Duphaston a riziko potratu v 5 týždni tehotenstva

ni_pe
23. sep 2011

Baby, uz dlhsie asi vyse tyzdna mam bolesti, ako keby som mala dostat menzes, ale este vacsie. Dnes som si urobila test a bol pozitivny, to je to super, ale isla som ku gynekologovi kvoli tym bolestiam, povedal mi, ze som v 5 tt, ale mam riziko potratu.... A babo vidiet nebolo, len plodovy vacok, je to normalne v 5tt, ze neni vidiet babo??? Lekar mi dal DUPHASTON a zakazal sex. Mate niektora s niecim takym skusenost? velmi sa bojim o babatko.... prosim poradte mi..... dakujem

ni_pe
autor
5. okt 2011

@nena13 juj takze ty ides piatok? ja vo stvrtok, mala by som byt teraz v 7mom tyzdni, takze da pan Boh a bude to ok, ale mam taky citak, ze ak bude vse OK, ze to bude chlapcek.... 🙂 nas sen je dievcatko, ale je mi to jedno, len nech je anjelik zdravy.... Budem ti drzat palceky, nech mas pozitivnu spravu v piatok, budem na teba mysliet.

ni_pe
autor
5. okt 2011

@rybulik ahoj, juj tak sa mate dobre, to je super, ze uz bolo vidno aj bejby 🙂 drzim palceky, nech ste stale v poriadke a je to stale len a len lepsie .... no mne po Duphastone prestali bolesti, kt. boli spociatku uplne priserne, za posledne teraz tri dni sa to zlepsilo aj o 90%, normalne sa az bojim, ze ma nic neboli.... Spinenie nemam nastastie, len vytok, ale vraj je normalny, tak uvidime. Zajtra budem mudrejsia, dam vediet.

nena13
5. okt 2011

@ni_pe Takže zajtra na Teba myslím....Ja mám jemne bolesti ,niekedy žiadne a dnes sa pridal aj výtok,ale žltý,to by asi malo byť ok....v piatok sa všetko rozhodne....uf ale sa bojím,asi aj ty ....moc moc budem na teba myslieť

nena13
6. okt 2011

@ni_pe No ....ako si dopadla, mám troku o Teba strach, kedže nepíšeš....

ni_pe
autor
6. okt 2011

@nena13 ajoooj 🙂 az teraz som sa dostala k netu 🙂 vsetko je OK, malinke ma 5 mm a mame uz aj srdiecko, videla som ho ako sa mihotalo 🙂 krasne babo ..... najkrajsie 🙂 som v 6+4 tt, strbinka na maternici sa velmi zmensila, ale este tam je, takze este beriem Duphaston, ale dal mu Dr. uz aj knizku, tak pevne verim a modlim sa, aby bolo vsetko OK. Zajtra ti strasne silno drzim palceky, aby si dosla s rovnakou pozitivnou spravou.

nena13
6. okt 2011

@ni_pe jeeej,ale sa teším že ste v poriadku....suuuper,musí to byť krásny pocit....Ja sa strašne na zajtra bojím,najhoršie je ,že ma už nebolia tak prsia ako pred 2 dnami-nemáš s tým skúsenosť-dosť sa bojím

ni_pe
autor
6. okt 2011

@nena13 su baby, ktore nebolia vobec, moja kamaratka je v 7mom mesiaci a boleli ju len chvilku a prestali, man tiez zo zaciatku velmi boleli, teraz ma bolia, ale uz nie az tak, skor by som povedala, ze su take pevne, napnute... ale myslim, ze to nehra nejaku rolu... neboj sa, hlavne bud kludna, lebo babo musi citit, ze si v pohode, aj ja som sa bala, ale v okamihu, ako som uvidela to malinke srdiecko, som bola najstastnejsia na svete, uvidis, aj ty budes zajtra taka stastna, o kolkej ides?

nena13
6. okt 2011

@ni_pe Idem ráno 6-7 hodinu.Ďkujem za podporu.Mysli na mna zajtra🙂

ni_pe
autor
6. okt 2011

@nena13 budem silno mocno drzat palce aj na nohach 🙂 a ty hned ako budes moct sadni za net a daj mi vediet... ja budem v robote cely den mat zapateho modrehokonika a cakat na teba 🙂

nena13
7. okt 2011

@ni_pe Ahojkaj,tak vyzerá to,že sme ok-podrástli sme ale srdiečko biť som nevidela,len doktorka ho videla a ževraj ho uvidíme v 8 týždni biť-nie je to neskoro? Može to byť prístrojom?A ešte mi tak čudne hovorila,že tam vidi aj žltkový vak-fakt čudne to povedala-akoby tam už nemal okrem plodíku byť,ale ževraj je to ok,aj sa potešila.Najhoršie je ,že mi našli bielkovinu v moči a niečo hovorila o antibiotikách a tých sa bojím....Nevieš o tom niečo?Takže sa strášne teším,že sme doma a nie niekde zaplakana v nemocnici,len zostal vo mne nadalej ten strach z toho čo ked.....asi sa toho uplne nezbavim...Ja viem pozitívne-len tie bielkoviny-uf

eviq
7. okt 2011

@nena13 8. tt na srdiečko nie je neskoro, zltkovy vak je OK, neboj sa, ma tam byt, postupne ho nahradi placenta, a antibiotika ti urcite daju take, ktore sa v tehu mozu, drz sa 😉

nena13
7. okt 2011

@eviq Soi strašne zlatá,že si ma tak ukľudnila-ma tam byť ten vačok aj ked je tam ten plodík?Určite to je ok?

eviq
7. okt 2011

@nena13 na 100% je to OK, zltkovy vak vyzivuje plodik, ak by tam nebol, vtedy by to bolo zle...no a postupne, ako bude plodik rast sa premeni na placentu 😉 ja uplne chapem, ze mas strach, tiez som bola taka uzkostliva, po skusenostiach, ktore mame...ale zltkoveho vaku sa fakt neboj! 😉

nena13
7. okt 2011

@eviq Ďakujem za podporu🙂Fakt si ma ukľudnila.

ni_pe
autor
7. okt 2011

@nena13 jaj tesim sa s tebou, drzim palceky, zltovy vacok tam musi byt!!!! takze to je super, srdiecko urcite bije, ale ak ma starsi pristroj, tak to nevidi, moj Dr. ma najnovsiu techniku( ved si za nu vzdy aj mastne priplatim) a videli sme srdiecko..... neboj budes ho vidiet, ked malinke trosku narastie, ze to ukaze aj ten jej pristroj..... Co sa tyka mocu, tak neviem, lebo mne nedavali moc na rozbor a ani ho odomna nepytali, uvidim, mne zacnu robit krvne testy o cca 2 tyzden, ale to je bezne.... Antibiotik sa neboj, urcite je to bezna vec a Dr. vie co robi, tak nasadi lieky. Maju svoj zmysel, tak isto ako aj Duphaston, kt. musime brat 🙂

nena13
8. okt 2011

@ni_pe Asi to bude tým prístrojom,má vaginálny,ale slabo bolo vidieť na obrazovke...tak sa len utešujem.Mna tiež objednala za 2 týždne do poradne-ach ten strach za tu dobu(Nejako mi je podozrivo lepšie a začalo mi moc chutuť jesť,ani ma nenaduva.Po tých 2 MA sa človek asi nezbaví strachu nikdy-jaj ale sa na seba hnevám za tieto negatívne myšlienky....

ni_pe
autor
8. okt 2011

@nena13 ja viem ako sa citis, ja som natom tak isto, ale nemozem sa stale ubijat takymi myslienkami, lebo by som sa zblaznila,.... vsetko je v rukach bozich, ostava nam len cakat a starat sa o seba, davat si pozor a tak.... No ja tiez nemam bolesti, len sem-tam take slabucke, ale to je nic... No mne nechuti jest, ale niekedy ma popadne taky strasny hlad, akoby mi nedali tyzden jest, vtedy si musim dat aspon jednu piskotu, alebo nieco a je dobre.... Nechuti mi jest, ale jem, malinke to potrebujem, ale co ozaj neznesiem, tak to je maso a hlavne kuracie, na to nemozem ani pomysliet, lebo ma napina..... Co mozem je zelenina a ovocie, dokonca ani cokoladu, ktoru som predtym jedla tri krat denne, tak ani na tu nemam vobec chut 🙂

rybulik
8. okt 2011

@nena13 Ahoj, chcem ťa len upokojiť, píšeš o bielkovine v moči.
Predovšetkým treba vedieť, že bielk. v moči môže véééľa dôvodov, aj prostejších. Môže to byť spôsobené aj nie celkom správnym odberom moču - treba sa predtým umyť mydlom a teplou vodou a následne odobrať stredný prúd moču, teda odciknúť, potom odobrať a dociknúť zvyšok, inak môže byť bielk. v moči falošne pozitívna. Aj keď moč dlho stojí po odbere a čaká na vyšetrenie. Pretože v našich ambulanciách je ťažké dosiahnuť tieto podmienky, stáva sa to. Predsa ideš na obyč. kontrolu a potom Ti povedia, aby si dala moč. No a kde sa umyješ? Takže tá bielk. v moči môže byť kúsok mazu a tak. Inak to môže znamenať aj močovú infekciu, vtedy by som očakávala v moči aj krv, teploty, bolesti v driekovej oblasti. V moči môžeš zistiť cukor, bielk/hnis, krv, aceton - to je z chemického vyšetrenia moču. Potom sa robí vyšetrenie močového sedimentu, kde sa počíta prítomnosť červených al. bielych krviniek, rôzne valce a tak.
Pokiaľ nemáš pálenie pri cikaní, krvavý moč, teploty, mal by Ti Dr. odobrať aj moč na kultivačné vyšetrenie, či sa tam potvrdí nejaká baktéria a až potom rozmýšľať o ATB. Ale ak sa pre ne rozhodne, iste to budú ATB , ktoré sú v tehu bezpečné a ktoré aj my dávame aj na hnisavý zápal obličiek babám v tehu. Vtedy sa robí aj sono vyšetrenie obličiek, kde sa pozerá, či sú tam nejaké hnisavé ložiská, prípadne, či majú obličky normálny tvar a tak.
Bielk. v moči sa často nájde u dlhoročných diabetikov, u pac. ktorým z rôznych príčin zlyhávajú obličky.
U tehotných je však jedna situácia, kde si na bielk. v moči treba dávať pozor a to je nesora gestoza EPH , preeklampsia, ale vyžaduje sa splnenie prítomnosti opuchov (nohy), vysokého tlaku (nad 140/90), a bielk. v moči . Toto vyžaduje už prísnu a príslušnú liečbu.
Takže záverom, len tak povedať že máme bielk. v moči a dáme ATB , to nie je celkom správne. Treba to dovyšetrovať a prípadne skontrolovať, najmä ak pac. nemá ťažkosti.
Joj, a ešte bielk. v moči môžu mať prechodne a krátkodobo aj zdraví ľudia po extrémnej fyzickej aktivite.
Pekný deň a držím palce na ďalšiu kontrolu, napíš, ako si dopadla.

nena13
8. okt 2011

@rybulik Ďakujeeem-ja som z Teba hotová,ty si mi to tu rozpísala a dala si s tým prácu....Veľmi pekne a zrozumiteľne si mi to napísala a poviem pravdu aj si ma ukľudnila.Nemám žiadne bolesti ,tak dufam,že to bude ok.Občas ma síce bolí v strede chrbta akoby z vnútra-pľuca to nebudú-aj sa na to obač zobudím,ale potom mám istý čas zas pokoj-neviem či by to mohlo súisieť s obličkami-dufam,že nie.Si veľmi zlatá,že si mi to tak pekne opísala-ďakujem ešte raz.A ty ako prežívaš svoje tehotenstvo-pozerám,že si v 10 týždni-pomaličky budeš mať najhoršie za sebou🙂

rybulik
9. okt 2011

@nena13 Ju, bála som sa, čo na to povieš, lebo som sa rozkecala 😉 No, poviem, že snáď môj kvapkajúci nos a bolavé hrdlo sú dosť ďaleko od mojej malej panvy a že snáď sa nič nestane. Inak prekonať virozu v prvom trimestri... , som zvedavá, akú paseku to narobí. Našťastie neteplotujem 😖
Nuž, 24hod denne na vracanie, bolesti bruška, nafúknutá ako teplovzdušný balon , ešte špiním, duphastony do blba, ale odsýpa to. Som trochu v napätí na ďalšiu kontrolu (19.10.), či bude všetko ok, či moj drobček rastie. Vela dievčat som zažila s Missed Ab aj v neskorších týždňoch. Nie som fatalista, ale myslím, že čo sa má stať, sa stane. Tak uvidíme, čo je nachystaná pre mňa. papapa

nena13
9. okt 2011

Držím palčeky,aby si sa čím skôr vyzdravela,základ je,že nemáš horúčky-len tie stavy Ti nezávidím,ale aspoň vieš, že by ste mali byť v poriadku. 🙂

rybulik
18. okt 2011

Juuu, ahojte dievčatá, čoskoro vás tu s duphastonom opustím. Dnes som bola na kontrolnom vyšetrení a poviem, teraz to bol zážitok 🙂 Môj drobček je už veliký, máme rúčky, nôžky a strááášne veľa kopeme a mechríme sa a kotrmelcujeme. Podľa veľkosti to však u nás vyzerá už na 12tt. Takže od pondelka môžem do práce. Asi týždeň už ani nešpiním, ascorutin sme už prestali papať a duphaston pomaly znižujme až prestaneme. Labáky sú výborné. Dostali sme aj tehu knižku, takže už je to naozaj. NAOZAJ! Pomaly pripojíme aj nejaké to foto😀

nena13
22. okt 2011

@rybulik Ahojkaj-ako dopadla kontrola 19.10.?Ako sa cítiš , ešte krvácaš?

nena13
22. okt 2011

@rybulik Jeeeeeeeeeej suuuuuuuuuuuper,prepáč až teraz som si všimla-to je paráda,tak sa s Tebou teším....Konečne ste na tom lepšie...Musí to byť krásny pocit🙂Ja idem teraz v pondelok a mam poriadne nahnane...ako vždy...Strašne som zvedavá či sme ok.Mala by som konečne vidieť biť to srdiečko-juj ,ked si na to pomyslím ,tak ma berie do plaču...Ked konečne prekročím tu hranicu a uvidím tam niečo živé-len dúfam ,že to tak bude,ak ano ,tak to pojdem oznámiť šefke,nech sa môže na to pripraviť,doteraz som sa musela strašne ovládať v práci a premáhať ,aby som zam niekoho neovracala 😀 Teraz to už bude pochopiteľné pokiaľ by som to nevydržala 😀 Držkajte mi palce.
@ni_pe A ty sa máš ako-dlho sme si nepísali-dúfam,že ste tiež v poriadku-ale určite ste...

ni_pe
autor
22. okt 2011

@nena13 ahoj, no dlho som tu neboka a ked tak, len na skok, lebo mam doma muzicka, tak sa mu venujem, kym mi zasa neodide do Nemecka, my sme boli na kontrole a nastastie vsetko OK 🙂 malinke rastie, sme 8+5 tt 🙂 bolo vidno pekne babo 🙂 aky maly cervik s velkou hlavickou 🙂 xixi krasne, cele po mame 😀 11.11.2011 ideme na krvne testy, ten datum sa mi nepaci, ale povodne to mal byt nas svadobny datum, tak snad prinesie statie... 🙂

nena13
23. okt 2011

@ni_pe Tak som veľmi rada,že sa Vám darí a ste ok.Ver,manželíkovo sa treba venovať a zvlášť ,keď je doma tak málo🙂Ja idem v pondelok na prvu poradnu,tak mi držkaj prsty🙂Pa pa

ni_pe
autor
23. okt 2011

@nena13 drzim velmi velmi moc 🙂 ja az v tom novembri 🙂

alibabaa
23. okt 2011

@rybulik ahoj, .. ja sice este necakam babo, ale idem na svoje 1ivf, a doktor mi na predoperacnych povedal ze mam zvysene bielkoviny v moci.. na 1 krizik .. ja som prekonala pred 10 rokmi velmi velky zapal mocakov.. no a tak mi povedal, ze to asi bude chronickeho povodu a ze to mam hlasit vsade kam pridem aby sa vedeli zariadit..
ak by som otehotnela nemalo by to mat nejaky vplyv, ze? zacala som pit urologicky cajik s brusnicami,a sumive 1000 vit. C... snad sa to upravi. nevies este nieco poradit? nemam teda necitim teploty a palenie neviem.. ja uz mozno ani to zaciatocne palenie nevnimam, mozno som si zvykla, kedze som sa 2 roky liecila z toho hnusneho zapalu..

rybulik
23. okt 2011

@alibabaa Ahoj, hm, môže sa stať, že bielkovina v moči ostáva dlhodobo po prekonaných ťažkých zápaloch 😢 , ale či až 10 rokov... ? Dôležité však je, že to tvoja oblička neprepúšťa masívne, ale len 1+. V zásade by si mala byť častejšie sledovaná u nefrológa/ urológa (je to také interdisciplinárne), aj pri plánovaní a aj počas tehotenstva . U Teba si asi zvlášť dajú pozor všetci. Držím palčeky, nech sa IVF zadarí na prvýkrát
🙂
Nám sa tolko nedarilo, že som si už na IVF brúsila zuby aj ja a potom som povedala, že s tým seknem a nebudeme sa už ani snažiť ani skúšať a jednoducho nejdeme tehotnieť ešte tak asi 1 rok a basta! A zrazu...... 😀

alibabaa
23. okt 2011

@rybulik dakujem 🙂 tak asi pojdem zasa raz navstivit svojho urologa 😕
gratulujem .. uz mas aj knizocku som tusim citala.. super 🙂 to je uzasne ze sa podarilo samo 🙂
my uz skusame 5-ty rok. a nepomohli ani insem. , tak sme sa dali na ivf.. dufam, ze vyjde. poznam uz tolko dievcat, ktorym nevyslo, .. ale poznam aj take, ktore cakaju dvojicky.. tak mam z toho take zmiesane pocity...
davaj na seba/vas velky pozor 🙂 a prajem krasne bezproblemove tehotenstvo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre