Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

tribitka
17. dec 2007

jaska že je všetko ok....pokial nemáš krče, nekrvácaš, nemáš sa čoho báť.... 😅 drž sa, hlavne pozitívne mysli, bábatko je určite ok... v kolkom si týždni?

montinka
17. dec 2007

no ehm 27.12 by mi mal koncit druhy mesiac aspon myslim este len 20.12 idem prvykrat na poradnu tak mi to asi doktor presne povie. A krvacat asi nezacnem lebo mi predpisal lieky na udrzanie tehotenstva( kvoli tomu ze sme uz o jedno prisli) takze vlastne to bude druha navsteva u doktora ale poradna este len prva. ozaj nevies ci sa mam zapisat aj na krv? to by mi sestricka povedala ci nie?dufam ze nevadi ze sa pytam ale ked ja to neviem

anta
18. dec 2007

Ahojj holčiny, tak jsem zase na příjmu, včera jsme byli s manželem na ultrazvuku v Gennetu, Bublinka nám hned zamávala, abychom věděli, že nás bere na vědomí, je to slušnej divoch, jsem šťastná, neboť všechno je v pořádku, tak hurááááááááááá, už je velká 6,5 cm, je to krásný pocit 😉 Tak holky, všem přeji, aby Vám to taky tak krásně šlo 🙂

pavlina05
18. dec 2007

anta...a fotečka bude??

zmrzka333
18. dec 2007

Pavli: jej mas nove fotky, pekne.

anty: gratulujem k super zazitku.

Ja idem zajtra do poradne tak dufam ze je vsetko ok a potom 28.12 screening.

anta
18. dec 2007

Holky jsem v pytli s počítačem nemám tady vůbec připojení na foťák, achjooooo. Takže mé těhotenství Vám obrazem asi zůstane chvíli utajeno, ale 2.1.2008 mi manžel zařídí internet, takže z domova budu dělat, co se dá, aby jste viděly taky pořádného medvěda 😀 V pase mám 88 cm, holky, to je hrozný, ale aspoň mi rostou prsa, kéž by mi taková zůstala 😀

zmrzka333
18. dec 2007

anta: som zvedava, tak nech to dobre dopadne

miriamka
18. dec 2007

Anta...tak to Ti pekne rastie brusko.Ja mam teraz 87cm v pase 😀

sandrika
18. dec 2007

hm to ja mám 91 😠 ,ale ja mám široký chrbát a boky

miriamka
18. dec 2007

Ja som si ani nemerala,ale ako som pozerala Super Star a merali Dare ze ma 92cm tak som bola zvedava ze kolko mam ja 🙂
Ale urcite vela zalezi od postavy!!!

tribitka
18. dec 2007

ja som si merala dnes, mám 91 a to som pred otehotnením nemala ani 60!!!! 😀 tiež ma k tomu motivovala Dara.... 😝

sandrika
18. dec 2007

Ja som pred koli tomu môjmu chrbtu mala 72, ale z boku som bola štíhla 😉

lalunna
18. dec 2007

ahojte, podelim sa aj ja o radost, dnes som bola 1. krat u doktora a videla som bublinku (vacok) a vag.uzv uz aj akciu nasho dietatka 😅 (som 6tt+1), na dalsi idem okolo 9tt tzn 7.1
na vytoky mi odporucili vyplach tantum rosa
pri odbere mi nebolo vsetko jedno, skoro som odpadla, esteze som mala flasu vody pri sebe a dalo sa lezat, uz davno mi nebolo tak zle
inak centrum gpn v ruzinove, klobuk dolu pred personalom a panom doktorom maresom - svojim pristupom ma maximalne dostal, uzasny doktor, bodaj by taki boli vsetci

maculik
18. dec 2007

lalunna - super, gratulujem 🙂 🙂
a vytok mas aky? lebo ja nemam cistobiely, trosku zltkavy, ale to je hadam tiez ok ☹

anta
18. dec 2007

Holčiny já měla před otěhotněním nějakých pěkných 65 cm a teď? Sotva se valím, prsiska mi vyrostla na 91 a to jsem tam mívala taky pěkný kulový 🙂 . Já se takto měřím každý týden, vedeme si doma s manželem v Excellu takovou tabulku, kde si zapisuji váhový a centimetrový přírůstek, no co vám budu povídat, nabírám slušně 🙂 🙂 🙂 Když mě tak chutnááááááááááááááá 😀

many
18. dec 2007

ahoj holky,tak tady řešíte pasy 😉 já si měřila poprvé včera a mám 83 to je síla skoro o 20 mc víc 😀

many
18. dec 2007

anta tak mně zatím prsa vyrostla o jedno číslo,ale snad už moc neporostou,protože z toho mám hrůzu,jak pak budou vypadat,po porodě 😉

anta
18. dec 2007

Víš many, když má někdo prsa po tatínkovi, tak je rád i za ¨ten malý "tuk" navíc 😀 😀 Musíme se o ně taky starat, pěkně masírovat 😉

many
18. dec 2007

😀 😀 😀 jo jo 😀 😀
už mám doma mužíčka tak se loučím pa pa zítra 😀

anta
18. dec 2007

papapa tak manžílka zapřáhni na masírunk 😀

lalunna
18. dec 2007

diki anta
ano mam taky isty ako opisujes ty, ale je ho teda dost vela, nikdy som nemavala taketo problemy predtym
dnes kupim tu tantum rosu, davala som si ju aj zo zaciatku kym som este nemala potvrdene teho, ale potom som prestala, nevedela som ci mozem, no ale teraz znova zacnem, ako mne to vlastne ani tak nevadi, len muzovi 😖

num7976
18. dec 2007

ahojte babulky,tak ja som sa este nemerala a ani sa moc nechcem,lebo opat mam zapchu,tak by to nebolo az take pravdive,pockam kym sa pojdem konecne vykakuskat a potom nabehnem s metrom a dam vediet..ten vytok mam aj ja,tiez trosku zltkavy,tak to asi moze byt,lebo ked som volala ohladom vysledkov,tak mi pov.ze mam vsetko ok,tak ako stery,tak aj krvicku..

loss
18. dec 2007

num teda krasna 10tt uz svieti vidis ze to bezi a coskoro si v druhom trimestri,tesim sa ze ste OK a rastiete ja idem na kontrolu vo stvrtok dufam ze sme v poriadku tiez

num7976
18. dec 2007

ahoj loss 😀 no veru leti to hrozne rychlo!no v podstate ani neviem ako sme na tom,lebo som este od 6tt na kontrole nebola,takze to uvidime az v novom roku,ale tak jasne,ze verime,ze je to vsetko fajn a male rastie ako z vody!som hrozne stastna,ze vo mne rastie novy zivot,je to uplne nadherne!
no tak vo stvrtok ti budeme drzat palceky,ale urcite bude vsetko ok!

zmrzka333
19. dec 2007

Ahoj dievcata, tak som prisla z poradne. Vsetko je ok srdiecko bije, akurat ma Dr. zmiatol lebo dnes by som mala byt 10+6tt ale urobil mi USG a vraj som 11+2tt. teda som uz v 12tt a nie v 11tt. Je to ok ze sa to tak posunulo?

sandrika
19. dec 2007

zmrzka je to ok 🙂

zmrzka333
19. dec 2007

sandrika: nevadi, ze mi termin porodu zaznacil do knizky podla predchadzajucich vysetreni teda 10+6tt a az potom mi urobil USG a vyslo 11+2

many
19. dec 2007

ahoj holky 🙂
zmrzka - já mám v knížce taky termín podle měsíčků a podle ultrazvuku o dva dny dřív 😉 ne

sandrika
19. dec 2007

nie nevadí to ja mám v tehu knižke termín 2.5. a podľa USG robeného v 20 tt 9.5 to sa ti bude stále meniť na každom sone vždy sa drž toho prvého čo ti povedali na prvom sone!

anta
19. dec 2007

Já mám termín nejdřív dle PM 29.6.2008 a podle ultrazvuku 23.6.2008, takže se budu 6 dní třást, kdy to vlastně na mě přijde 😀 😀 Podle čeho, to holčiny, vlastně určují z toho ultrazvuku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre