Bolesti žalúdka a pocit ťažoby v prvom trimestri

vierka210
22. apr 2021

Ahojte ženy,som v prvom trimestry-6týždeň.Mám nehoraznú nevoľnosť už nejaky týždeň,nezvraciam ale mam nutkanie a pocit plnosti akokeby som mala kamene na žalúdku,strašne ma boli žaludok celý deň,rano vstávam stým,že ma bolí žalúdok večer idem spať stým,že ma boli žalúdok.Prosím Vás nejaké rady na zmiernenie.Som už zúfala s toho🙏🏻😞

petamich
22. apr 2021

zial mala som to tak isto, zle mi bolo len som oci otvorila a az kym som nesla spat, stale ma napinalo ale teda vracala som minimalne - pomahalo mi rano nieco zjest hned ako som otvorila oci (pecivo, par piskot, bebe kekse), citronova voda, matovy caj, zazvor ale s tym opatrne a potom tie lizatka proti tehotenskej nevolnosti co predavaju v lekarni

babovka2321
22. apr 2021

@vierka210 okrem vyssie spominaneho cola (s mierou), fatra s citronom, antimetil (zazvorove tabletky z lekarne pre tehotne)... ale vsetko to len trochu zmierni, tej nevolnosti sa uplne zbavit neda, mne bolo na umretie do 16tt

zuvelyn
22. apr 2021

Mne pomáhala sulinka a zázvorový caj

veronikaa006
22. apr 2021

@vierka210 ahoj, ja som 10tt a bolesť žalúdka mám stále. Sú to skôr silné kŕče. Pár dní je to lepšie, pár dní je to horšie. Niekedy mám kŕče nonstop v noci cez deň. Či som najedena či som nenajedena, kŕče sú stále.

vierka210
autor
22. apr 2021

@veronikaa006 je to veľmi nepríjemne😞bola som už kúpiť to čo mi ženy odporučali ďakujem im zato a musim vyskúšať.Tebe nepomáha nič?

lilijana
24. apr 2021

Toto iste som mala a vlastne mam aj ja,na uplnom zaciatku som nemala vobec chut do jedla, v zaludku akoby kamene boli...postupne to rano uz preslo no vecer tazko na zaludku stale zostava...som zvedava kedy to bude ok.

siska10
26. jan 2022

@veronikaa006 a co vam na to ponmohlo? Tiez to tak mam. V noci sa mi neda vobec spat.

veronikaa006
10. feb 2022

@siska10 nič, len vydržať. V druhom trimestri som už kŕče v žalúdku nemala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre