Dávkovanie kyseliny listovej

puma6969
30. jan 2019

Dobrý deň prosím akú dávku kyseliny Vám odporučili vaši lekári v prvom trimestri?Ďakujem za info

seva22
30. jan 2019

Ziadnu,odporucila mi uzivat este pred otehotnenim,zalezi od balenia ktore si kupis v lekarni,na kazdom je napisane aj davkovanie,ja som mala tusim od jamiesona a tam stacilo jednu tabletu denne...potom v 1.trimestri som si kupila mamavit a v nom bola aj KL

6myska
30. jan 2019

mne Femibion 1, ten som brala už aj dva mesiace pred otehotnením a beriem do konca 1. trim.

simonkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivapivarciova
30. jan 2019

Ahojte. Ako rýchlo sa vám podarilo otehotnieť po druhom tehotenstve? Chcela by som tretie. Ďakujem za odpoveď

puma6969
autor
30. jan 2019

Dávkovanie som sa snažila vyčítať,len to bolo úplne individuálne.. obsah na balíku je iba 10mg na jednu tabletku, takže mám dojem,že ta jedna, ktorú som brala denne bolo zbytočne

simonkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elem227
30. jan 2019

@puma6969 ja beriem zatiaľ 400mg čo mi odporučil doktor

puma6969
autor
31. jan 2019
simonkaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puma6969
autor
31. jan 2019

@simonkaba nie nepovedal..to v tom pribalovom som citala.Najhorsie je,že sa neviem dovolať gynekologovi a som v zahranici,kde sa k tomu nevedeli vyjadriť

sovica
31. jan 2019

@puma6969 Určite Vám stačí 1 tableta denne. Dokonca sa odporúča aj menej. Takže viac ako jednu neužívajte, aby ste sa nepredávkovali. Pozor - netreba si mýliť µg a mg. Ako napísala elem227, že užíva 400 mg. Podľa Mňa to bude 400 µg a to je teda sakra veľký rozdiel.

elem227
31. jan 2019

@sovica máš pravdu teraz ako som sa pozrela na tabletky tak je tam že 400 mcg

sovica
31. jan 2019

@elem227 V pohode 😉, tiež som to v minulosti nejak neriešila, ale ako chodím dávať predpisovať lieky mamke, tak si na to dávam už pozor. Stalo sa, že sestrička napísala na recept vyššiu dávku, ako mala mamka od lekára v kartotéke, alebo si pomýlili krabičky v lekárni.

puma6969
autor
1. feb 2019

@sovica ďakujem veľmi pekne to má nenapadlo,lebo všade bolo písané o 400mg aj viac tak mi to nešlo do hlavy,koľko tých tabletiek by som mala brat..čoskoro budem mať 1 trimester za sebou,tabletky si už nemám kde kúpiť,tak snáď nič nepokazim

adka6666
1. feb 2019

@puma6969 mám tiež túto kyselinu listovú a doktor mi povedal, že 2 tabletky denne 🙂

janulla1
1. feb 2019

@puma6969 aj mne ich predpísal lekár presne túto a kázal mi brat jednu ráno a jednu večer

sovica
1. feb 2019

adka6666 a janulla1 Tiež som pred 14 rokmi užívala túto kys. listovú, ale jednu tabletu denne. Dve na deň sa mi zdá veľmi veľa, ak je v jednej tablete naozaj 10mg, ako je na krabičke uvedené. Teraz, keď čítam, aká je odporúčaná dávka pre tehotné ženy (400µg - 800µg), tak neviem, či by som to neužívala aj obdeň. Na googli nájdete veľa článkov, odprúčané dávky aj výpočet mg na µg.

elem227
1. feb 2019

@sovica máš pravdu je to veľa, ja by som to užívala obdeň ako hovoríš

puma6969
autor
4. feb 2019

Ďakujem Vám všetkým 😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre