Fajčenie v tehotenstve - skúsenosti

mirkabenova
24. nov 2021

Ahojte mamičky viem ze ma asi budete odsudzovať chcem sa spýtať mate niekto skusenost som fajčiarka zistila som ze som tehotná ale až v 8t.dovtedy som fajčila môže to mať nejaké následky? Niekto s aktuálnou skúsenosťou

anjelicek26
24. nov 2021

Babatko sa len teraz napaja na tvoj krvny obeh (od 8.tyzdna ciastocne - od 12.tyzdna komplet), takze prestan teraz a vsetko bude v poriadku... dnes zniz na polovicu, potom uberaj dalsiu, nech to do tyzdna mas prec uplne... urcite to bude dobre, nie si prva ani posledna takto.

lavender273
24. nov 2021

@mirkabenova pozri mam kamaratky,fajcili cez tehotenstvo (obmedzili pocet, no nevedeli s tym prestat). Detom zatial nie je nic,su zdrave klop klop ale samozrejme nespoliehala by som sa na to. Moze to mat ine nasledky. Drzim palce.

jeliz59
24. nov 2021

Myslym že nie ja som tiež fajčila kým som nevedela že som tehotná cca 8 tt ja poznám veľa žien čo fajčili celé tehotenstvo a deti zdravé takže ok hlavne že žiadny stres už vieš že si tehu fajčiť už nemusíš a dobre😊 pekne tehotenstvo zdravé prajem 😊

selest
24. nov 2021

Kazda druha fajciarka co poznam takto koncila s fajcenim. Postupne uber a za tyzden dva uplne prestan.

heidy222
24. nov 2021

Fajcenie je najrizikovejsie v 2 a 3 trimestri, takze sa nemusis zvytocne obavat. V prvom trimestri to je tak, ze vacsinou ak plodu nieco vadi, zasiahne Ho v kritickej faze: napr Chemikalie, ziarenie, atd tak sa potrati: to je priroda. Ak plod prezije, vacsinou je ok. Hlavne teraz skoncit a Bude to ok

otazka1
24. nov 2021

Ja som skončila hneď po pozitívnom test,tiež som fajčila kým som nevedela ze som tehotna.. a to som myslím ozaj tuhá fajciarka,čiže dá sa to a bez nejakého problému..a to mi ani zle nebývalo na začiatok,proste som si viac nezapalila a bolo..hlavne nepokračuj a Nehovor si že ešte jednu a to už bude naozaj posledná,lebo to sa takto bude ťahať..btw mám známu ktorá fajčila obe tehotenstva a vsade hovorí,ze napriek tomu má múdre,pekne,zdravé,úžasne deti..pravda je,ze sú vytupene jak koľajnice,čítajú ako prváci,nevedeli sa v škole nič naučiť,inteligencne to tiež nie je nijaký zázrak..uz maju tak do 20 rokov🤷‍♀️Ja si myslím,ze niekde sa to ukáže po case

sasenka6
24. nov 2021

Poznám niekoho kto fajčil celé tehu, teda dve tehu. Deti zdravé ale narodili sa s nízkou pôrodnom hmotnosťou

mimi2567
24. nov 2021

@mirkabenova ahoj ja som v 12 TT zajtra teda a fajčím celý čas síce len po menej napr. 3 cigarety dene niekedy na nervy aj 5 ale doktorka mi odporúčala aby som nevysadila že keď som už fajčila mala by som pokračovať lebo vysadenie by možno viac ublížilo
😇😕

scorpionflower1
24. nov 2021

@sasenka6 Ja poznam jeden pripad, kde fajcila matka cele tehotenstvo, maly sa narodil predcasne a zomrel - zlyhali mu pluca, doslova praskli.

mimi2567
24. nov 2021

@scorpionflower1 ale to sa môže stať 1/100 ženám

heln
24. nov 2021

@mirkabenova tiez jednu poznam co fajcila cele tehotenstvo, aj pocas dojcenia a maly zdravy, az ked mal nejake dva roky dostal astmaticke zachvaty, ale to s tym urcite nesuvisi.

luluska1234
24. nov 2021

Prestaň fajčiť čo najskôr! Ja som fajčila 9 rokov prestala som 3 dní po pozitivnom teste (5tt+3 som bola), neutesuj a nespoliehaj sa na reči že ženy fajčili celé tehu a deti zdravé, keby fajčenie neskodilo a rodili by sa zdravé deti nezakazovalo by sa ;) tie zdravotné problémy sa deťom prejavia neskôr. Len moja rada, náš vlastný rozum a verím že prestanes aj keď budeš mať akékoľvek nervy treba to len predýchať, fajčiť som chcela tak 20x odkedy som tehu 34tt lebo som mala nervy ale som to predychala 🙂 zvládnes to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre