Celodenná nevoľnosť

boredka
2. nov 2018

Ahojte prosim o radu tie co si presli nevolnostami v prvom trimestri. Pri synovi mi byvalo zle tiez ale tak ze bolo zle vyvracala som a bolo ok. Teraz mi je zle od rana stale tak isto..len lezim v posteli..skusala som coca colu, zazvorovy caj banan rozok. Nic nepomaha stale ma nadrapuje a je mi proste totalne zle. Najhorsie je ze mam syna 1 rok nastastie ma kto s nim byt ale je stale kojeny a ja som dnes totalne nevladna. Poradte co vam zabralo? Vdaka

ruzicka1989
2. nov 2018

Nezabralo mi nic, len to nejako vydrzat... teraz som v 18 tt a stale mi nie je dobre, ale nastastie sa to uz zlepsuje. Ja som skusala rozne veci, zazvor, lizatka... homeopatika cocculine, ale nic mi nepomahalo. Len vydrzat :(

boredka
autor
2. nov 2018

@ruzicka1989 to si ma.moc nepotesila. Lizatka mi isiel kupit muz tak ale.ak to takto pojde salej syma budem.musiet odstavit od kojenia lebo niesom schopna ppriadne jest a nemozem vyzivovat babo v bruchu syna a este aj seba.

ruzicka1989
2. nov 2018

ale je vela zien, ktore pisali aj tu na konikovi ze im zaberali napriklad tie lizatka.. tazko povedat no.drzim palce 🙂

lechtivka
2. nov 2018

Ja mam celodennú nevoľnosť tiež a ked sa ma dnes doktorka pýtala ako mi je a ja že celý deň zle povedala že to je dobre 😂 veľmi ma potešila. Nič mi nezaberá . Musíme to vydržať👶💪

evka64
2. nov 2018

@boredka aj mne je cele dni zle, dakedy sj v noci, aj zaha ma pali, nic nepomaha...a teraz som aj chora, idem si vykaslat mozog 😒.....dufam, ze to coskoro prejde.

boredka
autor
2. nov 2018

Ja som asi takycitlivejsi clovek lebo ja to dost zle znasam tieto nevolnosti. Dufam ze aspon zaspim lebo sice lezim cely den ale z toho jak mi je zle mi nejde ani zaspat.

petulda333
2. nov 2018

No ja ta tiez asi nepotesim,ale zas kazda to ma inak. Pri prvom synovi som zvracala do 7.m,kazdych 15min ako hodinky,den noc,vzdy! Potom sa to zlepsilo a zvracala som uz iba 10x na den,to trvalo mesiac a od 8.m ma palila zaha,zo vsetkeho. Teraz som cca v 6tt a uz skoro dva tyzdne mi je zle,pomaha mi akurat to,ze vzdy nieco zjem. Lebo ked chvilu nejem tak je zle. Drzim palce,aby ta to rychlo preslo. Tiez len lezim a nevladzem a to mi tu beha 3r chlapcek,kt je chory.

juliet86
2. nov 2018

@petulda333 a to prve tehu ako je mozne ze si z kyselin neprisla o zuby neskolabovala atd? hak to ze ti nenasadili liecbu? znie to ako zdravie ohrozujuce...

petulda333
2. nov 2018

@juliet86 o zuby som veru prisla a nielen to,kosti klby otras! Bola som 2x v nemocnici lezat na infuzie a dostavala som injekcie,tusim degan..

luciandzela
2. nov 2018

@boredka nic ti nepomoze ja skusala vsetko od rannych sucharov keksikov cajov jogurt cisty chlieb...nic nezabralo...musis predychat vzdy vela vzduchu.... Aaa bojovat cez to ako ti velmi zle a snazit sa fungovat a nemysliet nato niekedy mi to pomohlo isla som von prejst sa a tak prisli zle nadych vydych a tak ... Mne to presne ustupilo prvym dnom 12 tt, tak drzim palce

nitka1157
2. nov 2018

@boredka so mnou lezala jedna v nemocke tiez co nonstop vracala.davali jej infuzky niake injekcie ale nic nezaberalo.radili tiez vsetko mozne nech vyskusa.pepsinu tycinky a dalej si nemozem spomenut bolo toho vela ako aj mamicky pisu..este som.hcela spomenut ze ta slecna vracala fakt nonstop co niekedy uz ani nestihla na wc a to sme mali hned za dverami a ona pri dverach postel.bolo mi jej luto.aby toho nemala malo zazvonila na sestricku aby si vypytala injekciu ze uz nevladze a ta chudera tam nabehla a tak ju tam spucovala ci je tehotna alebo ma chore nohy ked nevie prist.no mala som dost..nase zdravotnictvo

juliet86
2. nov 2018

@petulda333 nechapem ze ti nevedeli pomoct... a ze si sla do druheho tehu. a ze bejbi bolo zdrave.

petulda333
2. nov 2018

@juliet86 tak nie som odbornik,alw veaveli mi,ze mi nemaju co dat,bali sa zeby poskodili dieta. A ano syncek je uplne zdravy,sikovny. A druhe? No akosi som cakala,ze druhe tehotenstvo bude ine. Ale stalo to zato,za tu bolest a tak

majusska202
2. nov 2018

@boredka ahoj som 20 TT a nič býva mi nonstop zle vyskúšala som asi všetko na svete a nič nezaberá. Ja som pre toto odstavila malého od kojenia a môžem povedať ze za mňa najlepšia vec

boredka
autor
2. nov 2018

@majusska202 prosim ta ako ste sa odstavovali? Vdaka

romina1912
2. nov 2018

Ja ta tiez nepotesim 😣 mne zacali nevolnosti od 9tt a bolo mi zle nonstop cele tehu, naposledy som vracala na posteli chvilu pred tlacenim 😂 nic mi neponahalo, pila som coca colu, jedla suchare, predychavala.....nic.Ja uz som si obcas aj ustlala v kupelni aby som to nemala daleko na wc 😂 najhorsie to bolo v praci, pracujem v sklade a wc teda nie je na skok, kolkokrat som si vravela "stihnem dobehnut alebo to rovno hodim na zem " 😂 ja som prerevala cele tehu z toho ako mi bolo zle. Drzim ti palce, treba len vydrzat

majusska202
3. nov 2018

@boredka ja som začala tak ze v noci som prvé nedala večer som spravila krupicu do fľašky a v noci keď vstal tak kašu instatnu keď to išlo v noci pekne a malý to zvládol tak potom som behom týždňa zredukovala len jedno kojenie doobeda a na víkend keď bol. Manžel doma tak som nedala vôbec... Na moje cudovanie malý to zvládol super a to bol mega závislák každý mi vravel ze nie je normálne aby pýtal každú pol hodinu

boredka
autor
3. nov 2018

Kocky a ako rozlisim ci ide o tehotenske nevolnosti alebo ci som len nieco zle zjedla popripade zaludocna viroza? To mi asi nikto nepovie co? Dnes je mi uz lepsie ale stale mam zaludok ako na vode.

boredka
autor
3. nov 2018

@majusska202 no tak ste to pekne zvladli. My uz sme malemu zacali pred spanim davat umele mlieko alebo kravske ale zeby to nejak obmedzilo kojenie. Asi mu proste nedam poplace a snad to vsetci prezijeme🙂

majusska202
3. nov 2018

@boredka ja som to neobmedzila v noci jednoducho nedala som moje mlieko len tu kašu a upravilo sa to tak ze je teraz 2krat hore v noci

jednamamapodcast
3. nov 2018

@boredka Ahoj, ja som to mala tiez v prvom trimestri, bolo to zaciatkom jula, strasne horucavy neudrzala som ani vodu - musela som byt nakoniec hospitalizovana, lebo som bola dehydrovana. Na vizite mi primar povedal, ze mam zavolat domov, aby mi doniesli zmrzlinu - a ja ze "haha". Potom vizita skoncila, pytam sa sestricky - to s tou zmrzlinou bol vtip? A ona mi povedala, ze nie. Ze nevedia preco, ale ked zeny na zaciatku tehotenstva vracaju, tak zmrzka - akakolvek, je to jedine, co telo udrzi. A naozaj. Prvy trimester som prezila na nanukoch. Po navrate z nemocnice, sa mi to asi po tyzdni vratilo, ale proste s tymi nanukmi som to zvladla. Samozrejme, nie je to ideal vyzivy - ale uz len ten pocit, ze to udrzis a ze ti to doda trochu energie je genialny. Ja som zacala s takymi ovocnymi/vodovymi a ked mi bolo lepsie tak aj vanilkove a podobne 🙂 Skus to!

boredka
autor
4. nov 2018

Kocky tak u mna to asi bola viroza. Dnes zacal vracat aj moj syn takze z toho to usudzujem. Ja stale nie som uplne fit a pachy su hrozne ked nielto nieco vari. Ja fakt neviem ci uz toto je tehotenska alebo este dozvuky tej piatkovej katastrofy.

susannaa
5. nov 2018

Bohuzial nic :( mozno slane tycinky mne tie trosku ulavili ale viem cim prechadzate mala som to iste ale ked som prekrocila 10ttzacalo sa to zlepsovat 🙂 drzim palce

biankazoe
8. nov 2018

Ja som dneska dostala torecan od doktora na nevolnosti

stela1996
12. nov 2018

Mne pomaha dat si na ranajky nesquik gulicky s mliekom,to mi trocha ukludni zaludok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre