Duphaston v tehotenstve

iivkaa1
12. okt 2012

Ahojte maminy v utorok som si robila tehu test a vysiel pozitivny, ale predtym som brala Duphaston a teraz mam brat 3xdenne,ale teraz som zistila,ze ho mam len do soboty a na nedelu nie....doktorka tam uz nieje,tak sa chcem spytat ci to moze nejako uskodit ak den nevezmem a v pondelok naklusam po recept. dakujem

evakva
12. okt 2012

@iivkaa1 Ja som brala duphaston 2xdenne az do 20tt. Kludne si daj dnes 2 tabletky, zajtra 2 tabletky a aj v nedelu 2 tabletky.

iivkaa1
autor
12. okt 2012

@evakva dakujem urobim tak 🙂

lucka1987
12. okt 2012

@iivkaa1 tiez som uzivala 2 tabletky denne do 20 tt 😉

lucka1987
12. okt 2012

@iivkaa1 a gratulujem 😉

iivkaa1
autor
12. okt 2012

@lucka1987 dakujem ale som opatrna, minuly rok som v 12tt o jedno prisla...tak este to velmi nehovorim.....

lucka1987
12. okt 2012

@iivkaa1 ja viem, ze si opatrna. aj ja som prisla o babo v 10 tt a po Marekovi v 5 tt , takze viem, ake je to bat sa. no len sa neboj, kludne si daj dve tabletky, a v pondelok sup pre dalsie.. 😉

iivkaa1
autor
12. okt 2012

@lucka1987 tak to bohuzial poznas...ano dam si tak a potom po dalsie....a co ty dalsie nechces? 🙂

lucka1987
12. okt 2012

@iivkaa1 ale chcem. ved pisem, ze jedno sa nam podarilo po marekovi aj ked neplanovane... a teraz staviame domcek, tak chceme chvilku pockat . ale nechranime sa, a nechavame tomu taky volny priebeh. ked bude potesim sa 😉

iivkaa1
autor
12. okt 2012

@lucka1987 tak aj vam drzim palceky 🙂

lucka1987
12. okt 2012

@iivkaa1 dakujeme 😉 som si ista, ze Marek by sa surodencovi potesil 😀

iivkaa1
autor
12. okt 2012

@lucka1987 to urcite,aj ja na mojom vidim,ze samemu je uz smutno :D

ceresnicka10
13. okt 2012

ahotje baby ja som si robila vcera test a vysiel pozitivny,tiez som brala duphaston.ako ho mam teraz dalej brat?k lekarovi idem az o dva tyzdne...dakujem za radu...

diane87
13. okt 2012

@lucka1987 Luci, ani som nevedela ze po Marekovi si bola znova tehu....ci si mi to pisala a som uz zabudla 😨 ? Co sa vlastne stalo? tiez MA?

melanka21
13. okt 2012

@ceresnicka10 ja ho beriem doteraz a uz som v 14 tt 🙂 takze tym nic nepokazis ak ho brat budes 🙂

michaelamilan
13. okt 2012

ceresnicka10 mne Duphaston nasadili hneď ako mi potvrdili že som tehotná.......užívala som ho do 20tt.....dlhšie užívanie vraj nemá význam🙂......Pokiaľ Ti lekár nepovie inak, užívaj ho!!!!!

ceresnicka10
13. okt 2012

@michaelamilan len ja som este u lekara nebola je to cerstve,a doki je tam o dva tyzdne tak neviem ci mam pockat alebo ho hned nasadit aj sama...brala som ho 17-25dc takze len vcera som sa dozvedela z testu ze sa nam to podarilo...tak neviem ci si ho mam nasadit alebo teda pockam.hm?

michaelamilan
13. okt 2012

@ceresnicka10 No keď Ti ho samotný lekár nenasadil, tak počkaj......

lucka1987
13. okt 2012

@diane87 ahoj, no bola bola.. aj v sukromke sa to preberalo , myslim, ze vo february ... no nie som si ista, co to vlastne bolo... kedze som sla k lekarovi uz neskoro, ked tam nic nevidel . no pozitivne baby testy hovoria za vsetko .... kym som sa dostala k lekarovi som sa rozkrvacala doist silno a tak som si urobila dalsi test, lebo som tusila, ze nieco nie je ok ( cca na 40 DC/ nepamatam si to presne , a uz tam nebol ani duch . bolo to neplanovane tehu a pravdu povediac ma dost zaskocilo, no neskor som sa zacala tesit, a potom nic z toho... nechcem aby to vyznelo hlupo odomna, ale po psichyckej stranke som to takmer vobec nevnimala ako tehu.. len tie testy co som fotila do sukromky, a mierny sok... 😒

domique
13. okt 2012

Ja som ho uzivala od zaciatku tehu az do 32TT. Nastastie vsetko dopadlo dobre. Dokonca drobcek este tyzden potiahol navyse. 😉

diane87
13. okt 2012

@lucka1987 Juj, ja som necitala prispevky v sukromke spatne, to by som nestihala 😕 ...vidis, stava sa :( co uz narobis...verim ze dalsie tehu bude bezproblemove 😉

alitomk
16. okt 2012

ahojte baby, ja mám tiež problém... som v 11tt a tiež beriem Duphaston... no problém je v tom, že doktora mám ďalej, nedá sa mi len tak hocikedy odbehnúť a najbližšie idem až 31. 10. mám už len jednu krabičku Duphastonu a mám ho brať 2x denne. čo teraz? aj keď vezmem len jednu na deň do 31.10. mi nevydrží... čo teraz? bojím sa ho nebrať, hoci som chvalabohu nemala žiadny problém, dr. mi ho dal len tak preventívne, lebo sme nemohli dlhšie otehotnieť...

ceresnicka10
16. okt 2012

tak som zavolala svojmu lekarovi na SVK a povedal mi brat 3tab denne 🙂 ale tu k lekarovi idem buduci tyzden tak si davam 2 aby mi to vyslo....hadam to neni malo...

heli78
6. nov 2012

ja užívam Duphastom až 5 tbl. denne..., a mám príšernú chuť na sex, ktorý mám paradoxne zakázaný... . Mali ste aj vy s Duphastonom podobné "problémy" ???

kavaapalma
10. nov 2012

@heli78 ja beriem len dve tbl. denne neviem si predstavit brat viac,lebo aj tie by som najradsej uz nebrala... este mam jedno cele balenie plus polku z druheho...

heli78
10. nov 2012

@kavaapalma ... aký bol dôvod toho, že musíš brať aj Ty Duphaston?

mt22
18. nov 2012

Ahojte. Prosim Vas o radu. Kravacali ste prosim aj pri uzivani Duphastonu v tehotenstve? Som v 6 tyzdni tehotenstva, pred 5 dnami som zacala spinit a slabo krvacat, doktor mi predpisal Duphaston. Zacala som ho uzivat v piatok rano, denne 2 tabletky. Dnes-v nedelu- som rano slabsie krvacala pri moceni. Je to prosim reakcia na liek, resp. je to normalne ze zena krvaca pri uzivani Duphastonu v tehotenstve? Co to moze podla Vas znamenat? Raz som uz potratila v 5tt, preto sa obavam ze by sa to mohlo zopakovat. ☹ Dakujem Vam za odpovede.

kavaapalma
19. nov 2012

@mt22 no duphaston sa dava prave preto,aby si nekrvacala,ani nespinila... hlavne tie prve tri mesiace... ja som si znizila davku a beriem len polku tbl. rano a polku vecer... a citim sa lepsie... ked tak nech ti dr. zvysi davku...
kazdopadne nestresuj ked je to len pri curani a na toaletaku tak sa nic nedeje... drzim silno palce...

mt22
19. nov 2012

@kavaapalma dakujemm pekne za povzbudive slova...ja som uz z toho tak zufala...dnes som bola u doktora s tym ze som krvacala vcera aj dnes tak mi povedal ze mam uzivat Duphaston nie 2x ale 3x denne a vo stvrtok mam prist na sono...vraj sa uvidi ale stuplo mi hcg, vo 4 tyzdni som mala vyse 300 a v 5 tyzdni vyse 6000, ako som sa dnes dozvedela tak hadam je to dobre znamenie...ale je to hrozne cakanie...tebe prestalo krvacanie hned od zaciatku? tiez ti ho predpisal na krvacanie?

nefertitka
17. dec 2012

ahojte, prosim vas moze duphaston sposobovat depresiu?ci to mam pripisat tehotenstvu?

lucka_o
19. jan 2013

baby a brali ste duphastoj aaj ked ste dojcili? pocas tehu ci nie?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre