Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

katarinkad
7. apr 2008

baby a to sa same pytate na to vysetrenie? Ja som myslela, ze moja dr. zvazi, ci na to treba ist.
Treba na to vobec ist, ak nemame v rodine nijake problemy. Ja to uz ani nestiham ale naco sa zbytocne stresovat este dalsim vysetrenim.

katarinkad
7. apr 2008

henri a ty odkial vies ze chceme prekvapko? Teda nechceme, ak to bude vidno na najvblizsom utz tak ja chcem vediet co to bude. Teda ja mam citak, ze chlapcek, tak som zvedava ci hej. 😵

a brucho sa mi uz zvacsilo. Tak do 13 tt ani nebolo skoro ziadne, a zrazu bum a uz dost velke mi trci. 😀

henri001
7. apr 2008

katarinka kolko mas rokov ? zda sa mi ze je to potrebne nad 30 vies ale ked ja nevidim kolko mate rockov, tak vas tu zbytocne zatazujem 🙂

zofa
7. apr 2008

Ja mam...................................... 😝 😝 😝 Ale nie mam 28 rokov.
No moj GP je neskutocny kreten, neznasa cudzincov ale midwife je super. Chodi k nemu do ambul. kazdy piatok, takze jedna midwife pocas celeho tehotenstva 😉 A ty robis? Ja som od dnes na rizikovom, lebo vraj mam vysoky tlak ☹ No prve sono musis mat okolo 12tt. a potom druhe okolo 20tt. Nedaj sa a urcite zapracuj na tom aby si to stihla a aj screening test.Budes rodit v Angl.?

katarinkad
7. apr 2008

30 😉
a ty?

a neposiela sa tam az nad 35. Myslim na to vysetrenie?

horajda
7. apr 2008

no nad 35 je to uz povinne tusim a pod si tomozes dat urobit ak chces,daju ti moznost,teda aspon tu v UK to tak je!

zofi,ja budem rodit na SK,no este to tak tu v Londyne kde je najhorsia starostlivost o zeny v tehotenstve mi to nehrozi,ale nie mi uz sa totizto chystame domkov v takom 34-35tt na stalo. a tyy si fakt na rizikovom,no vidis,mne sa tiez kruti hlava a nik sa tu o mna nestara co mi je a keby som ich nezalarmovala tak by ma poslali na prve vysetrenie az v 15tt,tak to teda nie? musim ist do toho 12tt a hotovo!
a tebe kedy idu robit tie testy na DS?
inac ja robim a chcem robit az do konca ak sa to bude dat!

henri001
7. apr 2008

katarinka ja mam 31,5...nad 35 je riziko vraj omnoho vacsie . Asi Ti urobia triple testy a budes to mat v suchu 😀 a mas uz neake brusko

katarinkad
7. apr 2008

no mam, ako som pisala vyssie.... a ty?

No ja neviem, moja segra cakala babo v 33 rokoch a tiez nebola na tie testy. No snad bude vsetko OK. Mne bude dr. robit najblizsie odbery na tie tripple testy.

kulicka
7. apr 2008

holky, co je to screening?

Horajdo, drzim pesticky 🙂

zofa
7. apr 2008

Ja nam testy na DS 11.04. - teda v piatok. Stastie, ze je to len odber krvi, lebo na ine by som sa nedala nahovorit 😖 A sono mam 23.04 😎 Ja som si toho s tymto angl. zadrav. uzila az - az.
Ja idem v sobotu na Slov., lebo sa mi brat zeni 19.04., tak asi pojdem tam ku gyn. na prve sono. Bratova buduca manzelka volala svojej gyn. a ta mi vraj urobi sono. Tak sa uz velmi tesim ale mi je aj luto, ze tam nebude manzel lebo ten pride len tesne pred svadbou. A po 4 rokoch snazenia sa tesime na babo ako maly 😀 No aspon mu ukazem fotku 😉

henri001
7. apr 2008

Aha, ja som prehliadla to predtym...v profile mas, ze sa chcete nechat prekvapit 😉 no, ja brusko kde nic tu nic, ale ked sa poraaane napijem vody,alebo sa napcham ovocim tak to uz nieco je 😀 ale rano zasa naspat...mas neake zvlastne chute ? Mne uz ustupuju na zaciatku zavinace aj s tou hnusnou vodou, v ktorej stoja, potom pomarance, kludne aj kysle a kvasaky, tezas sa spokojim aj a kapustou...mne sa zda, ze tiez budem mat chlapceka. My sme doma same baby , tak si myslim, ze to bude chciet niekto vyrovnat 😵

kulicka
7. apr 2008

aha, tak uz jsem to nasla, ten screening
jinak me uz brisko roste, do kalhot se pomalu nevejdeme 😀
a chute nemam, spis nechute 😖

zofa
7. apr 2008

Sorry, mali a nie maly 😖 🤐

ilci
7. apr 2008

ten screening v 1.trimestru je mnohem přesnější než tripple testy, je to novější metoda a mě na to poslal dr., takže jsem nic neplatila
tripple testy jsou často falešně pozitivní, pak se musí na amniocentézu - a tam se uvádí 0,5 - 2% rizika potratu ☹

horajda
7. apr 2008

zofi tak budem drzat vsetky prsteky aj na nohach.my ideme tiez domkov ale az v maji 21 a tiez pojdem k mojemu gyndosovi,on ma aj odrodi,tak to bude fajn ze ma aspon uvidi nie?to uz budem v tom 15tt.

a zofi ty si teraz domka?nerobis asi teda ked si na rizikovom,ze?

kulicka dakujem,no ja este nic nevidim ziadne brusko,ale este je skoro pre mna hihihi,no a dnes ale si musim zaklopat je mi lepsie minule dva tyzden mi bolo dost hrozne unava mdloba proste na odpadnutie

katarinkad
7. apr 2008

henri, ja nemam nejake zvlastne chute. Od zaciatku tehu jem stale to iste, vlastne to com jedla aj pred tehu. Byva mi obcas este zle. Ale da sa to.

zofa, drzim palce. Po tych rokoch snazenia je to urcite velka radost. 😵

horajda
7. apr 2008

aha ilci dakujeme tak budem naliehat na testy v prvom trimestri a kedy ti ich robili?

zofa
7. apr 2008

Dakujem Katka. Radost je to obrovska ale aj strach lebo pred 4 a nieco rokmi som mala zamlknuty potrat a bojime sa aby sa to nezopakovalo.
Horajda ja som doma a hrozne sa nudim a to je len zaciatok, tak do nov. ma aj trafi slak. Asi sa unudim k smrti 😝 Ale nevadi, len nech je babo zdrave ja to uz dako prezijem 😉

horajda
7. apr 2008

neboj zofi bude vsetko dobre a co by sme pre bejby nevydrzali ze?

katarinkad
7. apr 2008

no strach bude asi pocas celeho tehu. ☹ Stale nas s niecim strasia.
ja som tiez doma, ale az tak velmi sa ani nenudim. Stale mam nieco na praci. 😵

kulicka
7. apr 2008

Holky, strach bude i pak :

- procpak place, kdyz je prebaleny a napapkany?
- proc jeste nemluvi/nechodi/ne...?
- zacleni se v jeslickach?
- uz ma zardenky?
- kdo jsou jeho kamaradi?
- jde mu to dobre ve skole?
- nelapi ho nejakej pedofil?
- neopiji se?/nedroguje?
- najde si dobreho partnera/partnerku?

atd atd 😉

to je zivot, tak mysleme pozitivne 🙂 vzdyt my jezdili v atech bez sedacek a neb dokonce bez pasu! meli jsme hracky s nebezpecnyma barvama... a ja uz si nepamatuju co vsechno na nas cihalo. Tak nestresujme, pro blaho nasich deti 🙂

kulicka
7. apr 2008

jo gabrus, ja uz ani nevim, jak jsem padla na tu diskusi s porodni babickou. Tak nejak jsem asi prochazela temata a narazila na ni 🙂 je fakt, ze to je uzasnej post!

ilci
7. apr 2008

horajda, objednávala jsem se radši dříve, cca v 9tt a šla jsem na ně přesne 12+2
dělali mi utz i krev zároveň
výsledky poslali mému dr., jen kdyby to vyšlo špatně (utz byl OK, ale krev se ještě nevěděla), zavolali by mi a navrhli další postup
byla jsem ve FN Olomouc, takže postupy jinde neznám
ale asi je o to zájem, bylo nás tam docela dost, i tatínci se šli pokochat potomkama 😉

sarinka23
7. apr 2008

Ahojte baby viete poradit. Minuly mesiac mi vynehala mrcha teraz by som mala dostat dalsiu o 7dni ale neviem ci dostanem. Stale mam bolesti v podbrusku ako keby so mala dostat,a dost casto ma prehana na w. Myslite ze je sanca ze by som bola tehu?Dakujem za odpovede.

laurinkaa32
7. apr 2008

Ahojky 🙂

laurinkaa32
7. apr 2008

ako sa máte? 😲

horajda
7. apr 2008

no tak zatial mi dali termin na 13 maja to budem v 12tt a 6 dni este by som chcela skorsi,ale to im tam musim volat ci sa nieco neuvolni,juj hneva ma to tu!

henri001
7. apr 2008

Horajda, ved uz nevymyslaj 🙂 terminik mas akurat

ilci
7. apr 2008

horajda, proč chceš dřívější termín?
pro vyšetření jsi v limitu
a čím větší (starší) mimčo, tím se to dá lépe změřit 😉

horajda
7. apr 2008

ale co ked si chcem dat vysetrit davnov syndrom bejby v prvom trimestri to uz je neskoro na krv nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre