Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

malaskoricka
10. júl 2008

bershi na zac. tehu si tym preslo isto viacero tehuliek a teraz je vsetko ok neboj bude aj u teba🙂

bershka
10. júl 2008

smardik: no ja som bola v 5+5tt na tej pohotovosti a tam nebolo nič. bol to teda 6. týždeń a bol tam len vačok a žlté teliesko

smardik
10. júl 2008

doktoři říkají a i na netu je že srdíčko jde vidět tak mezi 6-7týdnem 🙂, neboj bude to dobrý ona chvílli trvá než se z těch bunek udělá človíček ze srdíčkem 🙂

sisa29
11. júl 2008

ahoj ja som v 8 tyzdni stale zvraciam a nechuti mi jest.bola som minuly tyzden na ultrazvuku a srdiecko nam uz bilo.teraz idem az o necele 2 tyzdne na prvu poradnu.aj mna dost pobolieva podbrusko ale to je vraj normalne.ja uz mam jednu 3 rocnu dcerku ale s predchadzajuceho tehotenstva si toho moc nepametam takze teraz vsetko prezivam.

aanda
11. júl 2008

Bershka: Ahoj,som tu prvy krat na tomto fore.Citam tvoje prispevky.Ja som v 9-10tt.Doteraz som mala vytok,ale bol vzdy biely,alebo zlty. Od min.nedele som ho mala tak dost zlty.Vcera poobede som mala taky tmavo zlty,az do hneda a dnes som mala zasa po malej toalete taky hnedy - iba taky fliacik na nohavickach.Moj gynekolog ma dovolenku,tak som volala k tomu,co ho zastupuje,ale ten bol len do 12,00. Teraz neviem, co to moze byt a co s tym mam robit. dost sa bojim. v pondelok som objednana na sono, tak dufam, ze sa to nebude objavovat....

aanda
11. júl 2008

malaskoricka: vidim, ze si odpisovala bershi. Mas s tym prosim ta nejake skusenosti? ak ano, daj vediet.Pomohlo by mi to,aby som namala taky strach.... Som prvy krat tehulka,velmi sa z toho tesim...a neviem, co a ako. diky

bianus
11. júl 2008

ahoj aanda, pisem tu prvy krat.. ten HNEDY vytok neber na lahku vahu..... radim ti chod este dnes na pohotovost, necakaj do pondelka... 😖 moze to byt hocico a moze to byt aj nieco vazne... mali by ti predpisat DUPHASTON. po týchto tabletach prestanes spinit - myslim tym hnedy vytok. samoska potom v pondelok chod na sono. ja mam zlu skusenost.

aanda
11. júl 2008

aku mas skusenost,ak smiem vediet?

bianus
11. júl 2008

nechcem ta strasit... ☹ ja som v 11.tt zacala slabo spinit - hnedy vytok. okamzite som isla k lekarovi a ten mi bohuzial povedal, ze dieta je uz dva tyzde mrtve. bol to zamlknuty potrat ☹ neuvedomovala som si, ale prestavalo mi byt zle, citila som dobre... a to bol prejav odumretia plodu. pretoze dieta uz odo mna nic neziadalo 😔 . preto ti hovorim, aby si sla na pohotovost. nech ta pozru. drzim palce. Neboj ten tvoj vytok vobec nemusi vestit zlu spravu... 😉 verim tomu, ze budete OK 😉 drzim palce a budem na teba mysliet.

aanda
11. júl 2008

to mi je luto,ze si mala taku skusenost....ozvem sa,co a ako... musim mysliet pozitivne... ved som citala,ze ine baby mali spinenie a dopadlo to dobre...tak verim,ze to bude aj moj pripad. drzkaj mi palceky..

malaskoricka
11. júl 2008

ahojte...

anda osobnu skusenost nemam...ja len co viem zo skusenosti inych..

sisa29
12. júl 2008

aanda bola si na tej pohotovosti?co ti povedali????

aanda
14. júl 2008

Ahojte. Na pohotovosti, aj dnes rano u lekara (-bola som objednana na kontrolny ultrazvuk, lebo ked som bola pred dvoma tyzdnami,tak sa mu zdal plod malicky-) mi povedali to iste. plod nerastie, ukonci sa to zakrokom... t.j.missed abortion... ☹

bianus
14. júl 2008

ahoj aanda, tak som na teba myslela... ☹ je mi to strasne luto ..... ☹ viem ako sa citis 😢 mne pomohol najviac moj manzel, keby nie jeho tak sa asi zblaznim, par dni po zakroku som boli spolu doma 😒 drzim palce a nabuduce to urcite vyjde, uvidis, neboj.... 😉 skus sa potom niecim zamestnat, aj to mi pomohlo, ale bola placliva ... 😢 😢 tak sa maj, pa

bershka
14. júl 2008

aanda: ahoj, to mi je ľúto čo sa stalo. na tej pohotovosti som bola. špiniť som trochu prestala, ale dnes mi dr. povedal, že ešte predsa tam niečo je. srdiečko bilo ako zvon, tak sa strašne teším

aanda
14. júl 2008

bianus:diky,ze si na mna myslela. Veru aj mne je to velmi luto, nie je to prijemne... Ale zasa sa snazim nebyt velmi smutna.I ked rano a vecer mi je stale do placu. Dnes som aj v noci bola hore a som plakala...Manzel je zlaty,aj jemu to je luto,tak obcas aj jemu vypadne slzicka ☹ Ako to tak pocuval okolo seba, tak je to dnes velmi caste...

aanda
14. júl 2008

bershka: drzkam palceky...rada pocujem,ze tvojmu drobacikovi bilo srdiecko... napis,co a ako dalej.... uprimne Vam zelam,aby ste boli OK... my sme si s manzelom povedali, ze budeme skusat dalej.... tak mozno sa neskor ozvem s radostnymi novinkami....

baskaj
14. júl 2008

aanda: aj mne je to veľmi ľúto! ☹ aj nám sa to stalo, keď som bola v 8tt. Bolelo to veľmi, aj som si to veru preplakala. ale teraz už aspoň vieme, že nás niekto už čaká v nebi 😉
a teraz som znovu tehu. síce až po pol roku, ale to preto, že sme to potom ešte museli odložiť kôli mojej škole. a vyšlo nám to hneď na prvý šup. 😀 (ináč, po MA by sa malo počkať min 3 mesice, kým sa telo ženy znovu dá do poriadku) tak veríme, že tentokrát to už úspešne dotiahneme až k pôrodu...
budeme vám do budúcna silno držať palce!

baskaj
14. júl 2008

a ešte ťa povzbudím tým, čím aj iní povzbudzovali nás: "Aspoň viete, že ako pár ste plodní!"

aanda
15. júl 2008

baskaj: dakujem za pekne slova. Je to veru neprijemna skusenost. ☹
Nam sa podarilo hned na prvy krat ako sme zacali "pracovat" na babatku. takze to tak aj beriem,ze mozeme otehotniet... a ja stale nekrvacam,takze moje telo v pohode udrzi tehotenstvo... 🙂
Citala som o tom,ze je dobre pockat 3mesiace aby sa obnovila maternica, ale aj to som citala, ze v podstate to telo sa obnovi hned a cakat netreba...
Ja som menila lekara... ked som isla prvy krat k lekarovi s velkou novinou, tak mi povedal,ze chcem byt "nasilu tehotna", tak som hned znemila lekara.
Tento novy lekar je uplne iny, fakt som rada -aj napriek tomu,ze mi oznamil smutnu spravu- ze som zmenila. Bol velmi pohodovy, aj som sa trochu rozplakala, ale on bol kludny, povedal, nech si sadnem a porozpravali sme sa co ma caka atd...
Velmi mi pomaha moj manzelik, za co som mu velmi vdacka - je velmi pozorny a ked mam slabu chvilku,tak ma utisuje...

aanda
15. júl 2008

baskaj: este chcem dodat... drkam vam palceky...

baskaj
15. júl 2008

ďakujeme, aanda.
dobrý lekár je veľmi dôležtý. aj ja mám perfektného. no tá moja vtedajšia nešťastná udaosť sa aj tak riešila iba na pohotovosti, bo to tak vyšlo. ale aj tam boli mlí.
ináč, aj ja som mala pocit, že po 1.menzese som bola úplne oki, a aj doktor mi to potvrdil. a zase v nejakom odbornom článku som čítala, že lekárka radila čakať 6 mesicov (a sex až po 3och mesiacoch 😲) ale myslím, že to, síce možno pre istotu, ale dosť prehnala. a viem, že niektorí otehotneli už po 1. mesiaci. takže nech sa vám čím skôr zadarí!

aanda
15. júl 2008

baskaj: hmm.. asi je to individualne... uvidim, ako to pojde. V piatok ma caka ten zakrok,toho sa bojim... A uvidime co a ako... urcite budeme na tom pracovat hned ako budem fit... 😎

baskaj
15. júl 2008

zákroku sa vážne nemusíš báť. oni ťa uspia (lebo to je ináč vraj veľmi bolestivé). ja som hneď po druhom nádychu totálne o sebe prestala vedieť. a uspatá som bola asi tak hodinku alebo hodinku a pol.
a keď sa potom zobudíš, nebudeš nič cítiť. mňa akurát po zobudení bolelo brucho ako pri MS, tak som to hneď povedala sestričke a oni mi do infúzky niečo pichli a bolo dobre.
chápem, že máš obavy a napätie z toho aké to bude, ale naozaj sa vôbec nemusíš báť! budem na teba myslieť...

aanda
15. júl 2008

baskaj: hmmm... to som rada, ze to aspon neboli. ze ma uspia,som vedela,som sa pytala lekara... horsie je asi sa s tym vyrovnat psychicky... ale na tychto strankach vidim, ze je vela takychto pripadov...
este raz dakujem za povzbudenie.

komisakpd
8. aug 2008

ahojte baby, tak kedze nas tam zrusili presunieme sa.....

petralm
9. aug 2008

ahojte baby ja som v 6 tyzdi a celkom rada by som sa k Vam pridala a vymienala skusenosti... 😎

iwu
10. aug 2008

ahoj kočeny, jsem tu nová, 10 - no už skoro 11.tt. Chtěla jsem se s váma poradit, jak to děláte se cvičením?? Mě dr. řekl, že v prvním trimestru raději necvičit, ale vzhledem k mým aktivitám předtím jsem za chvíli začla býti nervozní, že se vůbec nehýbu🙂...tak už jsem naskočila na crosstrainer a cvičím aspoň s gumičkou... 😎 jak jste na tom vy???

bianus
10. aug 2008

ahoj iwu, ja by som na tvojom mieste necvicila. prvy trimester je rizikovy. kasli na to , ze TY chces cvicit.. mysli v prvom rade na malicke 😉 babo teraz rastie a potrebuje pokoj 😉 cvicit mozes, ale az v druhom trimestri. ja napriklad chcem ist na brusne tance pre tehotne. ja zacinam 8 tyzden a prvom rade myslim na babo. pa

iwu
10. aug 2008

bianus, diky za odpoved. samo myslim prvne na baby, ale co kdyz se stanu uuuuplne nepohyblivou? a prece cim vetsi bricho bude, tim min se budu moct hybat, ne??safra, jsi me uplne vystrasila... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre