Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

tonicka
15. aug 2007

butrus, nevidim v tom problem,ak si to robila uz pred tym, tak v pohode 😉

butrus
15. aug 2007

dakujem babenky, ja som si uz teraz pocas tehu robila, len na jednej stranke (tusim Wanda) som citala, ze sa neodporuca. Tak som sa zlakla, ze preco, ze ci som neublizila babu.
Jaju, ja som bola na dovolenke v tunise ked som bola 13-14tt a dr. mi povedal, nech si brusko nevystavujem slnku, takze som si opalovala bud len nohy alebo zase hrudnik. A podvecer som sa dala aj cela na slnko s mokrym uterakom na brusku. Vsetko sme prezili bez problemov a to tam boli teploty 36-44 st.C

jaju
15. aug 2007

Butrus Ďakujem za radu. My ideme tento víkend do Maďarska, tak preto sa pýtam. No bruško si budem radšej zakrývať.

tribitka
15. aug 2007

baby, ja som zvládla v 7tt 2 týždne v Egypte.... v júli, kedy je tam najhoršie počko, bolo 55 stupnov cez obed, nedalo sa ani dýchať, ani vyjsť z izby, ani kúpať, fuj!!!....bez prehánania....hlavné je neprehriať sa a neopaľovať bruško.... jaju, peknú dovolenku želám... 🙂

pistek
autor
15. aug 2007

Jaju, dik za upokojujuce slova, aj kolegyna ma dnes upokojila, takze slubujem, ze budem mysliet uz iba pozitivne. Co sa tyka toho farbenia, aj ja som citala,ze sa mozu farbit vlasy bezamoniakovou farbou, alebo farebnym samponom a takisto, ze odtien moze vyjst odlisny. Aj ja si budem musiet zafarbit, lebo inak budem nacisto sediva. Jaju, drzim ti prsty, aby si mala pohodove tehotenstvo 🙂

jaju
15. aug 2007

tribitka aj pistek ďakujem, tiež vám prajem pohodové tehotenstvo...tribitka, pozerám, že máš termín 6.marca 2008, ja mám 23. marca 2008... 🙂

tribitka
15. aug 2007

jaju,zmen si v nastaveniach profil,nech vieme, v ktorom si tt... 😅

jaju
15. aug 2007

tribitka, už som si zmenila profil a vlastne podľa neho som zistila, že mám termín 21. marca 2008. Doktor mi ho vyrátal 23. marca...no termín nemáme nikdy istý... 🙂

kachnicka01
15. aug 2007

ahojky holky - muzu se pridat? 😉 ja mam taky termin 21.3.2008 - jako predbeznej... holky, me se stava, ze mi navecer vyskoci na chvili teplota - tak maximalne na 37.2 - nemate s tim nekdo zkusenosti? Teda ja ted mela zanet mocaku, tak nevim, treba to je jeste od toho ale dnes jsem byla na kontrole, prej moc uz dobra, ale doktorce se nelibi ty teploty, prej mam jit na gyndu - docela mi nahnala strach ☹ ☹ ale zase cetla sem, ze to prej muze na zacatku tehu byt??? tak ja nevim...mam z toho docela strach, aby nebylo neco mimi.. jo a to nadouvani, tak to je neco hroznyho - jsem jako maly prasatko, porad me prohanej vetry fuuuj 😖

deveronique1
15. aug 2007

pistek. Ked som otehotnela ja, ani som o tom netusila, az v 3.mesiaci som si zo srandy urobila test a bola som. Zrazu som mala take priznaky ako ty a kedze som bola v zahranici, stale som vyvolavala mamke, ze ma boli brusko, ci to nie je nahodou znamka potratu a ona mi po tom vsetkom povedala, aby som sa prestala tolko sledovat. Ja som uz chodila ako marod, nechcela som sa ani vyrovnat, aby som nahodou "nepotratila". Potom som s tym akosi prestala a zrazu mi nebolo uplne nic, tak som prisla na to, ze mamka mala naozaj pravdu, prilis sa sledujem. Teraz som uz v 5.mesiaci a dokonca aj pobehnem, aj sa bicyklujem a nic mi nie je, tak sa teda nestrachuj. Nie som sice doktor, ale myslim, ze si uplne v pohode. Bud rada, ze ta nic neboli 🙂

pistek
autor
16. aug 2007

Vdaka deveronique1 za upokojenie, momentalne som v pohode. Snazim sa oddychovat a neprepinat, ale hlavne nemysliet na skarede veci, ale iba pozitivne. Prajem ti krasne tehotenstvo, ktore budem mat dufam aj ja a zelam to vsetkym dievcatam. Drzte sa

tribitka
16. aug 2007

kachnicka, ja mám bežne večer teplotu okolo 37,5... podľa môjho lekára je to v prvých mesiacoch ok....

kachnicka01
16. aug 2007

juu Tribitko moc moc dekuju ze jsi napsala.. tak to se mi ulevilo... 🙂 🙂 asi se moc sleduju... 😉 dekuju moc!!!!

tribitka
16. aug 2007

kachnnička, teplota ti môže prvé tri mesiace lietať hore dole.... neboj, všetko bude ok, hlavne kľud a pozitívny prístup.... 😀

emjee
17. aug 2007

pistek • snž • 17. aug 2007 o 12:50
Ahojte baby, pred nedavnom som tu zalozila temu, kde som sa vas pytala, ako prezivate prve tyzdne a co sa vtedy asi s plodom deje, ako sa citi mamicka, ake su priznaky a pod. Dnes som sa vratila s kontorlneho ultrazvuku, kde uz bolo vidiet srdiecko, bilo krasne, ale bohuzial sa doktorovi nepodarilo dobre zachytit plod, abz ho mohol zmerat. Podla jeho odhadu by som mala byt asi v 5tt+3 dni. Tak dufam, ze bude vsetko ok. Vravel, ze to vyzera dobre. Zaujimalo by ma, ci je to normalne, ze uz v piatom tydni je vidiet srdcove odozvy a kedy vam napr. vedeli uz zmerat plod. Dufam, ze to bude v poriadku. Prosim napiste mi k tomu nieco viac, ak viete, budem vam vdacna. Osobne skusenosti su cennejsie ako infosky na nete.

nunyna
17. aug 2007

ahojte.. ja jsem cetla ze v 6tt pry uz srdicko zacina busit, tak co by ne 🙂

Jinak já jsem zjitila teprve v PO na trech testech // a ve ST 22.8. odletame do Arabskych Emiratu kde je 50C.. dostala jsem strach ale zrusit to nemuzeme.. a tak me uklidnilo, ze jte taky byly 🙂 Me nic neni, nic me neboli, jen porad bych spala a mam chut na zelene veci (brokolice a spenat, hrasek...). Volala jsem na gydnu a rekli mi ze mam normalne letet kdy z mi nic neni (sice 7hod v letadle ale snad to bude ok) no a pry hned jak se vratim, tak se mam prijit ukazat a zjisti mi jak a co se mi to v brisku deje .. myslim JENOM optimisticky.. obcas mi pichne v brisku ale jen vlevo tak si rikam, ze broucek se uhnizdil vlevo aby to mel bliz k memu srdicku 🙂 taky se snazim poradne pit - aby nemel zizen HIHI.

prin
18. aug 2007

emjee: já jsem na konci 6tt a před dvěma dny jsem bala na kontrole a na ultrazvuku.Dokrorka teda srdíčko být neviděla, to až za dva týdny kdy tam mám jít, ale plod mimiska mi už změřila.Takže v 6tt měl 6mm. To už by měl i tvůj lékař. Dělá se to tak, že se klikne na začátek a konec mimiska a program v počítači hned ukáže týden těhotenství a velikost plodu.Neboj se ale, třeba bylo jenom nějak natočené nebo sebou moc šilo a nemohl to zachytit, příště se to určitě podaří 🙂) Jinak doufám že prožíváš pohodové těhu? Mě je s přestávkami docela zle, i když nezvracím a doufám že už nebude hůř. Zase na druhou stranu se uklidňuju tím, že vím že mimi je v pořádku...

emjee
30. aug 2007

yanikovamamina • 1d • 30. aug 2007 o 00:35
Ahojte, uz mame velke babo, ale len teraz som zacala pisat svoje "pamate"- tehotenstvo porod a prvy rocik. Mnohe veci si pamatam uplne presne, ale urcite som vela pozabudala. Mohli by ste mi napisat vase dojmy, postrehy, problemy a radosti? Dakujem za pomoc!!!!!

smejko1
30. aug 2007

Ahojte. Mozem sa pridat? V pondelok mi testiky 🙂 ukazali 2//. A tak sa mi tato tema uplne hodi. Myslela som si, ze viem o tehotenstve vsetko, ale.. uvedomujem si, ze ani nie.. hlavne o tych zaciatkoch. Tiez ma naduva, mam trosicku bolavy zaludok, ale inak OK. Napr. neviem ako sa rataju tie tyzdne? od prveho dna poslednej menstruacie? vsetkym Vam zelam pekne ranko 🙂

tinusi
30. aug 2007

Ahojte,

ja som asi v 8 tt - tych prvych 6 tyzdnov bolo v pohode, ale v siedmom a najma teraz je to hruuuza... Je mi zle. Vobec nemam chut na jedlo, az mi naskakuje husia koza pri pomysleni na jedlo. Ale ked nejem, je mi na vracanie a napina ma. Takze jem, kazdu chvilu trosku - s nechutou ale co uz... dufam, ze to coskoro prejde... dochadzam totiz do prace 100 km a nie je to ktovieco, ked neviem, ako mi o pat minut bude... 😔
Ale, na druhej strane, co by sme pre tych nasich drobcov neurobili? 😉

smejko1
30. aug 2007

fuha, dufam, ze mna nic podobne necaka. Vravi sa, ze je to aj trosku dedicke a mne mamina vravela, ze ona sa citila cely cas OK... tak snad 🙂
Ako Ste oznamili tehotenstvo manzelovi?.. rodine? a este..bolo to predtym ako Vam to potvrdil doktor? alebo Ste verili tehot. testom?

biba12
30. aug 2007

Ahojte,

ja som zistila, ze som tehotna hned druhy den meskania menstruacie. A to som si robila spolahlivy test v strede cyklu 2krat , kt. sluboval, ze ukaze tehu aj jeden den po oplodneni. Jeden nevysiel, druhy bol negat. Tak som sa na svoje 30 narodky/12.1./ strasne opila, liala som do seba 80 percetny alkohol/nie vela, toho staci malo/ a este nejake dobroty. A za 5 dni som si urobila test a ten bol pozitivny. Myslela som, ze ma trafi, ked som si spomenula na narodky. Bala som sa, ze nieco nie je dobre... A dr. povedala, ze to nevadi, ze to este nie je problem. Mam kamosku, ktorej 2 mesiace gynekologicka tvrdila, ze nie je tehu/meskali je kramy/ a potom tam isla na kontorlu po 8tyzdnoch , cez vikend zurovala/kedze dr.povedala, ze nie je tehu/ a ona bola. Teraz maju zdraveho chlapceka/ma 3 mesiace/

smejko1
30. aug 2007

budes mat vesele dietatko, ked svoju zivotnu put zahajilo oslavou 🙂 drim palce, nech mas super porod 🙂

yanikovamamina
30. aug 2007

Ahojte, ludia, co prezivate okrem jedenia a pitia, ja si pamatam prisernu unavu a poobednajsie spanie a ze som nemohla mat silonky, lebo ma z toho bolelo brucho a tak. Nemohla som ani spavat na bruchu uz celkom od zaciatku, malemu to akosi vadilo. A neznasala som cestu autobusom. A vy?

smejko1
31. aug 2007

Ahojte, akosi nam to tu ide pomaly ☹ Ja ani neviem ci su to priznaky, ale stale sa mi grga a mam vetriky 😅 . Zatial som iba na uplnom zaciatku, tak som aj sama zvedava co mi dlasie tyzdne prinesu 🙂

danuska24
31. aug 2007

Ja som si tiez robila na 5 den ,,tie spolahlive,, testy a vsetky negativne. Nakoniec som si kupila nadrahsi a najcitlivejsi a robila som ho an druhy den potom ako som mala mam mrchu. Brala som tabletky na upravenie cyklu. A po 2 rokoch som zbadala vytuzene //. 😎

smejko1
31. aug 2007

no mne vyslo uz 7 testov s 2// (ano som sem-tam hystericka) a kedze sa neda objednat ku doktorovi skor, tak si kazdy den potvrdzujem, ze tam tie 2 ciarky este stale su 😲 velmi dufam, ze je vsetko OK, lebo cim viac citam o tehotenstve tym viac problemov zistujem,,,, to vysoke % zamlknutych potratov, a inych.... strasne dufam, ze to nebude moj pripad...

sandrika
31. aug 2007

smejko to sú príznaky a snaž sa nemyslieť na zlé veci, ebo sic ich privláš, ja viem je to ťažké my už čoskoro matky 😀 máme strach a tendenciu myslieť na to najhoršie, ale to nesmieme. Naše ťehu dopadne dobre a na rok budeme držať naše vytúžené bábenká v rukách.

smejko1
31. aug 2007

jej sandrika, ty si aj v tejto teme 🙂 Dakujem za povzbudzujuce slova. Velmi mi to pomaha, kedze jediny kto o mojom sladkom tajomstve vie - Ste Vy na konikovi. Dnes som to chcela povedat manzelovi, ale stale vaham ci by to nebolo krajsie s tehotenskou knizkou 😲 ale ako sa poznam 2 tyzdne.. je priserne dlhy cas..

sandrika
31. aug 2007

no ja by som nevydržala, ja som to chcela tiež romantickejšie no nevydržala som, keďže som už týždeň pred očakávanou mrchou a bez poz. testu povedala čoskoro manželovi, že " sme konečne tento mesiac otehotneli" a tak , keď mi vyšli na teste // nebol veľmi prekvapený, ale aj tak mu tiekli slzy p tváričke , no a tá moja ťažoba na žalúdku to tiež prezrádzala, teda ja somsa a stále sa nahlas sťažujem, že mi je ťažko 😝 , ale pre mimi zvládnem všetko, aj keĎ by som si to tehotenstvo radčšej užívala ako švagriná, tzej nebolo vôbec nič..neboj moja po pozitývnych testoch + príznaky môžeš kľudne svojej polovičke povedať, že budfe otecko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre