Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

montinka
26. máj 2008

terina to je super.😀 gratulujem ti a som zvedava ako vyjde ten posledny test co utekal kupit manzel.😀

terina25
26. máj 2008

ďakujem veľmi pekne 😉 Musím to ešte rozdýchať 🙂 Potom dám vedieť ako to dopadlo 😉

lehna
26. máj 2008

Určitě dej vědět, těšíme se🙂

montinka
26. máj 2008

ano ano daj vediet. hmmm tento rok je super plodny.😀

lehna
26. máj 2008

Monti tento rok je plodný, ale ty už si zplodila loni🙂. Máš termín v červenci, tééda ty se máš🙂. Už se těšíš?

montinka
26. máj 2008

ano viem minuly rok bo pre mna aj hrozny ale potom mi to znova vratil a dal mi zase spuntika.🙂 ani nevies ako sa tesim.🙂

lehna
26. máj 2008

zrovna jsem kukla do alba, téééda ty mášvelký pupík. Jak se to nosí? 🙂

montinka
26. máj 2008

no veru obrovsky.😀 hm no mne akosi normalne nevadi mi neviem aj znami hovoria ze sa im lubi ze mam normalnu chodzu ako som aj mala a ze zo zadu by ani nepovedali ze som tehu. nooo sice strihanie nechtov na nohach alebo obuvanie ponoziek nooo to mi uz ide tazsie ale este zvladam.😀

lehna
26. máj 2008

tak to je fajn, že se cítíš dobře🙂. No ty ponožky si teda dovedu představit. To musí být záhul 😀 . Nehty na nohách mi bude stříhat manžel 😀 😀

montinka
26. máj 2008

hm ja si ich striham vo vani v tureckom sede.😀 prepac ale bola tu navsteva nemohla som skor odpisat

lehna
26. máj 2008

V pohodě,já mezitím pracuju, ale za chvíli odcházím. Ještě musím povysávat v kanclu a jdu. No za půl hodiny.

montinka
26. máj 2008

hm aj ja by som mala dom apozametat ale moc sa mi nechce.😀 ale davaj pozor pri vysavani

lehna
26. máj 2008

na co mám dávat pozor? To by se nemělo?? my tu v práci máme navíc takový vergl starý těžký☹. Doma to nechávám aspoň manžovi.

montinka
26. máj 2008

nooo ved to nedvihaj nic tazke!!!

lehna
26. máj 2008

tak už mám kousek vysátý, zbytek zítra. Prdím na to, se s tím nebudu tahat. Ještě to tu nikdo neví, takže je to vysávání pořád na mě

montinka
26. máj 2008

hm tak to niekomu povedz a ty rob lahsie veci.vies pre istotu

lehna
26. máj 2008

chci to říct až budu mít jistotu, Je to teprve úplný začátek a dr nám to moc ještě nepotvrdila. Takže čekám do příštího čtvrtka jestli ta tečka porostla. a vezme krev.

Tak já pádím domů. Měj se hezky a zítra třeba papááá🙂

montinka
26. máj 2008

no dobre ale dovtedy upratuj opatrne hm? 😉 tak ahoj a pekny zvysok dna

terina25
26. máj 2008

ahojte baby,
tak sa hlásim znovu.Urobila som si aj druhý test a sú tam opäť dve čiarky,ale tá druhá je strašne slabá.Tak neviem...Počkám ešte do konca týždňa a potom si spravím ešte jeden.

montinka
26. máj 2008

hm teri asi este nemas moc vysoku hladinu toho tehu hormonu. ale ked su dve aj ked ta druha slaba pravdepodobne tam stuplicek uz je.😀 takze gratulujem a na konci tyzdna sa ozvi

lehna
26. máj 2008

čáu holkýý, hlásím se na chvíli z domova🙂
teri, podívej se na moje čárky, ty byly taky hodně slabé minulý týden🙂 a tento dost silné 😵 a dej je taky do albíčkka 😵

montinka
26. máj 2008

teda lehna ty si si tych testov dost urobila.😀 ale tak aspon mas istotu a ako ta druha ciarka pekne silnela 🙂

adulkababulka
26. máj 2008

ahojte baby, tak ja som tiez prisla z prace domov a hned urobila dalsi test. je pozitivny 😉 i ked ta jedna ciarka je stale trosku slabsia... je asi tak silna ako ma lehna na teste z 19.5 Este otestujem zajtra rano z prveho mocu, mozno tam bude viac toho hormonu nahromadeneho, tak mozno bude / silnejsia.....no, a zajtra poobede idem k doktorke 🙂 dnes sa mi akosi toci hlava, tak dufam ze to je ok. som si na chvylku lahla 🙂

baby, vsetkym nam gratulujem a drzim palce! 😀

lucka2601
26. máj 2008

ahojte dievcata ja som v 7tt uz nam bije aj srdiecko bolo to vydiet an ult. ma asi 10mm myslite ze ta velkost vyhovuje?obcas ma pobolieva v podbrusku ale nic hrozne ale aj tak mam strach dr. mi na to nepovedal nic nespinim zatial a dufam ze ani nebudem ale nebyva mi zle iba ma obcas napne alebo tak a mam hroznu chut stale jest uz ani nevladzem ale mam chut v praci mi povedali ze som pribrala ale ved to je este len 7tt co to bude ak to bude 32tt.a ked sa mi chce curkat tak potom ma tak zacne tlacit dolu a aj pobolievat ale tak jemne nie silno a musim hned utekat aj ked som vonku nemozem to dlho drzat.

adulkababulka
26. máj 2008

lucka2601 - prave mam pred sebou knihu o matke a dietati a tam pisu ze v 7 tt je babatko velke asi 1,2 cm, takze to mas akurat 🙂 si myslim... Lucka a kedy si bola prvy krat u lekara? mne ms meska len 4 dni a uz zajtra sa k lekarke chystam, mam totiz stale ms priznaky tak sa bojim ze co sa to deje... tiez ked idem curat tak ma to trosku boli, akokeby som bola prechladnuta, ale neboli to tak vela, ale trosku boli.... mas to tiez tak podobne?

montinka
26. máj 2008

no luci to podbrusko ta pobolieva asi preto ze sa ti to vnutro roztahuje. ale kym nekrvacas alebo nespinis tak je to v pohode. babule gratulujem vam k drobcekom.🙂 luci tusi mozes pozriet vahu aj dlzku baba ale zacina to az osmym tyzdnom: http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli... ale myslim ze to tvoje ma dobru dlzku ved keby nie uz by ti doki nieco povedal

lucka2601
26. máj 2008

Montinka tak dakujem velmi pekne.

montinka
26. máj 2008

nemas za co. na tej stranke je vsetko je super 🙂

montinka
26. máj 2008

noidem ja uz babule z netu tak ahojte a dobru noc potom neskor

mirus30
30. máj 2008

Ahojte vsetky tehulky. Najprv chcem vsetkym snazilkam, ktore sa stali ( tak ako ja 😀 ) tehulkami. Vsetkym drzim palce.
Ja som teraz v 6 + 4tt, zatial mam potvrdene tehu z krvi od doktorky a na dalsiu kontrolu idem 12. juna, a potom uz hadam ma posle aj na ultrzvuk....uz sa neviem dockat, kedy uvidim maly hrastek v mojom brusku 🙂
Ja sa citim absolutne dobre, az na citlive prsia a na unavu a malatnost, zatial ziadna ranna nevolnost. A jedla by som od rana do vecera 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre