Doktor nevidí akciu srdiečka v 6 týždni

zabka55
2. feb 2013

Ahojte som maminka synčeka..musím povedať, že naozaj vymodleného....Prvý krát som otehotnela veľmi mladá a 28 týždni prišiel potrat...bolo to strašné a trpela tým celá moja rodina...o druhom potrate nevedel celkom nikto, nakolko som potratila úplne v rannom štádiu a to som len cítila, že som tehotná, ale dr. nič nevidel, potom mi len po telefone oznámil, áno boli ste tehotná, ale potratili ste. Potom prišlo tretie tehotenstvo, pichala som si injekcie a dávala som si tabletky pre udržanie tehotenstva, našťastie sa skončil výborne a mám nádherného synčeka. Keď som porodila, tak ako prvé som sa musela manželovi zdôveriť, že som bola tehotná a nechcela som ho znovu raniť, tak preto mu to hovorím až ked máme synčeka na svete. Tak strašne ma to celé tehotenstvo trápilo, tak veľmi som sa chcela niekomu zdôveriť...teraz som zostala znovu tehotná, zistila som to naozaj v začiatkoch a myslela som si, že ked máme už jedno dieťako, tak že tentokrát tiež dopadne tehotenstvo dobre...no žial..neviem či to tak bude..začala som trošku krvácať, tak som hned bežala k dr., ten mi povedal, že tehotenstvo vyzerá na 6 týždeň ale že nevidí akciu srdiečka....teraz mi stekajú slzy po tvári a bojím sa toho čo bude...čo mi povie dr. ale modlím sa, aby všetko dobre dopadlo. Stále si kladiem otázku prečo?prečo práve ja? kde som spravila chybu?bojím sa, tak strašne sa bojím ☹ ☹ ☹ ☹ , čo teraz budem robiť...mám síce synčeka ale túžba mať dalšie dieťatko je tak veľmi silná ale zároveň sa bojím čo ma bude čakať ak mi povie, že je to iba anjelik.....

vendullka
4. feb 2013

@zabka55 Určitě bych ještě vydržela, i malá šance je pořád šance!!! A ty jejich měření také vůbec nemusí odpovídat a může být mladší. Drž se!!!

vendullka
4. feb 2013

@fuska Pokud na to jde někdo moc rychle, tak bohužel jde:(

fuska
4. feb 2013

@vendullka Ja sama som mala termin porodu podla MS o dva tyzdne skor, ako som si ho sama vypocitala podla styku. Kebyze mi lekar povie, ze tam nevidi srdiecko a v x-tom tyzdni by uz malo byt vidiet, isto by som pockala.

zabka55
autor
4. feb 2013

@elzu nestrácam ako som písala hore, stále dúfam a verím, že tentokrát budem mať Adelku...dokedy sama spontánne nepotratím, tak to bábo zo mňa nedostanú....
@fuska ved toho by som sa aj ja bála a preto určite počkám...

asaka
4. feb 2013

@zabka55 a od minule embryo vyrostlo? ja myslim ze ejste vůbec nic není ztraceno!!!!

elzu
4. feb 2013

@asaka Není, protože pokud ti nedělali folikulometrii,aby zjistili, kdy přesně vuluješ, nebo pokud jsi nebyla na umělém oplodnění, tka se vůbec neví, kdy přesně k oplodnění došlo, tudíž se ani přesně nedá určit, v jakém jsi týdnu...je to vždy plus mínus 🙂 takže věříme a doufáme s tebou a těšíme se na radostnou zprávu!!! 🙂

fenrirr
4. feb 2013

@fuska Mě se dneska také zdálo, že to nějaký vývoj od minule mělo, vyrostlo to o kousíček, ráno také říkal, že ještě počkáme do čtvrtka, ale když se dozvěděl to HCG, tak říkal, že už tomu moc šancí nedává a že se nemám zbytečně trápit. Tak já fakt nevím, zase si říkám, že oni si v nemocnici udělají také ještě ultrazvuk, tak třeba budou mít ještě jiný názor než můj doktor....pořád tomu také tak nějak dávám naději.

nastasyk
4. feb 2013

@zabka55 Ja som bola na 1.utz v 8. tyzdni a srdiecko nebilo. A zaciatku 9. tyzdna bilo ako zvon. Tak velmi drzim palce!

fenrirr
4. feb 2013

@zabka55 To oni právě vůbec nevědí, protože poslední menstruaci jsem měla v půlce listopadu, ale ještě 4. ledna jsem měla negativní tt. První pozitivní test jsem měla 10. ledna, pak když o týden později neviděl nic v děloze, tak mě poslal do nemomcnice na laparoskopii, při které zjistili, že to co si doktor myslel, že je mimoděložní těhotenství, tak se nakonec ukázalo jako žluté tělísko, takže nic neudělali, zašili dirky a poslali mě domu. Další týden doktor viděl dutinku, psal 5+0, týden na to 5+5, necelý týden na to 6 a teď po týdnu 6+1☹...a už mě posílá do nemocnice. Nechci další kyretáž, další čekání na menstruaci... (a to při té první kyretáži jsem čekala 6 týdnů, kdy mi bylo zle a pak jsem musela znovu, protože tam něco nechali), už jsem z toho úplně na nervy, ale máš pravdu, že stalé ještě někde v podvědomí čekám na zázrak. Tak se také drž a určitě dej vědět, jak to dopadlo. Asi už jsem se ztratila, ale kdy jdeš na další kontrolu?

fenrirr
4. feb 2013

@nastasyk Děkuji za povzbuzení, nezbývá než věřit.

zabka55
autor
4. feb 2013

@fenrirr teraz idem o týždeň...tak uvidím čo a ako...teraz má cca 8,5mm a uvidm, že či narástlo za ten týždeň a na tvojom mieste by som sa tiež nevzdávala, dokedy nemáš žiadne problémy....ja si to v sebe nechám tak dlho ako bude možné..dokedy by som nemala aj sama zdrav. problémy...

evaviki
4. feb 2013

Tiez si myslim, ze by ste mali pockat.. U mna nic nevideli, povodne tvrdili, ze som potratila, pak ze je to mimomaternicove a hnali ma na laparoskopiu, co som odmietla.. Z nemocnice som odisla na reverz, za dva dni sa ukazalo miminko, pak za ccatytyzden-dva srdiecko..

evaviki
4. feb 2013

@fenrirr ja som mala tak nizke hcg, ze mi povedali (citujem sestricku) " no nejaka tehotnost tam je".. Nestupalo tak ako malo, hcg sa ma cca kazde dva dni zdvojnasobit, u mna sa zdvojnasobilo za tyzden.. Chod sama na hcg, ak rastie, tak este cakaj..

petri22
4. feb 2013

a
@zabka55 a ty vieš presne kedy si otehotnela? 6tt je podľa poslednej menštruácie? mala si pravideľnú menštruáciu? je tam viac faktorov, ktoré ovplyvňujú kedy je srdiečko vidieť. držím palce, aby to dobre dopadlo🙂

veronkarisko
4. feb 2013

z toho si nič nerob...mne tiež povedal že to tam nevidí a že asi aj potratím...a neviem čo všetko mi ešte nahovoril a teraz sa na mna usmieva 4,5 mesačný 7,5kilový krpec 😉 , a mala som len zle vyrátané dni...držím palce a neboj nič 🙂

vendullka
4. feb 2013

@veronkarisko To mě ještě dr. při prvním těhotenství ani UZ nedělal, jen mi prohmatal břicho a řekl, že těhotná nejsem (měla jsem 3 pozit. testy) a dá mi vyvolávačku na MS. Tu jsem si píchnout nenechala a s pláčem odjela domů. Za dva dny jsem šla k jinému dr. a ten mi potvrdil že těhotná jsem.

fenrirr
4. feb 2013

@vendullka No já jsem si vyvolávačku píchnout nechala, protože jsem neměla menzes už skoro dva měsíce (v tu dobu byl ale tt negativní) a doktorka říkala, že pokud jsem těhotná, tak to naopak těhotenství prospěje.

romantika
4. feb 2013

@zabka55
jestli ti pomuze tak ja mela gestacni vacek az 6+3 srdicko az za 14 dni a dle vypoctu tehu o 5 dni mladsi cili 7+5srdicko. zbytecne te strasi, vacek tam je? Moje gynda rikala ze mimodelozni praska 9tt tak se bude cekat, ze vsichni starsi dr. ji ucili ze cekani nikoho nezabije a miminko se casto jako u mne objevilo na posledni chvili. to je dnesni doba, kazdy specha a pak se casto prijde kyretazi o miminko driv nez se stacilo vzpamatovat.

vendullka
4. feb 2013

@fenrirr Jj, já jen že i tací jsou, že soudí i bez UZ...

sharmana
4. feb 2013

@zabka55 už som ti písala, ale môj dr tiež nevidel nič, až v 8tt mi videli v nemocnici plod a aj akciu srdiečka, takže môže to tak kludne byť.... ale ak by chcel vedieť tvoj dr, či tehu postupuje, mal ta poslať na HCG.. ak ti bude stúpať, tak je to ok... 🙂
v 5tt ešte nemusí byť vôbec nič vidieť... moja malá bola tiež Coperfield 😀

beja74
5. feb 2013

@zabka55
ak to uz nie je tvoj prvy pripad, tak by si si mozno mala vyziadat krvne testy na trombofiliu alebo antifosfolipidovy syndrom. Je to problem so zrazanlivostou kvri, moze byt, ze je plod malo vyzivovany a preto odumiera.....

zabka55
autor
5. feb 2013

@beja74 ved ja som hned od začiatku bola na fraxiparíne a ešte aj teraz mám spravené krvné testy a bola som na hematologii...tam mi nič nezistili, len teda mi povedali, že nieje to tromfobilný stav ale nakolko som brala fraxiparin a pomohol mi dotiahnúť tehotenstvo do konca, tak že aj teraz mi ho dajú, ale mám si ho začať pichať až ked určite budem mať potvrdené tehu...čo zatial nieje ☹

gabika7706
5. feb 2013

@zabka55 drzim palce, urcite treba pockat aspon do 8.tyzdna, mna chcel dr po krvacani (dost silnom) v nemocnici cistit, lebo tam uz nic nie je...(nedovolila som) a to "nic" mi tu teraz beha zdrave po byte a ma 3 roky. Pevne verim, ze aj u vas to tak bude, ze len nevidno tak skoro akciu srdiecka.

zabka55
autor
5. feb 2013

@petri22 no bolo to okolo 2 -9 januára...termín samozrejme vypočítal podľa poslednej menštruácie a ked som mu povedala, že ved nech to ráta odvtedy, tak povedal, že plod má 8,5mm a že to vyzerá na 6-7 týždeň..tak fakt neviem

zabka55
autor
5. feb 2013

@gabika7706 ďakujem, určite počkám...to jedine môžem zatial spraviť

fenrirr
5. feb 2013

@romantika No já jsem na laparoskopii bohužel byla☹. Doktoři nechtěli čekat, takže se bojím, že už v začátku něco pokazili narkozou a analgetikama.....a úplně zbytečně. Nechápu, že s dnešní technikou mě hnali zbytečně v těhotenství na operaci.

tuflik9
5. feb 2013

Holky je mi to moc líto co prožíváte. Ale já z mé zkušenosti, mohu říct, že niní nic ztraceno, já u obou holčiček vždy začala krváce od 6tt, vždycky mi doktor napsal duphaston, tím se to zastavilo, ale jakmile jsem ho vysadila, zase to začlo. Taky sem si říkala, že prostě tímto způsobem nemůžu mimi donosit, ale vždy v 12tt, krvácení přestalo a ted mám dvě zdravé holčičky 4roky a druhá 5měsíců. Srdíčka byla u obou vidět až v 8 týdnu. Tak doufám, že se u vás ještě ukáží. Držím palce 😉

fenrirr
5. feb 2013

Děkuji moc, měla jsem si jet dnes pro papíry do nemocnice, tak mu jdu zavolat, že ještě počkám.

romantika
5. feb 2013

@fenrirr a proc si byla na laparoskopii? ja jsem taky krvacela do cca 10 tydne, brala jsem utrogestan na zklidneni delohy a cekalo se. V prvnim trimestru se rika, ze je to bud a nebo, ze pokud to nema byt tak si to telo rozhodne samo, nebo zabojuje. takze obvykle i leky a tak jsou brane z nadhledem. u prvniho jsem cele tehu brala leky ktere jsou taky s otaznikem a vse ok. Priroda je mocna, tim ze se dnes vse honi se do toho zbytecne casto zasahuje. v 6 tydnu nemit srdicko neni nic nenormalniho

konnysek
5. feb 2013

Ja dnes byla take u Dr. na prohlidce a zatim neni akce srdicka videt..v patek jdu tedy do nemocnice na lepsi ultrazvuk a myslim si ze to je jen nekvalitnim sono u me Dr..a verim ze bude vse v poradku..musis miminku verit :-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre