feb 2014

@florentina1 ahoj, bolesti v podbrušku sú normálne. ja som ich mávala, a trvali celý prvý trimester. Rozťahuje sa ti maternica 😉

4katarinakralova5
6. mar 2014

Ahojte. Prosím vás chcem sa opýtať mohla by som ísť plávať do hotelového bazéna? Som 4+2tt ale ešte som nebola u doktorky lebo ma dovolenku. Mám také slabé bolesti v podbrušku tak sa bojím aj kríže ma bolia. Ďakujem za odpovede

satanka1
6. mar 2014

@4katarinakralova5 do termálnych by som nešla kvôli infekcii a teplá voda nerobí dobre maternici,veľmi prekrví panvu..neriskovala by som

4katarinakralova5
6. mar 2014

@satanka1 tam práveže je 27 stupnova voda

satanka1
6. mar 2014

@4katarinakralova5 neviem,asi by som sa bála.Ja mám ale už aj väčší strach,prišli sme o bábo pred 2 mesiacmi,tak ja sa už bojím všetkého.Bála by som sa aj infekcie,predsa sa tam hocikto vymáča.

4katarinakralova5
6. mar 2014

@satanka1 tak to mi je ľúto ☹ vôbec neviem čo mám robiť lebo to mám ísť zajtra s mamou a mojím synčekom 🙂 je to 4 hviezdičkovy hotel...

satanka1
6. mar 2014

@4katarinakralova5 určite nechoď do tých teplých perličkových a tak..to aj zakazujú lekári

4katarinakralova5
6. mar 2014

@satanka1 no budem rozmýšľať do teplých určite nie to viem aj ja 🙂

moznotehulka337
21. mar 2014

Ahojte mamičky no bolesti v podbrušku občas mám no nie uplne stále ale zaujímalo by ma či ste aj vy mali na začiatku tak plné a bolavé prsia?

katinka4681
26. mar 2014

@moznotehulka337 - ano aj mna na zaciatku boleli prsia, ze som ani na bruchu lezat nemohla. Postupom casu sa to zlepsilo. Uz som v 13tt a som rada, ze to najrhosie mam za sebou. 3 tyzdne na PN-ke a v nemocnici, kedze som len zvracala a ziadnu stravu (ani len vodu) som v sebe neuzdrazala. A tak som bola na infuziach.... Drzim palceky, vsetko bude dobre 🙂 a aj bolesti prejdu 🙂

moznotehulka337
27. mar 2014

@katinka4681 hej aj ja som bola teraz týždeň v nemocnici lebo som bola asi moc vyčerpaná a prišlo mi nevolno a prebrala som sa až v sanitke no našťastie je už všetko v poriadku 🙂 zatiaľ som v 9tt a je mi o niečo lepšie tak som rada 🙂 a držím palčeky k úspešnému tehu až do konca 🙂 Ďakujem

selia1979
17. máj 2014

ahojte babenky ja som v 4+5tt a tiez pocitujem sem-tam bolesti v podbrusku ale ked si trocha polezim je to lepsie
zrejme nam treba viac oddychovat

rockgirl277
18. máj 2014

mna ked boli bruško tak ked ho jemnučko masirujem tak to väčšinou po pár sekundach prejde 🙂

chris92
30. júl 2014

ahojte...chcela by som sa spýtať či je normálne, že som počas kychnutia (ležala som) schytala taky silný krč do podbruška.ale hned sa to i uvolnilo..len ma to riadne stiahlo a pomaly aj uvolnilo.. dosť ma to vyľakalo..som 7tt..mohlo to ublížiť bábu?

trgypadl
30. júl 2014

@chris92 ja pocas kychnutia mavam taketo krce casto..som alergik,takze tych kychnuti je nespocetne mnozstvo pocas dna.neboj babo je urcite ok 😉

chris92
30. júl 2014

@trgypadl juj tak dakujem za odpoved..vydýchla som si..vieš ako ma to vyľakalo? 😲 strašne..lebo to bolo prvykrat že brutál sťah..ale budem kychať opatrnejšie 🙂

trgypadl
30. júl 2014

@chris92 ano je to neprijemne...noo kychat opatrnejsie??neboj urcite nezadrtivaj to kychnutie...to by si sa potom musela ovladat aj pri kaslani,navsteve toalety a kopu inych cinnosti,takze v klude uzivaj tehu 😉

mona1988
4. aug 2014

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť?Som v 9+5tt tehotenstva. včera keď som sa s manželom vracala od svokrovcov domov,boli sme pešo, na prechádzke, tak som začala z ničoho nič pocitovať neznesiteľné, také ťahavé bolesti dolu v podbrušku, a povedala by som, že mi to vystreľovalo až tak do ľavej strany, pri vykročení ľavou nohou. Ledva som prešla pomalym krokom domov, až mi do plaču bolo, jednak aj z toho strachu. Už som myslela že budem letieť na pohotovosť.Po príchode domov mi to prešlo. Hneď som šla googliť a dočítala som sa o rozťahovaní maternice, no ale môže to spôsobovať až takú intenzivnu ťahavú bolesť? Som teraz v práci, od rána sa snažím dovolať svojmu doktorovi ale márna snaha. Teraz som ok, hoci pociťujem v podbrušku niečo zvláštne, ako keby sa to tam spamatávalo z tej bolesti, ale to už neviem či si to tým strachom aj nevsugerúvam. Stretli ste sa s takouto bolesťou? Doktor nedvíha, tak sa utiekam sem k vaším skúsenostiam. Ďakujem za odpovede

tana85
4. aug 2014

@mona1988 je to uplne v poriadku. ja som mala bolesti ako na menzes az ma to zobudilo uprostred noci zo spanku...maternica je pod vplyvom roznych hormonov a zmeny mozes az takto pocitovat. ak sa chces citit istejsie, tak chod za lekarom nech pozire, co je vsetko ok, ale nie je dovod na paniku. moze ti pomoct sumive magnezium, ale najlepsie je sa nepresilovat a oddychovat kym to prejde

mona1988
4. aug 2014

@tana85 no keby som ja vedela čo sú to predmenštruačné bolesti :D mne nikdy nič nebolo,menzes prišiel a odišiel, občas ma kríže trochu poboleli 🙂 teraz cez tehotenstvo mi ani nebýva zle, akurát furt spím a včera z ničoho nič takáto prudká hnusná bolesť, asi 20 minútová, sa mi chcelo zvíjať.
V práci mám magnézium, tak som vypila jednu tabletku. Ale budem sa snažiť dovolať aj doktorovi, čo na to povie, lebo na poradňu idem až o 2 týždne.

tana85
4. aug 2014

@mona1988 hlavne pokoj a nestresuj. nema tvoj lekar nahodou dovolenku?

mona1988
4. aug 2014

@tana85 volala som aj na pevnú, 1x mali obsadené, takže sú tam. Len oni vždy majú veľa pacientov a dovolať sa tam je problém.

tana85
4. aug 2014

@mona1988 😠 tiez som mala taku lekarku, ze ked som mala problemy, co potrebovali cim skor navstevu a lieky, tak mi ponukla najblizsi termin az asi o nejakych 5 dni...este v ten den som od nej odisla

mona1988
5. aug 2014

@tana musím sa spýtať doktora na aké číslo volať v takýchto prípadoch, ale mobil, na ktorý som volala máva aj doma, raz som sa mu tak volala kvoli výsledkom z cytologie a vravel že je doma s angínou, tak mi nepovie :D
No keďže som sa včera vôbec nedovolala, tak som pre istotu išla na pohovosť, fakt som nechcela niečo zanedbať a radšej mať istotu ako deň - noc rozmýšlať nad tým, aj večer ma to totiž pobolievalo. No doktor na pohotovosti povedal že bábo je v poriadku a prvýkrát som videla malinké na sone už aj s bijúcim srdiečkom, krásny pocit 🙂 Prvýkrát na sone som videla len gestačný vak s bodkou (teda popravde, tú bodku som vôbec nevidela, ale keď lekár vravel že tam je... 🙂 ) Takže naozaj aj takéto bolesti zapríčinila rozťahujúca sa maternica 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre