Extrémna únava a napínanie zo všetkého

martinoocka
28. mar 2019

Citam vsade o nevolnostiach, ako zeny vracaju 20x za den,ale ja mam trochu iny problem. Nevraciam, ale napina ma zo vsetkeho, nejem je mi zle, skvrka mi v bruchu, zjem nieco je mi tazko, boli ma brucho. Nechapem ako niektore zeny chodia do prace ked maju silne nevolnosti, ja som na rodicovskej a to sa ledva pomaly dosuchcem do kuchyne nieco zobrat inak iba lezim, vsetko robi muz ked pride z prace. Spim 3 hodiny cez den a vecer o deviatej uz som posteli. Aj teraz by som davno spala keby nebludim po internete a nehladam ako si pomoct 😢 Nevladzem cokolvek spravit, ked stojim zacnem sa triast a je mi na odpadnutie. Uz dva tyzdne doslova kysnem na gauci, cakam cely den len kedy bude vecer a pojdem spat rano zas od zaciatku. Ako to mam vydrzat dalsie tyzdne ? Prosim zazivali ste to niektora podobne a kedy to preslo?

terezka1947
28. mar 2019

@martinoocka ano,pri prvom synovi....bola mi prve tri mesiace zima a vkuse by som bola spala,z prace som si lahala spat....nastastie mi zle nebolo. Preslo to asi po 3mesiacoch.

nika3136
28. mar 2019

Z mojej skusenosti... čím som viac leňošila v posteli, tým som bola viac unavená. Paradoxne som sa v práci na 12-hodinovke cítila lepšie, ako doma. Kým nezvraciaš, tak sa najedz, určite nájdeš niečo, čo ti urobí lepšie ale aj horšie. Keď sa nenaješ, klesne ti aj cukor a prichádzajú nevoľnosti. Môžeš si dať aj jeden hroznový cukor do úst. Po treťom mesiaci by to malo prejsť, niektoré však trpia do konca tehotenstva. Jedno je isté, pôrodom sa to vyrieši 🙂 držím palce

romiada
28. mar 2019

@martinoocka mozno Ti to po prvom trimestri prejde. Okrem toho ide jar, slniecko vyleze....uvidis bude lepsie. Ja som pri prvom tehotenstve spala za 10 sekund ako som lahla na gauč. Extremna unava. Ešte som zostala tehotna v novembri takze ta tma a zima mi energiu nedodali. Muz ma nutil vstat , ist von s nim , na prechadzku.....ja by som aj postojačky spala.
Pri druhom bejby som ostala tehotna na prelome marca aprila. Po unave ani stopy. Lyzovala som (v maji), bicyklovala do jula-augusta. A este v septembri zariadovala byt, upratovala a umyvala okna.Hotova motorova myš 🤣 No aj syn podla toho....neposedi....jedavať pri stole je strata času...hotova opica na gumičke🤣

lubik87
28. mar 2019

@martinoocka dvyhnut zadok z postele...začni cvičiť , hýbať sa.co budeš robiť za pár mesiacov? Začni jesť zdravo. A hlavne začni jesť ....

kikulienkadd
28. mar 2019

Ahoj,úplne ťa chápem,mám za sebou 3 veľmi náročné tehotenstvá(miestami až extrémne-10×denne zvracanie, -10kg v 1.trimestri, infúzie v nemocnici aby ma postavili na nohy atď), moja rada-rob koľko vladzes, čo ti najviac treba na etapy,medzitým oddychuj a spi koľko sa ti žiada. Prejde to,bude lepšie a možno budeš mať zásobu spánku keď sa bábo narodí. Držím palce, nech ste s bábom v poriadku 🍀

martinoocka
autor
29. mar 2019

Dakujem dievcata za rady aj podporu. Viem ze by som mala dvihnut zadok, ale fakt sa neda, som rada ze som. Mna to ubija, ze lezim lebo vidim, ze domacnost stoji, na zahrade treba uz robit, ja sa na to tesim, ale vyjdem von a musim si sadnut co sa mi hlava toci. Budem sa snazit aspon skusat po troske, snad naozaj jarne pocasie pomoze 🙏

mima86
29. mar 2019

Ano mala som to podobne pri oboch tehotenstvach. Extremna spavost, no chodila som do prace a doma len spala. Preslo same po par tyzdnoch. Potom som vsetko dohnala...

lucyluv
29. mar 2019

Musíš dvihnúť tlak. Veľa piť, viac soľ, mozno si daj kávu, hocičo len nech sa ti dvihne a bude to o trošku lepšie. Jedz malé množstvá jedla a často.

maruski99
29. mar 2019

@martinoocka ja som tiež bývala tak unavená, potom som brala od lekára niečo čo som mohla aj pri tehu, ale musela som sa viac hýbať tak som robila jogu pre tehu 🙂 pi viac kávy

renat04
29. mar 2019

Ako vies, ak nic nejes, tak sa proste nemozes cudovat tomu, ze si unavena. Musis si najst nieco, co budes schopna do seba dostat, bez zivin to pojde s tebou len dole vodou

ikonica
29. mar 2019

Ja som chvala bohu na pn.. Ale ako teba napina ma zo vsetkeho... Ked otvorim chladnicku, ked onucham nasu psicu.... Jedenie mi nejde a co je horsie ani pitie... Som rada ked vypijem liter denne a to by aom mala aspon 2,5... Picham fraxik tak je to nevyhnutne... Ale ked ma napina aj z cistej vody... Vracala som tak 5x normalne co som zjedla neco... Vacsinou vsak nie je ani co grcat.. Len stavy... Snad to po 12tt prejde... Teraz aom 7+5... Schudla som za mesiac uz 3 kg... Kavu nepijem uz rok a stvrt a nemienim zas zacat.... Obcas dam aspon cierny caj ci trosku coly nech mi dvihne tlak....

alexandra2468
20. apr 2019

@martinoocka ahoj, uz sa ti polepsilo? Ja som
Momentalne v 8tt a v 6tt mi zacali vyslovene celodenne nevolnosti. Grciam tak 10krat za den, nedokazem jest, za tyzden som schudla 3kg. Realne nevladzem nakolko mam kazdy den menej a menej energie...😭

martinoocka
autor
20. apr 2019

Ahoj. Veru ani som s tym neratala ale polepsilo sa, ako tak fungujem, mozem ist uz aj z dom niekam konecne....trvalo to skoro 6tyzdnov. Viem ze niektore to maju cele tehotenstvo ale fakt mi stacilo. Nemozem skoro nic jest sice, iba par potravin,ale travenie sa mi dalo do poriadku,uz ma boli brucho iba obcas. A na nevolnost mi pomaha byt vonku, predtym sa mi ani von ist nedalo. Oddychuj kolko sa da a vydrz, prejde to, nic ine ti neporadim ☹️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre