Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

kulicka
9. apr 2008

Dominika : gratuluju. ja sla na lacno : to mi vzali 5 zkumavek a pak jeste jednou najezena (krevni skup. a faktor) 2 zkumavky

Sarinka : spatne ctes 😠 ja ti odpovedela uz davno 🙂
Ke gyndakovi bych zasla tak jako tak. vynechani menses je problem, ktery by se mel podle mne resit. tak at je to mimi 🙂 estli ho chcete

sarinka23
9. apr 2008

kulicka prepac mas pravdu pehliadla so to dobre baby aj tak vam dakujem ste mi len potvrdili to o si myslim

kulicka
9. apr 2008

🙂 chi chi

sarinka23
9. apr 2008

kuliacka: No neplanovali sme to ale keby sa to potvrdilo tak by so urcite bola stastna 🙂

dominka11
9. apr 2008

tak šup do lekarne a potom napíš ako to dopadlo 😉

gabrus
9. apr 2008

Sarinka, jsem tady všechny moc zvědavý!! Hlavně já!! 😀

kulicka
9. apr 2008

prima prima 🙂 tak sup sem s vysledkem 🙂 drzime palecky

gabrus
10. apr 2008

sarinka, tak jak jsi dopadla?? Jsem jak struna napnutá!! To ty asi taky že 🙂

gabrus
10. apr 2008

Ještě nic.. ☹

dominka11
10. apr 2008

ahojte, tak ako sari?
ja som akurat prišla od zubarky, bola som u novej taka ukecana teta, pre istotu som jej povedala že som tehu a ona mi potom stale o tom rozprávala, že čo mám jest, aké vitamíny...bola zlata 😉

casia
10. apr 2008

Ahojky, diky za podporu, no tak akce: mimi pokracuje, dnes kontrola na Bulovce, mela jsem byt na lacno, kdyz nic nebude na sonu, tak hned kyretaz, rano me vzali hcg a STOUPLO, v pondeli bylo 786 a dnes 1273, neni to uplne hodne, ale na zamlkle teh. to tedy nevypada...na sonu nic, pry nejakej oblacek 8x10 mm tam je, ale tvrdila, ze to muze byt cokoliv, na vajecniku je zlute telisko, coz pry je behem tehotenstvi, doktorka, ktera me nikdy nevidela, me pak tvrdila, ze se boji mimodelozniho tehotenstvi, tak me vydesila, ukazala jsem ji sono od me gyndarky 14 dni stare a plodove vejce s zloutkovym vackem normalne v deloze, tak snad proboha neputuje...tak pokrcila rameny, obavam se, ze o vehlasnych kvalitach Bulovky zacinam trochu pochybovat a maji mozna i horsi sono nez chodim na tu soukromou gyndu, nevim treba jim krivdim..jinak mam zelezo, duphaston a ascorutin, uz jen spinim, ale myslim, ze to mam z toho sona, doktor mi to tam vzdycky surove narve, no budu ted odpocivat, v pondeli jdu zase na hcg i sono, zase mam prijit na lacno, kdyby nahodou doslo na tu kyretaz, doufam, ze uz tam nejaky maly tvorecek bude, doktori asi i uplne blbe zpocitali teh., takze ted to vypada cca 5 az 6 tt a to by asi vse odpovidalo, i snazici smrsti s manzelem na zacatku brezna...budu rada za rady, jinak preji taky vse dobre a zatim....pa pa

sarinka23
10. apr 2008

ahojte baby vcera som uz nestihla learen zaspala som a poto do nocnej ide dnes dam va vediet

kulicka
10. apr 2008

Hm, tak se mi to vsecko smazalo 😠

Casia : priste tomu doktorovi nabanci, at kouka bejt trochu opatrnej! Jestli HCG stouplo gratuluju 🙂 Sono : ne kazdej doktor s tim umi zachazet, nestresuj 🙂

Sarinka ; jsme tu napjaty jak ksandy 😀

gabrus
10. apr 2008

Casia, píšu Ti ještě sem. Myslím, že to budeš mít vše ok, ale prostě to doktoři neodhadli a děsně a zbytečně Tě vystrašili! Bude dobře, uvidíš!!g

gabrus
10. apr 2008

Jo a Casia, už jenom to, že do Tebe doktor nešetrně ,,narve" vaginální UZV, je hodbně divný. Můj doktor to udělá vždycky tak, že o tom skoro ani nevím..ještě jsme si s holkama v práci dělaly srandu, že jestli tam prý nechodím schválně kvůli tomuhle vyš., jestli mi to není náhodou příjemný, (chodila jsem na gyndu častěji a nevěděli o mékm těh. ještě) 🙂 Každopádně bolestivé a nepří¨jemné by to rozhodně být nemělo!

kulicka
10. apr 2008

Jo jo, jak rikam, zmenit doktora nebo tomu stavajicimu rozbit hubu 😠

marianka28
11. apr 2008

Ahojte baby...Chcem sa spytat ci je normalne ked mam v 7tt dost zvacsene podbrusko,viem,ze je to tiez priznak - zvacsenie maternice,ale az tak? A ci mi to uz ostane?

kulicka
11. apr 2008

Ahoj marianka, me taky narostlo brisko na zacatku 2 mesice 🙂 ted uz nejak neroste 😒 A po ranu je vzdycky mensi

sarinka23
11. apr 2008

Ahojte baby no robila som test vysiel tak ze druha palika bola taka svetla ze ju ledva bolo vidiet. A teraz som dostala asi menstr. ☹ hoci nie taku ako stale je akasi zvlastna ako keby mi mala konit a to len zacala......

dominka11
11. apr 2008

sarinka ked si tam mala 2.paličku je šanca že tehu, aj ked bola len slaba...

sarinka23
11. apr 2008

ja uz teraz sama nevie ked som dostala aj rchu hoci by som nepovedala ze je poriadna taka ako stale no uvidi teraz uz musim asi len pokat co a ako a poto robit dalsie kroky jaaaj keby si mala pravdu

andyika
11. apr 2008

ahojte
tak ja som bola dnes na UTZ, som 6+3tt. vsetko je v poriadku, dr. videl i bijuce srdiecko, pocut som nepocula, snad nabuduce. v utorok idem na krv na gyn, 😉 taaak sa tesim, ze dnes vsetko dopadlo dobre 😉

dominka11
11. apr 2008

andyika gratulujem ku srdiečku a sari držim palce 😉 ja idem zajtra ku gyn. a dufam, že budú dobre spravy.

henri001
11. apr 2008

Sarinka a mas iba jeden testik ? Rano si urob test z inej fy...a budes mat istotu 😉 a ked nic, tak sup sup s drahym pod perinku 😀
Marianka, ja som tiez mala na zaciatku 8tt zvacsene podbrusko, ale potom ako pise kulicka, sa to spomalilo...ked sa najem , som tehotna a ked sa rano zobudim tak to vyzera akoby mi len trebalo cikat 😀

mien
11. apr 2008

sarinka ke´d máš druhú čiarku aj keď len slabú, tak môžeš byť tehu, zopakuj si testik

tesorino
11. apr 2008

ahojte, chcela by som sa vas opytat, som v 11tt a asi mesiac ma stale boli krize, hlavne ked sa unavim to dost boli, mavate to aj vy?

ilci
11. apr 2008

tesorino, mě taky často bolelo v kříži, ale už to přešlo, trvalo to asi 14dní

kulicka
11. apr 2008

henri diky, uklidnilas me 🙂

sarinka, i pres mens se muze mimi uchytit, neves hlavu 🙂

ady gratuluju 🙂

dominka11
12. apr 2008

ahojte, tak som prišla od doktora. Nebolo ešte nič vidieť, ale povedal že to vyzerá na včasne tehotenstvo, pretože su nejaké zmeny, sliznica hore či či...mám prísť 25.4. jaj ako to vydržím 🙂 ale to by mal byť začiatok 7tt, tak sa teším na srdiečko, dúfam že tam už bude. Neviete čo znamená, že nemam prist do kontaktu s chemikáliami? To ako nemôžem ani vydrhnuť kupelnu alebo ako?

lil25
12. apr 2008

ahojte mam taky problem chystam sa aj na gyndu no az v pondelok a dnes som si robila test a bol pozit.sice slabo ale bol s manzelom sme boli spolu 3 krat medzi tym som mala mrchu iba 3 dni (mavam okolo5 a potom cistenie1-2dni)a boli sme tiez spolu ten treti den a na druhy den som dostala spinenie trva to uz 10 dni je to sprvadzane silnou bolestou krizov a mala som aj zapchu bojim sa ci to nemoze byt mimomaternicove tehot. inak nemam ziadke pichanie do vajecnikov a pichanie na jednej strane, ale neviem ked ta ciarka je taka slaba teraz by som bola v 3 tt a to spinenie sa mi vobec nepaci stale som cakala ze to prestane a nic tak este pred tym ako pojdem na gyndu som sa obratila sem (doma mam 2 rocnu dcerku no pri tomto tehotenstve som nemala nic taketo )ak ste zazili nieco podobne alebo podobne priznaky a bolo to MMTnapiste mi dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre