Čo jesť počas nevolností

susannaa
21. okt 2018

Ahojte prosim vas poradte co ste jedli pocas nevolnosti....mne je zle cely den na zvracanie.....neviem uz co jest aby sa mi ulavilo....a o piti ani nehovorim cista voda alebo mineralka mi ide uz aj usami nemozem ju ani citit natahuje ma s nej....som zufala 🙂 jedine co ma drzi ze ked je zle je silne babo bo ma vysoke hcg 🙂 dakujem za rady

babulka82
26. okt 2018

@susannaa ja prve mesiace vsetko islo von.Max.coca cola a nejake susienky vsetko take plane som jedla len suche.Schudla som ale babatko krasne rastlo .Varene som nemohla ani citit ani ziadne prenikave vone ako kava alebo vonavka.Vsetko mi smrdelo.Stale ma napinalo a vsade.Bolo to hrozne ale to prejde tak v polovici tehu.Tu colu maj stale poruke ta ti pomoze urcite.Drzim palce.

petra_ba
26. okt 2018

@susannaa ja som tiez pri mojich babach mala toaletu ako druhy domov. Bohuzial to treba len vydrzat , mne pomahali aspon ako placebo si myslim tie zazvorove lizatka z lekarne a obcas caje pre tehotne aspon v praci, potom len pecivo maslo a neskor salka kamilkoveho caju, jablka, susienky, varena ryza a zemiaky
Drz sa stoji to za to😊

lacibo
26. okt 2018

@susannaa znie to zvláštne, ja viem, ale kamoška mohla len hranolky z McDonaldu, že vraj do nich pridávajú niečo, aby ani deťom nebolo po nich v aute zle, keď rodičia kúpia v Mcdrive..😉

susannaa
autor
31. okt 2018

@zebrasoma dneska zacinams 10tt

susannaa
autor
31. okt 2018

@kathhii nepomaha :( davam si. AjA preventivne a, nic

susannaa
autor
31. okt 2018

Baby ja som skusala aj hranolky s melacu stacila ta vona a skoro som domov nedobehla led sme parkovali...proste nic...stale je mi hrozne zle :( nie vzdy zvraciam len mi je zle :( ja uz som zufala...

zebrasoma
31. okt 2018

Ja mám 6 týždeň a býva mi riadne na figu suché veci mi nevadia

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susannaa
autor
31. okt 2018

Joj ked mne je zle aj s vody....dzus mi az tak neva ale mam kyselinu...ale zafungovali slane tycinky 🙂

susannaa
autor
31. okt 2018

@zebrasoma my dneska 10tt ale od 5 amen tma...najskor len rano a po tyzdni cely den

zebrasoma
31. okt 2018

@susannaa no mne je už tiež dlhšie blbo. Ani nie tak ráno ako poobede a na večer . Všetko mi je 😂

kathhii
1. nov 2018

Mne bývalo zle tiež hlavne navečer- to som už po 17 tej nemohla nič jesť ani piť. Ráno mi potom bolo zle od hladu...
Nemohla som ani riady spratať, tak ma s toho nadrapovalo, a tiež mi vadili pachy a silné chute...
Prešlo mi to v takom 16. týždni.
Teraz ma síce tiež sem tam natiahne, ale len keď som veľmi hladná- napr. ráno, alebo keď idem trochu neskor na obed- minule som musela ísť vracať a potom som normálne išla na obed a pekne som sa najedla...

kathhii
1. nov 2018

Ono, treba len skúšať a skúšat, je to veľmi individuálne...
Viem, že niekomu je zle aj z mliečnych výrobkov- ono býva taká divná pachuť v ústach. Ale pre mňa to bolo jediné, ćo som s istotou vedela zjesť...

susannaa
autor
1. nov 2018

Dakujem moc 🙂 dneska mame daky lepsi den konecne som sa aj najedla 🙂 neviem ci uz nevolnosti odchadzaju alebo ticho pred burkou snad uz bude lepsie

elementissa
5. apr 2019

Ahojte baby, ja sa tiež chcem poradiť. Mám vážnu tehotenskú nevoľnosť,, čo znamená, že niektoré dni vraciam aj 15-20x. Jesť nemôžem takmer nič, resp. Každý deň mi robí dobre niečo iné. Kúpila som si lizatka na nevoľnosť v lekárni, bohužiaľ, zvraciam aj z nich. Cola mi fungovala 3 týždne, no už zvraciam aj z nej. Voda a minerálky neprichádzajú do úvahy. Ovocná stava sa dá len v tých najlepších dňoch (keď zvraciam napríklad iba 3x). Veľmi som si obľúbila ceresnovy /visnovy čaj, no dnes mi začalo byť z neho zle. Citrusy (citróny, pmarance, mandarínky) mi zvyšujú kyselinu a zvraciam ešte viac. Jablká detto. Na banány, ryžu a mliečne som alergická. Zo zázvoru grcam len, čo ho zacítim. Nemôžem jesť ani tie tehotenské vitamíny, hneď ich vyzvraciam. Už mesiac nemôžem pracovať (som v 10.týždni a takto trpím od piateho), jediný čas, kedy mi nie je zle, je keď spím. Sam-tam sa mi podarí zjesť polievku, krupicovu kašu zo sójového mlieka alebo nutelu. Zo sladkosti mi nie je zle, no navyše sa mi objavil zápal močových ciest a sladké mi zakázali. Dvakrát týždenne mi tečú infúzie. Viete mi niekto poradiť? Dá sa to vôbec prežiť? Každý ďalší deň mám pocit že som bližšie k smrti. Už ani nevládzem chodiť, lebo stále iba ležím. Doktorka je mimo a tvdi, že je to ok. Ani ma to neprekvapuje, s normálnym doktorom som sa ešte nestretla. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ako ste to zvládli?

susannaa
autor
5. apr 2019

Skúste citrónovú vodu mne to pomohlo jedine 🙂 iba to prečkať ak nepomôže bohužiaľ každý to vníma inak... Ale berte to tak keď z vraciate tak máte vysoké hcg 🙂

elementissa
6. apr 2019

@susannaa ďakujem.. To nemôžem bohužiaľ 😑 z toho vraciam ešte viac. Dnes už som začala vracať krv. Nevidím to veľmi ružovo. Som síce stále na infuziach, ale nepomáhajú mi 😏😏 ak budem musieť takto trpieť až do konca tehotenstva, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou neprežijem. Tak dúfam, že si ma vezmú aspoň do nemocnice a niečím ma tam nadroguju, aby som upadla do nejakej kómy a zobudila sa pri pôrode 😂 v novembri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre