Bolesti v podbrušku, zvýšená teplota a pozitívne tehotenské testy

kika6182
29. apr 2019

Ahojte, v piatok som mala strasne bolesti v podbrusku a dotoho mi nahle prisla horucka, nie velka iba mierne zvysena 37,5. Meskala mi aj menstruacia, tak som si teda najprv spravila jeden test, ktory vysiel pozitivne. Na fotke ten uplne spodny, a bol odfoteny nasledujuci den preto je takt vyblednuty. Dalsie dva, som si spravila v sobotu rano, ktore vysli tiez pozitivne. Chcem sa teda spytat,digitalny test mi ukazal ze som 2-3tyzdni.Dalej v komente

kika6182
autor
29. apr 2019

Takze digitalny test, mi ukazal ze som 2-3 tyzdni, a tehotenska kalkulacka kde som si vyplnila prvy den poslednej menstruacie, mi ukazalo ze som v 5tom tydni. V ktorom teda som?
A dalej sa chcem spytat,je normalne ze som v piatok a v sobotu mala horucku? A je v poriadku ze mam bolesti v podbrusku?Niekedy az take ze mam pocit ze mi dosla mrcha? A teraz momentalne ako to pisem ma picha na pravej strane v podbrusku ako keby vajecnik.

orechskrupka
29. apr 2019

@kika6182 gratulujem. A áno, zo začiatku je to časté, že boli brucho ako pred menštruáciou. Vajíčko sa uhniezduje, prebiehajú v tele veľké zmeny na ktoré maternica nebola ešte naucena.
Kalkulačka to počíta od poslednej menštruácie, už v deň počatia píše 2 týždeň.... Presnejši je ten test. Ale podla kalkulacky sa pekne vyrata termín pôrodu. K lekárovi sa vyberte v cca 6-8t.

kika6182
autor
29. apr 2019

@orechskrupka dakujem, a mam sa knemu vybrat podla testu? Ked dajme tomu teraz som v 2tyzdni tak mam ist o 4-6tyzdnov, alebo podla tej kalkulacky?

bambuliii
29. apr 2019

@kika6182 k lekárovi choď, keď ti bude menštruácia meškať aspoň 6-8 týždňov, to už by malo byť aj srdiečko, ak budeš v siedmom týždni 😉

orechskrupka
29. apr 2019

@kika6182 ja som išla s oboma mojimi deťmi podľa kalkulacky z netu, keď som bola v 9tom týždni. Je to stred a už mi ukázal vtedy aj sono. Skôr nie je moc vidno fazuľku 🤭 zatiaľ si len kúpte kyselinu listovú, vysadte kávu a alkohol,cigarety ak to dokážete. To bubline stačí. Len si poznáte kedy ste mali posledný menzes, podľa toho vám vyrata termín.

bambuliii
29. apr 2019

@bambuliii oprava *biť

kika6182
autor
29. apr 2019

@bambuliii dakujem

mima172
29. apr 2019

@kika6182 Ahoj, určite by som nešla na potvrdenie tehotenstva 6-8 t po vynechaní MS, to by si bola už v 10 - 12tt tehotenstva a to je už dosť neskoro. Ja som bola v 11 tt už na prvom veľkom ultrazvuku a mala som vtedy za sebou už 2 soná (toto tehu nedopadlo dobre, no o tom nie je reč 🙂 ).
Moja gynekologička mi povedala, že v prípade ďalšieho tehotenstva, mám prísť po 2 t meškania MS, tj v 6tt v prípade, že bude všetko OK, v prípade problémov aj skôr (tj keby je potrebné nasadiť duphaston). Držím palce 🙂

alexandra2468
29. apr 2019

@kika6182 ahoj. Test ti ukaze tyzdne tehotenstva “od pocatia” a kalkulacka ti to ukazuje od zaciatku cyklu, cize aj tie dva tyzdne pred ovu ked si este realne tehotna nebola. Ale lekarka ti to bude pocitat presne tak ako kalkulacka na internete. Isla by som k lekarke 2-3tt od vynechania ms, to uz bude aj srdiecko a nebudes musiet chodit na viac krat 🙂 ked prides skoro, bude vidno len gestacny vak bez srdiecka a to budes zas nervozna :D

puticka7
29. apr 2019

no tak da sa ti pogratulovat k tomu, ze si hlavne tehotna, to v ktorom si presne tyzdni to uz to povie asi len lekar, ci potrebujes vediet presne tie tyzdne pre nieco ine?

kika6182
autor
29. apr 2019

@mima172 ahoj dakujem 🙂

kika6182
autor
29. apr 2019

@alexandra2468 ahoj dakujem 🙂

bobula46
29. apr 2019

@kika6182 najlepšie je zavolať lekárovi, povedať dátum poslednej menštruácie a on ťa podľa toho objedná, spomeň že si mala teplotu a ostatné veci čo si si na sebe všimla a on ti najlepšie poradí 🙂 niektorí lekári objednávajú hneď a berú krv, ďalší až na sono objednáva 🙂

noemi155
29. apr 2019

@kika6182 ahoj, keď ti digitálny ukázal, ze si 2-3tyzdne,to znamená, ze si tehotná 4-5 týždeň, lebo ten digitálny ukazuje týždne počatia a nie, ktorý týždeň si.
Kukni posledne krámy a podla toho sa objednaj.
Ak mas silné bolesti chod aj hneď, môžeš mať napr aj hematom..
Ja som mávala strašne kŕče, stále som si myslela, ze to dostanem a napokon tehu a veľký hematom...
Takže som na rizikovom a už je všetko na dobrej ceste a dúfam, že aj ostane...

kika6182
autor
29. apr 2019

Dakujem za rady baby, bola som dnes u gynda, isla mama na preventivku tak ze idem snou mu aspon povedat. Horucky ze su normalne pokial su take 37 nieco. Bolesti vraj tiez. Ale mam zajtra rano prist na krv.

kika6182
autor
29. apr 2019

“A este ma zaujima jedna vec baby,ako som dnes unho bola sa ma pytal ci nemam zapchu. Vravela som mu ze mala som dva dni, ale ze teraz som uz bola na wcku. A neviem ci som mu dobre rozumela nad tym som rozmyslala uz ked som odchadzala, ze co to vlastne povedal. A vravel ze ak mam zapchu nemam radsej ist na wcko nasilu, ale dat si cipok alebo klistir, ze mozem vytlacit z maternice?

exotka444
15. máj 2019

Dievčatá vidíte tam druhu čiarku? Ci sa mi to iba zdá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre